Lastik Önerisi ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar Etato jant seti var.. Daha öncede bir çok konu açmıştım foruma ama cevap gelmemişti. Öncelikle 26" 1x95 kenda lastik kullanıyorum. Memnunumda ama ben biraz daha ince lastik istiyorum yani yolda aksın istiyorum.. Aklıma yatan değer 1x75. Biraz önce janta da baktım dış lastiğin çukuru janttan görülüyor. Yani janta tam oturmamış. Kanımca biraz daha ince lastikle oturur. Sizden ricam 26" 1x75 mtb ye uygun bir dış lastik jant setim dediğim gibi Etato daha önce hiç duymadım markayı.. Aslına bakarsanız Kenda lastiklerimide internette gezinirken rastlmadım. Şİmdiden teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) düşünfüğüm model bu.. Marka Schwalbe.. Tamda istediğim gibi ama oturudugum yerde cam kırıgı felan çok oluyor.. Yani dayanıklımıdır başım ağrımasın sonra.. Ayrıca bunları Türkiye'de deltabisiklet vb yerlerden mi temin edebiliriz.?

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@ahmedesad.cakirtas

Schwalbe Road Cruiser 28x1.40 ebatını kullanıyorum 300km civarı yol gittim şimdiye kadar patlak olmadı. zaman zaman cam kırıklarına bastığım oldu fakat hepsi ufak parçalar halinde ve köşeli kenarları olmayan cam kırıklarıydı zaten şişe boğazı veya şişe dibi şeklinde büyük parçaların üstünden geçersen patlamayacak lastik yoktur :D (araba lastiği de dahil) ufak parçalardan çok korkun olmasın.

dış yüzey olarak da lastikte 3-4mm kalınlığında desen var akıcılık konusunda hiç şüphen olmasın.

Tepki
0
Geçen hafta schwalbe marathon green guard aldım 26x1,75 evanscycles'dan. Cuma günü sipariş ettim Pazartesi dhl ile elime ulaştı. Çifti Kargo dahil 108 tl'ye geldi. 2.10 cst dişli lastikten sonra fazlasıyla rahatlattı, asfaltta çok iyi akıyor. Forumlarda araştırdığıma göre oldukça dayanıklı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yalçın Sonat

Peki bende alacak olsam janta uygun olup olmadıgını nerden ögrenbilirim?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cevapladıgınız için hepinize teşekkür ederim. İnşallah şu şişe kıraklarına uygun da sağlam bir dış lastik çıkarırlar.. Aksi takdirde bisikleti elimde taşıyacağım. Tabi bu işin şakasıydı.. İyi forumlar.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Michelin wild grip'r kullanali 3 gun oldu bisikletin gidisi degisti resmen birde su protek max lari takabilsem