Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik havasi Acill

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kron'ik tarafından paylaşıldı.

1. Kron'ik

Kron'ik Yeni Üye

Adı:
    Melih Özkocacık
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sumdi arkadaslar whistle mtb bisikletim 1.50 vitoria slick lastik kullaniyorum gecenlerde farketmeden arka tekerim mazgala girdi ve ic lastigi patladi.

Hemen yakinda bi mahalle arasi bisikletci vardi dedim ic lastigi defistirtiyim bide benim istegim uzerine ucak siboplu ic lastik yerine normal sibop taktirttim deligi biraz buyutup ama sibopun yarisindan azi iceride kaldi adam mudahale etmeyince bisey olmaz dedim herhalde

Sonra 1hafta felan gecti baktim arka lastigin havasi baya inmis hu sefer tanidigim iyi bi bisikletciye gittim hava bastirdim oda bi sey demedi sibopla ilgili beyse 2 gun gecti yani bu alsam tekrar farkettim lastigimin havasi inmis

On amortisor kapali iken bazi tumseklerden felan gecip cukurlar sert giriyorum 79 kiloyum acaba uyguladigim kuvvetten dolayi mi iniyor sizce ?

Simdiden tesekkurler

2. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sibop deliğini genişletirken kenarında bir çapak kalmış olabilir. Bu sebepten dolayı iç lastiğinizde sibop kenarında patlak olmuştur. Sibop kenarı yama tutmaz. Yeni iç lastik alman lazım. Sibop deliğinin kenarlarını kontrol edin.

Jant tellerinden biri iç lastiği delmiştir. Kontrol edin. Janta patlak önleyici şerit çekin. Dış lastiğinizin iç kısmını kontrol edin.

Lastik basıncını olması gereken değerlerde tutun. Eğer ki olması gerekenden daha az hava basarsanız ilk çukurda yılan ısırığı tabir edilen hadiseyi yaşarsınız ve lastiğiniz iki yerden birden patlar.

Çukurlara sert girmemeye çalışın. Çukurdan kaçamıyorsanız seleden kalkın. Bozuk arazide, çukur ve tümseklerde ön amörtisörü kullanın. Amortisör bunun için var.

3. Kron'ik

Kron'ik Yeni Üye

Adı:
    Melih Özkocacık
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Fatih Çetin oncelikle yorumun icin tesekkurler
    Jantta sikinti olmadigina emin lastik basincim da dusuk degil hicbizaman dun de bisikletci gerekn ayarlarda iki tekerinde basincini duzeltti.

Nirmal sibopu takan bisikletcide matkapla deldikten sonra eliyle yokladi bakti capak varmi diye sonra takti ic lastigi ondan da kaynaklabdigini dusunmuyorum geriye bi tek cukurlara sert girmem var cogu zaman seleden kalkarak giriyorum ama aniden onume bakmiyokrn bazen giriyorum sikintim bu yyuzden herhalde

4. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Kron'ik

Siboptan kaçırıp kaçırmadığını kontrol edin. Sibop iğnesi gevşek veya bozuk ise o da sebep olur.

Kron'ik ve Stalker97 bunu beğendi.