Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik hava basınçları?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cüneyt Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Kılıç

Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.. Aslında pek çoğumuzun önemsemediği ancak çok önemli ayrıntıdır lastik basıncı. Benim bu konuda bir sorun olacak. 1.50cm genişliğinde düz lastik aldım ancak kaç bar hava basmalıyım bilmiyorum. Slick lastikler için bu konu oldukça önemli olduğunu biliyorum. Yanlış hava basıncı pek çok kez lastik patlatmaya neden oluyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lastik ebatlarına göre ne kadar hava basılmaldır? ( en azından ortalama değerlerde)
    bu konuda diğer arkadaşlarda faydalanmış olurlar.
    şimdiden teşekkür ederim;)

2. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Cüneyt , bu bilgilerin lastiğin yanağında yazması lazım , kontrol ettin mi gözünden kaçmış olabilir mi ?

Kullandığım lastiklerden Schwalbe Marathon XR 2.0, min 30 psi(2.0bar), max 70 psi(5.0bar) olarak kullanılıyor.Şu an kullandığım 1.35 kojak ise,min 55 psi(4.0bar) max 95 psi (6.5bar) değerlerinde kullanmaya olanak sağlıyor.Aynı ebatlardaki bir başka lastik farklı hava basınçlarında kullanılabiliyor üreticiden üreticiye lastikteki kaliteye göre değişebiliyor , en sağlıklısı üreticinin belirttiği lastiğin yanağında yazan bilgileri kullanmakta fayda var.