Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik seçimi - Michelin wild run'r vs. Kenda kolonizer

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sin tarafından paylaşıldı.

1. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kendanın patlak önleyicili 26x1.5 lastiği mi?
    yoksa direk damardan yol lastiği 26x1.4 wild run'r mı?

şuan ki michelinlerim ateş ediyor kalite olarak :D ama artık daha ince lastiğe geçmek istiyorum. michelin alırsam muhtemelen elimde ki iç lastikler olmayacak michelin in 1.6-2.1 arası uyumlu iç lastiği var. türkiye de 26 için ince lastiklere uyumlu kaliteli iç lastik bulmak biraz zor o yüzden iç lastiklerimi kullanmak taraftarıyım. kolonizer i bi şekilde idare ederde wild run'r için fazla büyük kalır sanırım. kolonizer birazda olsa desenli olduğundan deseni bana daha bi güven veriyor. birde michelin de patlak önceliyi bir katman yok bu da beni kolonizer e yönlendiriyor.

var mıdır kullanan tavsiyeleri alalım ?

2. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Merhaba.
    Kendi fikrimi söyleyecek olursam Kenda veya o tarz lastikler daha uygun lastik inceltmeye niyetli iseniz. Kenda kullanmadım hatta kullanan bile görmedim ama kendimden şöyle bir örnek vermek istiyorum.
    Michelin Run'r tarzı slick bir lastik almıştım. (maxis Detonator 32C) Şehirler arası yolların emniyet şeritlerinde çok cam kırıkları oluyor burada ve çok lastiğim patladı.Ondan sonra sizin kenda tarzı zırhlı olan Conti touring plus aldım ve henüz patlatamadım.Ama aralarında ciddi ağırlık farkları oluyor.Öncelikle şuna karar vermeniz gerekiyor bence.Patlak koruması mı hafiflik mi?Ayrıca kullanmış olduğum Maxiss Detonator slick lastiğin ıslak zeminde hiç güven vermediğini ve beğenmediğimi söyleyebilirim.(michelin hakkında bilgim yok.)
    eğer zırhlı tip lastik kullanmaya karar verirseniz şu modelleri de incelemenizi tavsiye ederim;

okuduğum, gördüğüm ve kullandığım kadarı ile bilgi vereyim

-Schwalbe Marathon - birkaç modeli var.çok çok iyi olduğu söyleniyor.
    -conti touring plus - kendim kullanıyorum.tavsiye ederim.
    -maxiss owerdrive - kullanan birçok arkadaşım var ve iyi yorumlarını okumuştum.
    -rubena nın da bir f/p iyi olan bir modeli vardı hatırlayamıyorum :)

3. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rubena Walrus çifti 40 tl gibi rakamlarda, 3 yıldır kullanıyorum, arazide dahi kullanıyorum memnunum. F/P oranını %200 gibi birşey :)

4. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @tolga akyol
    wild run'r lar ile ilgili en korktuğum şey zaten o yol kenarında ki camlar. kenda arkadaşım kullanıyor kwick rollerdı sanırım oda memnun baya. önerdiğiniz lastikler hep turcu lastiği o desenlerde genelde 1.75 ten incesi yok benim elimde ki lastikler zaten aynı ölçüde bitmişte değiller bunları kışlık kullanmayı düşünüyorum. kuru havalar için bir lastik arıyorum. dediğiniz gibi bizim magandalar yüzünden bizim yollarda o tip lastikleri kullanmak çok zor.
    @Güvenç Terzierol
    rubenayla ilgili çok kötü yorum okudum forumda. rubena flash düşünüyordum forumda arattım okuduğum sorunlar;
    -lastiğin balans yapması (dandik lastiklerde hep görülür özellikle firmaların verdiği noname lastiklerde)
    -patlak önleyicili lastiğin patlaması
    -lastiğin balon yapması
    -yol tutuş sorunları

bunları okuduktan sonra rubena bana pek güven vermiyor. michelin country rock larda başta bana pahalı gelmişti ama hala kullanıyorum bitiremedim lastikleri desenleri hala çok sağlam. o yüzden biraz para verip baştan iyi bişey almak istiyorum. kenda da ki gibi deseni olan makul bir michelin bulsam hemen alıcam zaten.

5. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kenda ne kadar az bilinen bir lastikse artık google aramasında 2. sırada benim konu çıkıyor :D

6. Anıl Küçükgöksel

Anıl Küçükgöksel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim yol bisikletimde kenda vardı geçen hafta değiştirene kadar. 2 yıl boyunca hiç patlamadı ve yol bisikletiyle ciddi şekilde bozuk yollarada girmiştim. Kaliteli bir lastik diyemem Kenda için ama patlamaya dirençli bir lastik. Michelin'in o silik lastiği ciddi şekilde patlaklar yaşatır sana diye düşünüyorum. Yumuşak bir lastiğe benziyor.

7. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    al bir shaweble marathon racer çifti kargoyla 200 e geliyor yurtdışından :D kafa rahat olsun

yavuz öztürk bunu beğendi.
  8. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Rubena city tip bilmiyorum ama bisiklet üzerinde gelen mtb 2.1 lastik bezdirdi. Ama Flash modeli miydi korumalı city olan. Ondan memnun olanlar var.

9. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @tolga akyol
    flash 1.5 ve 1.75 vardı bildiğim kadarıyla.
    @Fevzi Orak
    schwalbe in adını duymaktan kusucam artık :D herkeste var pahalı ve ağır. iyi ki bi patlamıyor millet kapış kapış schwalbe alıyor :D

şimdilik fiyat-desen-sağlamlık-ölçü 4lüsünde kenda nın üzerine bişey göremedim henüz. yarın akşam sipariş vericem. muhtemelen kolonizer alıcam. bu soru işaretlerinden sonra da aldıktan sonra herhalde güzel bi test yazısı yazmak düşüyor bana sanırım :)

10. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    arkadaslar bı malzame var, sert plastık gıbı bısey ıclastıkle dıslastık arasına sanırım yerlestırılıyo, renklı yesıl ya da turuncu bı malzeme.bılen varsa kullanayımmı zıra patlamayan lastıkler bayagı pahalı

11. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  12. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    evet o malzeme sınan kardeş.45 tl fıyatı,bı lastık parası mı bu fıyat, tam anlamadım pardon...

13. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    tavsiye istediğim lastiklerin kenda olanı 47 tl öbürüde 50 tl :D

14. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Sinan A. ağırmı , 380 gram sadece biri

15. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hangi modeli sizin dediğiniz link atabilirmisiniz

16. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  17. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Fevzi Orak
    bu modeli hiç görmemiştim neden acaba ... 50tl lik lastiklere baktığımdandır :D :D dünya turu düşünmediğim sürece pek bulaşacağım lastikler değil bunlar. bi ara detonator düşünüyordum 80tl diye vazgeçtim :)

18. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bır lastık fıyatına 2 lastıgıde koruma altına alırsak yeterlı derecede, kı erdoganlardan mehmet kardesımın tavsıyesıyle ben taktırmayı dusunuyorum zıra sehır dısına cıktııgım olıyo...lastık degıstırmek sıkıntı.gerci benım whıstle ın ustundeki lastık 4 senede bı kez patladı ama saglama almak lazım seytan kulagına kurşun:)

19. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İşin birde şöyle durumu var etrafımda da gözlemlediğim, pahalı lastik kullananların (genellemiyorum kesinlikle) lastiğini kullanırkenki özeni gülünç durumlara düşürtecek noktalara kadar gidiyor.
    Ancak 40TL çiftine verdiğiniz bir lastiğide nasıl olsa çifti 40 TL deyip hunharca kullanma durumuda gelişiyor.
    Tamamen slick bir lastik için iyi düşünmelisiniz, tozlu veya ıslak zeminde kıyameti koparabilir.

20. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye: