Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında İsmail P. tarafından paylaşıldı.

1. İsmail P.

İsmail P. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bisikletforumda ve bu sporda çok yeniyim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bisiklet kiralayarak hafta sonu turlarına gitmeye başlamıştım. Geçtiğimiz hafta da kendi bisikletimi almak nasip oldu. Başlangıç için kendime bir Carraro Sportive 224 aldım. Fakat bisikletimle yaptığım daha ilk turumun 15-20. kmsinde dikenlerin vefasızlığına uğradım :)
    Carraro Sportive 224 Fabrika çıkışlı olarak CST marka nylon bir lastikle geliyor. Biraz araştırdığım zaman bu tarz patlak durumlarına çeşitli yöntemler ile önlem alınabildiğini öğrendim. Patlak önleyici şeritler, sıvılar v.s. Ancak bunların içinde en temizinin kendinden korumalı bir dış lastik olduğuna kanaat getirdim. Bununla alakalı en çok önerilen lastik ise marathon plus, ancak tanesi 140-150 civarında olduğu için fazla tuzlu geldi.
    Şehir içi 100-120 kmlik turlarda kullanmak üzere schwalbe marathon plus'a daha ucuz alternatifler arıyorum. Belki marathon plus kadar iyi koruma sağlayamayabilir ancak en azından ufak tehlikeleri atlatabileceğim bir lastik önerisine ihtiyacım var. Maxxis ve rubena'nın benzer lastikleri varmış diye duydum ancak hangi modellerin bu konuda çözüm sağlayacağını bilemedim.

Önerileriniz, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bütçenize göre çeşitli lastikler bulabilirsiniz patlak korumalı.

continental touring plus, michelin city ,vittoria randonneur, schwalbe maraton green guard, cst ninde patlak korumalı lastikleri mevcut,vredestein perfect tour, maxxis overdrive tipleri fiyatına göre koruması , gibi lastik seçenekleri var ve yurtdışından almalısınız uygun bütçe istiyorsanız ve bu lastiklerin ortalama maliyeti yaklaşık 60-70 dolar olacaktır 2 adet

Aytac Y. ve İsmail P. bunu beğendi.
  3. İsmail P.

İsmail P. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maxxis overdrive excel daha makul sanırım, çifti 130-14 TL ye geliyor. Ancak yurtdışına güvenmiyorum gümrükte takılırsa v.s. diye ve teslimat sürelerinin uzunluğu dolayısıyla... Kendi bisikletçimden almak daha güven verici olacak sanırım

4. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Kenda dan maxxis overdrive excel e terfi ettim. kenda 700x40 . maxxis ler 700x32. Tavsiye ederim. Reflektorlu, kotu yol kosullarina uygun ve patlamaya karsi korumali. Fiyat gayet uygun. Sahsen erdoganlardan almistim. Ertesi gun gelmisti.

5. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    80 Euroya kadar gümrükte takılmıyor.
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/schwalbe-marathon-plus-26-bike-tyre-smartguard/rp-prod24542
    Shwalbenin fiyatı da görüldüğü gibi dişarıda ucuz.

İsmail P. bunu beğendi.
  6. attackun

attackun Yeni Üye

tanesi 90 tl civarı olan continental contact 2 kullanıyorum ve lastiklerden oldukça memnunum. lastiğini seçerken patlamazlık özelliği dışında hangi şartlarda kullandığın ve deseni de önemli.
    bu siteye göz atmanı tavsiye ederim neye ihtiyacın olduğuna karar vermene yardımcı olabilir. http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/

İsmail P. bunu beğendi.
  7. İsmail P.

İsmail P. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    yorumlar için teşekkürler, yurtdışını 2. planda tutuyorum küçük ürünler dışında. herhangi bir sorun durumunda destek almak v.s. iletişim kurmak daha zor oluyor.

genellikle şehir içi asfalt yollarda kullanacağım. sanırım contact 2 de uygun olabilir ona da bakacağım, kullananlardan tavsiye üzerine seçim yapmak daha iyi oluyor :)

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kullandığım lastiklesi sayayım, yardımcı olur belki:
    -CST City Traveller Classic, kaymıyor, sağlam (300 km boyunca patlamadı), ucuz. 3/5
    -Vittoria Randonneur, kayıyor, 200 km'de 3 kere patladı, sırt kısmı korumasız gibi, pahalı. 1/5
    -Schwalbe Marathon Plus Tour, 1200 km oldu, patlamadı, desenleri ilk günkü gibi, pahalı, ağır ama hakkını veriyor. 5/5

Tabii ki bu lastikleri kullanıp seven/sevmeyen arkadaşlar da olmuştur.
    İnşallah en uygun lastiği bulursun.

"Bisikletin de hayırlı olsun, güzel günlerde kullan." demeyi unutmuşum.
    Bahsettiğim CST ile ilgili, Hakan Yazman'a ait bir test yazısı:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=17596

İsmail P. bunu beğendi.
  9. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Schwalbe Road cruiser bile 2500 kmden sonra patlak verdi benim bisiklette. Ben de marathon almayı düşünüyorum.

Bence yurtdışı kesinlikle 1.planda tutulmalı, gümrük derdi zaten yukarıda belirtilen miktardan sonra geçerli. Ayrıca 1 hafta içinde geldiği oluyormuş.

10. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    şehir bisikletimde schwalbe road cruiser kullanıyorum 2400 km de olması lazım, bisikleti sert yapay zeminlerde kullanıyorum (asfalt, beton) ilk 900 km de patlamadı sonradan her 200-300 km de bir patlak yaşadım. ön lastik 1 kere patladı geri kalan tahmini 6-7 patlak da arka tekerde oldu. 2 lastik almak başta bütçenizi zorluyorsa 1 adet sağlam lastik alın ve arkaya takın :) çadırlı turlarda veya yüklü gezilerde arka lastiği sökmek takmak insanın sabrını zorlayabilir. ön lastik patlasa bile son derece kolay sökülüp tamir edilebilir. neticede patlak işi şans işidir ama 10 patlaktan 2 si öne vurur. tek lastik alarak %80 ihtiyacınızı gidermiş olursunuz.

11. mahden

mahden Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    continental touring plus kullanıyorum, reflöktörlüdür gece parıl parıl dolaşırsın:) daha patlama ile karşılaşmadım (şanslıyım, nazar değmesin) tavsiye ederim..

12. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    slime kullanıyorum tavsiye ederim