Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik oturmuyor...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında gurkankas tarafından paylaşıldı.

1. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    yeni aldığım dış lastiğim janta tam oturmuyor. dış lastiğin bazı yerleri jantın içinde kalıyo bazı yerleride çok ucunda duruyor.janttan kaynaklanan bi problem olduğunu sanmıyorum. çünkü önceki jantımda da aynı sorun vardı. jantı değiştirdikten sonra aynı sorun devam edince yeni dış lastik almıştım.ikisindede aynı sorun oldu(tabii yeni dış lastikte daha az oldu bu sorun). yani sadece iç lastik kaldı değişmeyen. acaba sorun iç lastikten mi ? çünkü 4 tane yama var ve lastiği şişirdiğimde her yeri farklı şişiyor :D Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim ?

2. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İç lastiğin zaten değişme vakti gelmişte geçiyor ama değiştirmeden halletcem diyosan lastiğe hava basmadan jantla beraber bastırarak bir iki tur attır ve havayı düzelte düzelte baski kafasına göre şişmesin;)

gurkankas bunu beğendi.
  3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    gurkankas bunu beğendi.
  4. extreme_resul

extreme_resul Yeni Üye

Seviye:
    DiŞ Lastİk Kenarlarini Sabunla İyİce Hava Bas Lastİye

gurkankas bunu beğendi.
  5. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Lastiğin janta oturan tırnaklarına şampuğan sur. Öyle süngerle sürdüğün az bir köpüğün cok faydası olmaz. Şampuğan şacında nasıl köpürüyorsa aynı kıvamda olmalı. Önce bir tasda köpürtüp fırca ile sürebilirsin. Sonra tekeri yere koyma havada tutarak pompala. Yoksa yere değen kısım jantın içine itileceği için oturma sorunu yaşatır. Eğer hala oturmuyorsa aynı işlemi yap ve kompresor ile şişir. Pompa ile şişirmekle kompresor ile şişirmek arasında cok ciddi fark oluyor. Saygılar.

extreme_resul ve gurkankas bunu beğendi.
  6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    teşekkürler arkadaşlar. sorunumu çözdüm :) lastiğin yanaklarını sabunlayıp oturttum.

7. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    en kolayı git benzinliğe lastiğin dayanabildiği son psi değerinin biraz altına kadar hava bas. 55-60psi kadar.(lastiğine göre değişir) çat çut sesler geldikten sonra havasını istediğin değere indirip kullana bilirsin. ben ilk 60 basıp sonra 50 ye indiriyorum.

gurkankas bunu beğendi.