Lastik hakkında sorular ve cevaplar

lsyncal

Üye
Tepki
19
İsim
yunus-emre
Bisiklet
Kron
arkadaşlar şimdi kron cx 150 27.5 dağ bisikleti kullaniyorum genelde şehir ici kullaniyorum ama cumartesi pazar macera olsun die farklı köylere ve dağlara falan cıkmaya calişiyorum dedim gibi acemiyim ve bu başlangıç eskiden 2-3 saat bisiklet sürer şehir icinde öle takilirdim bisikleti degişince farklı yerlere gidince daha güzel ve heycanlı olmaya başladi fakat tamir cat cut dan fazla anlamadim icin mazeme falan da almadim yani yavaş yavaş alcam fakat şuan ki kron bisiklet de hangi köy tarafina veya dağ tarafina gitsem garanti 2-3 diken batiyor ve patlıyor şimdi iyi kötü falan araştirma falan yaptim zırhlı lastikler falan varmış ama neyi nasil hangi alcamı bilemedim öneri falan varsa cok ama cok işime yariyabilir 200/250 tl gibi bi bütce ayirdim maceramın hep yarim kalması canımı sıktı :) dedim gibi acemi işi takiliyorum ama genelde şehirde kullaniyorum cumartesi pazarda anlattim gibi:)
(link)
(link)
(link)
şuana kadar bunlara baktim ve ilgimi ceken 3 tanesi tavsiyelerini bekliyorum tşkler :)

Scudo

burak123

Üye
Tepki
2
İsim
Burak Paşaoğlu
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. İnternette araştırdım fakat pek bir bilgi bulamadım. Eminim bunu merak eden birçok kişi daha vardır. Yol bisikletime yeni dış lastik alıcaktım. Schwalbe insider performance diye lastik seçtim. Fakat daha sonra farkettim ki trainer lastiği diye geçiyormuş. :acpsnr: :acpsnr:
link---> (link)
Trainer lastikleri asfalt yol üzerinde kullanılabiliyor mu yoksa sadece trainer için mi geçerli? Varsa tavsiyeleriniz neler? Teşekkür ederim.;)

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@redcountry lastik katlanmıştır içten muhtemel olarak.veya jantta kesici bir şey vardır

GozGoz

Üye
Tepki
0
İsim
Kemal
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar resimdeki maxxis i yeni aldım B twin iç lastikler de elimde vardı yeni iç lastik almadan montaj yapsam uyumlu olur mu yeni almakta istemiyorum işin gerçeği cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Dosyalar

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
Merhaba arkadaşlar

Kron xc 150 kullanıcısıyım yaklaşık 1500 km yaptım ancak arka lastiğim nerdeyse bitti ortasındaki dişler yok olmak üzere oysa hiç kaydırma gibi hareketlerde bulunmadım.Ama biraz lastiği basınçlı kullanıyodum asfaltta falan çok sürdüm.
Bir şikayetimde çok sık patlaması dikenlere karşı inanılmaz savunmasız anlamadım benimi buluyolar suç bendemi yoksa lastikmi dandik.

Neyse girişi uzattım :)

Lastiklerimi değiştiricem Schwalbe black jack buldum bütçeme uygun ayrıca bunda da marathon plustaki kadar olmasada koruma bandı falan varmış her halükarda şimdiki lastiklerimden kat kat iyidir düşünüyorum.
Bu fiyatı aşmadan maksimum 60 tl yani black jack dan daha korumalı bir lastik varmıdır bu lastik alınır mı?
Rubenanın varmış ama en geniş 1.75 var,özellikle yazın taşa çimene bayıra çok giriyorum o yüzden dağ lastiği olması lazım

lsyncal

Üye
Tepki
19
İsim
yunus-emre
Bisiklet
Kron
@srtkmc bende ayni bisikleti kullaniyorum malesef ön teker sürekli patliyor bendede dikenleri üstüne cekiyor nalet korumali ucuza lastik falan varsa 27.5 bende tavsiye istiyorum:)

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Şehir bisikletin yol lastiği taksam aynı konforu ve hızı yakalar mıyım? Yoksa kendime yeni bir yol bisikleti mi almalıyım?

Yok mu yap boz seven.

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
Mereba arkadaşlar. Ben 1 haftadır Scott Aspect 720 kullanıyorum.Fabrikadan gelen Kenda lardan menmun değilim ön frene bastımda kayıyor. Acaba HD lerdenmi bilmen.Ama bugün ıslak bir zeminden kayarak düştüm.O yüzden lastik mezarım olmadan lastikden kurtulmam lazım. bütçe daha karar vermedim yerse conti düşünüyorum.

