Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lastik önerisi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında samet_özdemir tarafından paylaşıldı.

1. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    2010 model corratec motion ımda bulunan continental speed king 2.3 lastiklerimi değiştircem yolda giderken resmen tutuyo beni zır zır ötüyo 2 kat fazla yoruluyorum çok kalın ve dişli lastik, aklımda 2 - 3 tane model var hangisini alayım hangisi daha iyidir? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

hafta içi işe gidip geliyorum akşam iş çıkışı kartaldan bostancıya geliyorum her akşam sahilden günde 40 km kadar biniyorum haftasonlarıda uzun turlar offroad çok fazla yapmıyorum şehir içi kullanım genelde haftasonları gittiğimiz bazı yollarda toprak yollar oluyor. offroad yapmaya giderken lastiklerimi değiştircem zaten hangi lastiği önerirsiniz ?

continental touring plus

Schwalbe Marathon Supreme Evolution

Schwalbe Maraton Plus Tour

2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Lastik genisligi ve basincinin, yuvarlanma direncine etkisini aciklayan cevirimi burdan inceleyebilirsiniz..
    Bunun haricinde disli lastik, dissiz(slick) lastikten daha az direncle donuyor diye bir genelleme yapmak da yanlis olacaktir.

Ornegin disli tasarlanan bazi mtb yaris lastikleri, slick yapidaki tur-sehir lastiklerinden daha dusuk donus direncine sahip olabiliyorlar.
    Burada lastigin agirligi, disli yapidaki lastikler icin desen(pattern) ve lastigin kaucuk ozellikleri de, yuvarlanma direncini belirleyen diger onemli unsurlardir.

Bahsettiginiz kullanim sartlari icin de, schwalbe marathon extreme veya continental top contact modellerini tavsiye edebilirim.
    Bu iki modelin en belirgin ortak ozelligi ise, serilerinin en ust modelleri olmalari ve yukarida bahsettigim donus direncini olumlu etkileyen ustun teknolojili hamur yapilarina sahip olmalari. Bunlarin yaninda koruma olarak, her iki model de guclu ayni zamanda da hafifler.

samet_özdemir bunu beğendi.
  3. ozan_gurkan

ozan_gurkan Aktif Üye

Seviye:
    michelin de güzel lastiktir.

4. samet_özdemir

Seviye:
    schwalbe marathon extreme bu lastik çok dişli geldi bana benim şuan kullandığım lastikten pek bi farkı yok gibi kalite farkı vardır tabi

continental top contact modelide tam istediğim gibi aslında ama biras fazla pahalı 64 euro benim alacağım tekerlerin fiyatı maksimum 40 euro ydu

schwalbe leri çok övüyolar yol tutuşu yağmurda kaydırmamazlığı falan heralde schwalbe ın bi modelini alıcam.

5. samet_özdemir

Seviye:
    kararımı vedim ve dün akşam Schwalbe Maraton Plus Tour
    aldım çok güzel bi lastik yolda akıyorum artık :) sürtünmesiz gitmek kadar güzel bişey yokmuş :) performansda fazla bi artış olmadı demiştim dün ama bu sabah işe gelirken sürekli indiğim bi rampa var en fazla gördüğüm km 47 ydi orda oda sıkı sıkı pedal basaraktı şimdiyse hiç pedal basmadan direk 52 yi gördüm fren yapmasaydım dahada çıkardım :) biras ağır olmasından dolayı bisiklet ağırlaştı ama yinede iyi şimdilik memnunum :)

6. sezai arabacıoğlu

sezai arabacıoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    buı lastiği önerirmisiniz çok ağır 1100 gr bunun nasıl bir dez avntajı olur