Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik seçimi hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yagizcan Cinar tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Öncelikle merhaba üyeliğimin pasife düşmesi nedeniyle konuyu buraya açmak zorunda kaldım.
    Fotoğraflardaki bisikletime hem iki lastik hem de iki iç lastik almak istiyorum.Bisikleti uzun yol hariç her yolda kullanıyorum.
    Önerebileceğiniz lastikler nelerdir ve link verebilirseniz sevinirim.İyi forumlar P_20160123_105454.jpg LPBJBo.jpg P3yRy5.jpg P3yRy5.jpg

2. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Foruma aynı başlığı açtığınızda daha önce açılan benzer konulardan hem bilgi alabilir hem de önerilen sitelere ulaşabilirsiniz. Hatta şu sıralar yurtdışı sitelerden buraya göre çok daha ucuza lastik almanız da mümkün olabilir. Benim naçizane bir önerim olacak seleniz biraz fazla aşağıda değil mi? (Fotoğraf a bakarak) bu durum dizinize ve belinize baskıya ve ağrılra neden olabilir. Pedal en alttayken diziniz düz bir konumda olmalııdr.Sadece tavsiye...

Lastik ile iligli olarak Rubena Stop thorn ultimate (5mm zırhlı l) www.sporcupazarı.com dan veya schwalbe marathon plus green ya da blue guard. (zırhlı) lastikler iyidir. Bütçenize, jantınzın boyuna gittiiiniz yola..bakarak seçim yapın.

3. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @alper 76 Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim Alper Bey ama az önce söylemeyi unuttuğum şeyler var.Yüklediğim görseller bisikletimi ilk aldığımda çektiğim görsellerdir.Şimdiki hali fotoğraftaki gibidir.Umarım bu sefer doğru kullanıyorumdur çünkü dizimin düz konumda olmasını sağlayan yükseklik bu.
    Lastik seçimine geldiğimizde söylediğiniz modellere baktım fakat bu modellerden ziyade aynı markanın şu modeli gözüme ilişti.
    Schwalbe SMART SAM 29*225 Dış Lastik - Güven Bisiklet
    Bu lastiği tavsiye eder misiniz? P_20160123_123122.jpg

4. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben aynı modelin 29*1.75 olanını forumdaki bir arkadaştan çifti 100 lira olacak şekilde almıştım.Sadece 20 km kullandığımdan kendi deneyimim yok ama bu lastiği kullanan bir arkadaşım ıslak zeminde lastiğin çok yetersiz oldugunu söylemisti hatta bir keresinde araç tarafından sulanmış bir sokakta dönerken kayıp park halindeki aracın altına girmişti lastiğide 1500 kmye kadar 1 kere patlamıstı fakat su son 500 km de 3 tane patlak verdi.

5. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
  6. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Giantdefy Dostum dediğin lastik yol tipi miydi arazi tipi mi hangi modeli diyosun?Dişlisinin kaymaması lazım bence.

@Asusmune İnceledim dostum,hoşuma da gitti fakat kullandığım lastik 2.25 idi.Bunun 2.10 olması sorun çıkartabilir mi?

7. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gösterdiğiniz lastiğin aynısını kullanıyor.Crossmark smart same göre daha iyi bence 2.25 yerine 2.10 olması fazla birşey değiştirmez.

Yagizcan Cinar bunu beğendi.
  8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    Senin kullanımına bağlı ben 1.75 en geniş lastiğim, sırf şehir içi kullandığımdan çocuğun 2.10 bana eziyet gelmişti ama sen araziye de çıktığından sen karar vermen lazım.

9. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Yagizcan Cinar Dostum ben MTB kullanmadığım için diğer arkadaşlar sana daha doğru yardımda bulunabilirler. Evet selenizin şimdiki pozisyonu daha doğru ;)
    Aramalarınızda kolaylıklar diliyorum. Eminim MTB ci arkadaşlar yardımcı olacaktır.

10. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  11. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    Maxxis iyi markadır. Rubena kullanmış biri olarak yazıyorum, ben pek memnun olmadım.

12. Yagizcan Cinar

Yagizcan Cinar Yeni Üye

Adı:
    Yağızcan Çınar
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Asusmune Dostum son olarak aklıma bir şey daha takıldı.Daha önce kullandığım lastik 2.25 demiştim hani şimdi 2.10'luk takarsam lastik janta oturmamazlık yapar mı ?

13. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    2.25 ile 2.10 arasında ciddi olarak fark olacağını zannetmiyorum ama ciddi atlamalar,zıplamalar yapıyorum dersen 2.25 olanı bak ama normal olarak kırda bayırda gezerim, yoldada gezerim dersen yol 2.10 daha iyi bile olur. 2.10 janta oturma, sıkıntı yapma.

not: internet üzerinden satın almayı yaparsan 2 hafta cayma hakkın var, beğenmedin geri gönder.:) dert etme böyle şeyleri.