Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik patlaması bezdirdi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında yusuf can tarafından paylaşıldı.

1. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    Merhabalar. Sedona 321 kullanıcısıyım, lastiklerim üzerinde gelen 700*42 ler. asfaltta şehir içinde kulanıyorum ama gün aşırı lastik patlıyor ve ekseri arkalastik. 95 kiloyum bunun etkisi nederecedirbilmiyorum ama gün aşırı iç lastik tak yama yap bıktım artık.

çözüm önerileriniz nelerdir arkadaşlar? dış lastikleri değişmeli miyim, iç lastiğe şerit mi uygulamalıyım, sprey mi kullanayım? kurtarın beni bu dertten :D :)

2. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    tekerler ne ?

3. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    patlama nedeni ne öncelikle. bir cisim batması sonucumu, yoksa dış lastikteki özürden dolayımı iç lastiği ısırıp patlatıyor.
    cisim batması sonucu patlıyor ise gittiğin yolu değiştireceksin. aksi takdirde dış lastiği değiştirip havasını maksimuma yakın şişirmelisin.

4. ergün saray

ergün saray Yeni Üye

Seviye:
    gün aşırı lafından yola çıkarak lastiğini patlatabilecek bişey dış lastiğine saplanıp orda kalmış olabilir ve orda öylece durduğu için lastiğin inmeside zaman alır dış lastiğin iç kısmını iyice kontrol etmeni tavsiye ederim

5. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    jant ile iç lastik arasındaki bant duruyo değilmi birde lastiğin içini iyi kontrol edin ufak bi diken falan içerde kalmış olabilir eğerki normal patlıosa zefal in patlak önleyici bantlar var onu tavsiye ederim

6. ugur T

ugur T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    genelde arka lastik patlıyor değilmi düz lastikten dolayı hafif dişli lastik kullan eğer yolla alakalıysa yada direkt tubeless kitler var al bi dene :)

7. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım lastiğinin markası ne? ayrıyeten dış lastikte takılı kalan çok küçük bir cisimde bunu yapabilir.iyice bir temizle dış lastiğini..ve tavsiyem hamuru biraz sert olan bir lastikle değiştir lastiğini.

8. Çagatay Çimşit

Çagatay Çimşit Kıdemli Üye

Seviye:
    Patlağı tarif etmelisiniz. Küçük bir delik mi, yarık mı, yırtık mı? Nedenini anlamamızı kolaylaştırır.

9. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    arkadaşlar lastik üzerinden gelen 700-42 CST. Ön lastik 1 kere patladı arka defalarca. Dış lastiğin iç kısmını iyice temizliyorum toz tanesi bile kalmıyor. Ancak hiçbir yabancı cisim görmememe rağmen çok ufak bir delik açılıyor iç lastikte.

10. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Lastik dişli değil mi hocam ? Eğer öyle değilse Dişli Lastik tavsiye ederim.

11. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1. lastiğinize çok ince bişey battı sürekli ufak patlaklar yapıyor her seferinde...2 lastiğinizin hava basıncını çok düşük tutuyorsunuz. 3 lastiğinizin ömrü tükenmiş olabilir..ben yol bisikleti kullanıyorum önceki lastiklerim 9000 kmye gelmişti..Sürekli patlar haldeydi..Haftada 1-2 tane iç lastik alıyordum..Şimdi iç dış komple değiştim 1000 km dir yolda patlak yaşamadım ve yaşadığım tek patlak jant şeridini takmayı unuttuğum için oldu..

Çagatay Çimşit bunu beğendi.
  12. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de 321 kullanıcısıyım. Ben de 95 kiloyum. Aynı lastikler var. 1000kmden fazla yol yaptım bir kere ön janttaki çapak yüzünden bir kere de yoldaki cam kırığının saplanması yüzünden lastiğim patladı. Sana tavsiyem patlak yere karşılık gelen yeri bulup temizlendiğine emin olman ve jantta çapak olup olmadığını kontrol etmen. Çapak varsa tornavidayla kazıyıp elektrik bandı çekersen 2 kat sorun hallolacaktır.

sonEr´´ bunu beğendi.
  13. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    ilgilenen herkese teşekkür.. denilenleri uygulayacağım bakalım artık..