Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik Seçimi Hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında umutcan vural tarafından paylaşıldı.

1. umutcan vural

umutcan vural Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

MTB bisikletimin lastiklerini yenilemek istiyorum(tubeless değil normal). 26x1.9-2.1 arasındaki ebadları düşünüyorum. Ve offroad dışında bisiklet turları da yaptığım için dengeli bir seçim olsun istiyorum. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda schwalbe'nin marathon serisi öne çıktı. Özellikle linkteki lastiği beğendim.

http://www.schwalbetires.com/bike_tires/road_tires/marathon_420

Yalnız şimdi de çok mu MTB dışına çıktım diyorum. Marathon serisini MTB'lerde kullananlar izlenimlerini aktarabilirler mi? Off-road ve yol performansı nedir? Alternatif olarak önerebileceğiniz lastikler nelerdir?
    Cevaplarınıza göre marathon serisine ya da racing ralph tarzı lastiklere yöneleceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

racing ralph
    http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/racing_ralph

marathon MTB plus
    http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/marathon_plus_mtb

2. finger_eleven

finger_eleven Yeni Üye

Seviye:
    Umutcan Bey,
    Öncelikle bisikletinizi dağda bayırda mı yoksa şehirde mi kullanıyorsunuz?

Hem MTB hem de şehir içinde daha konforlu bir sürüş istiyorsanız size tavsiyem ikinci bir jant seti edinmeniz.
    Şehir içi kullanımda Marathon HS 420 bulunan jant setinizi kullanırsınız.Arazi için Marathon Plus MTB bulunan jant setinizi kullanırsınız.

3. umutcan vural

umutcan vural Yeni Üye

Turlarda iyi performans istiyorum fakat arada dağa-bayıra da giriyorum.

Jant setini düşündüm daha pahalı geldi. O nedenle optimum bir lastik arayışındayım. Hız-Yola tutunma-Dayanıklılık-Fiyat. Bunların hepsi önemli. Bütün bu özelliklerde ortalama üstü bir lastik bakıyorum aslında..

4. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende almayı düşünüyorum arkadaşlar hatta yarın gidip araştırmalar sonucu bakınıcam artık ne alırsam. maxxislere iyi diyorlar 1.75 ve 1.50 modellerine.çok kafam karıştı doğrusu okadar çok model varki birazda fiyatları pahalı olmasın diye bakarken çok sıkılıyor insan.

5. umutcan vural

umutcan vural Yeni Üye

6. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Schwalbe marathon plus tour kullanıyorum. Hafif değil baya baya araziye yol basıncıyla (55 psi) girdim ama yine de performansı çok iyiydi. Sadece çok dik yokuşlarda inmek zorunda kaldım ama basıncı düşürmüş olsam belki onuda çıkardı. Çamurda kullanmadım bilemicem yol performansı da eğimsiz düz asfalt rüzgar kesintisiz spd pedal stabil 35 Kmh tam performans 50 Kmh gidiyorum. Ayrıca lastikle girmediğim yer kalmadı kesinlikle patlamıyor. Lastiğin tek eksi yanı ağırlığı tanesi 1100 gr. Ama pişman değilim iyiki almışım :) Ben de jant seti düşündüm tam yol lastiği takayım dedim ama aldıkmı şimdi iyi bişey almak lazım o da çok pahalıya geliyor.

7. umutcan vural

umutcan vural Yeni Üye

aynen. bütçesi olan scwalbeyi düşünsün ilk önce. ağırlar ama ayrı bir katmanları var(green/blue guard sanırım) Bir kutu raptiye ile süsleyip gezin o derece :D
    bir altı için lastikte kevlar katman yeterli olabilir. (test edip göreceğiz artık). hem katlanabilir oluyor; çok pratik bir olay lastik için.

8. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar lastikleri aldıysanız aldığını yeri ve fiyatıda yazarmısınız bende almayı düşünüyordum geçen istanbula gittim maxxis bualamadım.Schwalbe lerede tanesi 110 lira biçtiler.

9. umutcan vural

umutcan vural Yeni Üye

koray_can ve finger_eleven bunu beğendi.
  10. finger_eleven

finger_eleven Yeni Üye

Seviye:
    hayırlı olsun umut bey,

ilk izlenimlerinizi bizimle paylaşırsanız lastik tercihi konusunda ikilemde kalan arkadaşlara yardımcı olacaksınızdır.
    güle güle kullanmanız dileğimle

11. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yazılanlardan anladığım kadarıyla yeni lastik alacak arkadaşlar daha önce alıp da kullananlardan memnuniyetlerini veya memnuniyetsizliklerini paylaşmalarını istemişler. Ben de almadan önce epeyce ikilemde kalmıştım. Ben de 10 gün kadar önce schwalbe marathon plus tour aldım. Şu an yaklaşık 200km yol yaptı. Hepsi de asfalt üstünde oldu. Arazi performansını bilmiyorum. Onu da kullanan arkadaşlar yazarlar herhalde. Ben hızlanmasından gayet memnun kaldım. Fakat ıslak zeminde yol tutuşunun çok iyi olmadığını sanıyorum. Bir su birikintisinde aniden ön tekerlek kaydı. Bilemiyorum tabi yağmurda kullanmadım.

12. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye: