Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lastik konusunda yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında CROSSCU31 tarafından paylaşıldı.

1. CROSSCU31

CROSSCU31 Kıdemli Üye

Seviye:
    mrb ben sızlerın yardımı ile birşey öğrenmek istiyorum şimdi bu TIOGA nın dişleri baya buyuk yanı cok ıyı yol tutuşu sağlar gibi görünüyor ama benim öğrenmek istediğim bu lastikle bisiklet sürerken daha çabuk yorulma yada hızlı gidememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirmiyiz şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet diş profili yüksekse daha çabuk yorar, daha düşük hızda gitmenize sebep olur.

3. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    dediklerinden şüphen olmasın. 2.30 luk bir lastikle eğer birde dişliyse kolay kolay dengen bozulmaz ve farkedilir bir konfora sahip olursun ancak yokuşlarda, asfaltta güç kaybına neden olur ayrıca inişlerdede hızın azalır. ince lastik takarsanda bu dediklerimin tam tersini yaşayacağından emin ol. gösteriş için sakın kalın lastik alma. amacına uygunsa al. unutma sen bir bisikletçisin, motorcu, rallici değil. bisiklete gücü sen veriyosun o halde gücün verimli harcanması gerektiğinide unutma. görüşürüz.

4. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Tiogaları toprak zeminde hızlı kullanacaksanız almayın derim (eger almayı düşünüyosanız) İnişlerde yön değiştirmeye çalışınca lastik direk kayma egiliminde :Skull-175 Yan duvarları yetersiz.

Kuru kayalık zeminde iyi tutuyor orası ayrı.

Onun dışında bütün o dişler ve lastigin genişligi dönüş esnasında daha çok ters kuvvet demek bu da hızı azaltır, sürücüyü yorar.

5. CROSSCU31

CROSSCU31 Kıdemli Üye

Seviye:
    hepinize ayrı ayrı teşşekkür ederim beni çok iyi aydınlattınız

6. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar sürtünmeyi en az yapan lastiler hangisidir bilgi verseniz sevinirim

7. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Aşağıdaki linkten sorunuza sanırım cevap bulabilirsiniz.İyi forumlar... http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7509