Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik konusunda yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mertcan gölge tarafından paylaşıldı.

1. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar 18'' bir mtb bisikletim var üzerinde cst traction lastikler var çifti 1800 gr yi aşmakla beraber sürüşte hiç bir performans yaratmıyor
    benim sizden istediğim 80-100 tl aralığında bana tavsiye edebileceğiniz uzun süre kullanabileceğim hafif ve kullanışlı bir lastik önermeniz sanırım maxxis üzerinde öneriler gelicek saygılar ... :)

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hafif demişsiniz ama çok çok önemli değilse Schwalbe Smart Sam hem arazi hem de asfalt tutuşu ve asfaltta yol lastiği gibi akıp gitmesi bakımından çok hoşuma gitti. 1 aydır falan kullanıyorum. 1600-1700 arası ağırlığı var çiftinin.

3. mertcan gölge

Seviye:
    aslında ağırlığının az olmasını istemem bisikletim zaten parçlarından dolayı oldukca ağır parçaları geliştirecek imkanım olmadığı için lastik den ağırlık kazanmak istedim bisikletimin yaklaşık ağırlığı 16 kg civarında
    parçalar şunlar::

alloy kadro 2.5kg
    str ae maşa 3kg
    omega jantlar
    altus arka vites
    tourney ön vites
    Acera fren vites kolları
    borla gidon gidon boğazı
    sele royal sele
    cst lastikler 1800 kg

diğer parçaların ağırlıklarını bilmiyorum tam olarak o yüzden yazmadım her şey ağır lastikden kazanayım diyorum yani :) çifti 1 kg olan bir lastik işimi görür yani
    str maşa

Serden Us bunu beğendi.
  4. mertcan gölge

Seviye:
    Maxxis Igınator var ama fiyatıda benim için uygun ne dersiniz arkadaşlar yardım bekliyorum sizlerden ?

5. mertcan gölge

Seviye:
    Lastikleri de Eskişehirdeki Kentormanda kullanıyorum çok yüksek bir kalite ihtiyacım yok gerçi kentorman fena bir yer değil ama genede çok kaliteye gerek yok daha önce de söylediğim gibi fiyatı orta kullanılır ve hafif bir şey olması kafidir

6. mertcan gölge

Seviye:
    son bir şey daha kusura bakmayın erdoğanlar bisiklette maxxis tomahawk ve iginator arasındaki farklara baktım ıgınator bıraz daha hafif ama daha ucuz bunun nedeni tomahawk in daha kaliteli olması mı ?

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hayır aslında fiyatları aynı ama Iginator lastikte indirim yapılmış. 25£ üzeri çizili, yanında 22.08£ yazıyor.

mertcan gölge bunu beğendi.
  8. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İgnator hiç de fena değil, tavsiye edebilirim. Kullanan arkadaşım çok memnun olduğunu söylüyordu, ben çok fazla denemedim. Tabi herkesin sürüş stili, zevkleri farklı. Fiyatlarını bilmiyorum ama şu an kullandığım, tesadüfen elime geçen (yani kendim bilerek seçmedim) Schwalbe Racing Ralph hoşuma gitti. 470 gr civarı da ağırlığı var. Onu da düşünebilirsin.

mertcan gölge bunu beğendi.
  9. mertcan gölge

Seviye:
    hmm görmemişim onu şuan aklımda büyük bir karışıklık oluştu ama sanırım ıgınator alıcam ayrıca dgt97 profil resmi çok güzel (james hetfield)

Deniz bunu beğendi.
  10. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arazidien çıkmıyorum diyosan advantage - hem yol jem arazi diyosan tomhawk ve yine hem yok hem arazi diyosan ignitor en öncelikte tavsiyem tpmhawk 55 - 60 psı hava bastıktan sonra düz yolda bir parmak üzerinde gidiyor ormana girdiğinde biraz indirip yüksek performans alabilirsin ;)

11. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Elimde sıfır vredestein black panther var. Kevlar ve 557 gram tanesi. 2.0 ebatlarında. Kaliteli bir lastiktir, araştırabilirsin. Racing ralph hariç diğerlerin üstündür. Düşünürsen 85 e verebilirim. Tabii almadıysan.