lastik seçimi hakkında yardım

Burak G

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Merida
arkadaşlar merhaba

ben 2 ay önce bisiklet alarak aranıza katıldım. bisikleti aldığım dönem 130 kg civarında olduğum için dağ bisikletini tercih ettim. bisikletim sedona 720.
bisiklet üzerinde schwalbe black jack 2.1 takılı idi. jantlarım 26 inç.

şu an 105 kiloya kadar düştüm. hedefim 90ların altına inmek. performansım oldukça yükseldi ancak bisiklet üzerindeki lastikler ciddi anlamda sıkıntı yaşatmaya başladı hız ve performans açısından. bu nedenle lastiklerimi yol lastiği ile değiştirmek istiyorum.

ben kalınlık olarak 1.50 schwalbe marathon olarak öngördüm. ancak sizin tavsiyelerinizi almak istedim. schwalbe marathonun bildiğim kadarıyla bazı türleri var. (plus vb. gibi).

lastik konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. özellikle kalınlık ve marka hakkında.

herkese çok teşekkürler.

Scudo

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@Burak G

2 ayda 25 kilo vaybe ben 2 ayda öyle versem tamamdır :D Nasıl verdiğinizi yazarsanız yardımcı olmuş olursunuz.

Burak G

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Merida
Merhaba Çağatay bey

diyetle birlikte her akşam en az 1 saat olmak üzere bisiklete biniyorum. hafta sonu bu süre 6-7 saate kadar çıkıyor.
diyetisyen her hafta durumuma göre liste veriyor.

@alperK

arkadaşlar bu lastiklerin patlama vs gibi durumları nasıl? neden schwalbe marathona tercih etmeliyim? bu konualarda çok bilgili değilim yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
20000 km yi devirdim ve 2-3 patlak.
İlk halinden fazla bir şey kaybetmedi.

Yağmurda yol tutunması başarılı.
Yuvarlanma direnci gayet iyi.

Çamur hariç her türlü yola girdi.