Tepki
0
29″ BIANCHI RCX 429 ERKEK DAĞ 21-V HD model dağ bisikletim var orijinal lastik ölçüleri ise

CST 29X2.25 57-622 SİYAH

Ben şehir lastiği takmak istiyorum ölçüleri ne olmalı jantı değiştirmeye vs gerek var mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim

(link)

Şu lastiklerden hangisi tam olur bilemedim.. Yol lastiği olacak (hız için )

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Yol bisikleti lastiği almayı düşünüyorum uçuşundan. Hangisi iyidir?

sdtbsr

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Sedona
Bu yaz tura çıkmayı planlıyorum. Kondisyonumu arttırmak adına uzun soluklu denebilecek turlara da çıkmaya başladım. Malum MTB lastikleri oldukça dişli. En son sürüşümde bunu çok daha iyi anladım. Sürtünme kat sayısı o kadar yüksek ki, asfalttan çıkardığı ses bile beni yordu desem yeridir.

Sizlerden lastik tavsiyesi bekliyorum. Sedona 840'ımın üzerindeki lastikler 27,5*2,25 ebatında. Daha ince daha az dişliye sahip patlamaya "nispeten" dirençli lastik arayışındayım.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Kadir16

Üye
Tepki
0
İsim
Kadir
Bisiklet
Diğer
Bu bisiklete jant ve iç lastik değiştirmeden daha ince bi lastik takmak mümkün mü şuan üstündeki 2.10 en fazla ne kadar ince bi lastik takabilirim?

Dosyalar

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Yol bisikleti performansını yakalayabilir miyim sizce?

lsyncal

Üye
Tepki
19
İsim
yunus-emre
Bisiklet
Kron
soru cok cvp az 27.5 dağ bisikletine yol lasti takmayi planliyorum fikirleri olan en ince ne olsun :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@scott61
Bahsettiğiniz ıslak zemin alfalt veya beton zemin olabilir mi? Aspect'in üzerindeki Kenda lastikler çok kaliteli, defalarca arazi sürüşü yaptım (Yağmurda da kuru havada da) lastikler ve hiç bir sorun yaşamadım. Değişim yapacaksnız aklınızda olsun, bu tip arazi lastikleri ıslak asfaltta markaya bakmaksızın kayıp gidiyorlar altınızdan. Ama toprağa, dağa taşa geldiniz mi sizden rahatı yok.

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
@BerkEvren o zaman bana sehir için lastik lazım eskileride satarım daha 11 gün 5 yada 6 km lik lastikler

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

srtkmc

Aktif Üye
Tepki
472
İsim
Serhat
Hakkında fazla yorum bulamadım başka da alternatif bulamadığım için 26 lık schwalbe black jack aldım kron xc150 ye

İlk olarak elime aldığımda genelde schwalbe ye ağır denmesine rağmen xc 150 nin lastiklerinden net bir şekilde daha hafif olduğunu söyleyebilirim.Yanak kısımları ince sanırım ondan xc 150 de yanakları baya sert.Çok fazla lastiğim patladığı için bunu aldım birde dişleri erimişti umarım memnun kalırım.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Turak yol lastiği performansını etkiler ama aynı demek yanlış olur. Yol bisikletinin hafifliği aerodinamiği farklıdır duruş pozisyonunuz bile hızlı gidebilmeniz açısından çok etkili bi faktördür ki şehir bisikletinde daha dik bir açıyla kullanırsınız bisikleti. Özetle kayda değer bir kazanımınız olur ama aynı güç ve kadansta yol bisikletiyle aynı hıza ulaşmak çok zor olur.
@scott61 MTB lastikleri ki özellikle biraz adı duyulmuş markalar gerçekten arazi için lastik üretiyor. Ben kron xc 1000 de de kenda lastik kullandım. Sarıkamışta arazi de toprak yollarda çamurda sürerken zemine tutunması kontrolü sağlamlığı açısından çok memnun kaldım. Ama sizin dediğiniz gibi asfaltta kullanmaya başladıktan sonra Kenda MTB lastikleri hem çok ağır kaldı hem de asfaltta daha yumuşak hamurlu olması sebebiyle hızlıca erimeye başladı. Rubena'nın Hook modeli basit bir yol lastiği aldım. Evet hız açısından büyük bir rahatlama oldu ama çok da tavsiye edilecek lastikler değiller şimdiki aklımla biraz daha para verir schwalbe maraton alırdım. Çok da hafif değiller ayrıca sürekli patlakla uğraşmaya başladım. Buna göre değerlendirme yapıp kullanım alanınıza göre lastik seçimi yapmanızı tavsiye ederim. Ben her ikisini de elimde tutuyorum yol lastikleri ile uzun mesafelerde ve asfaltta kullanıyorum. araziye gireceğim zaman evden çıkmadan 10 dk da değiştiriyorum.

• Beğen
Tepkiler: lsyncal ve Tuurok

Kadir16

Üye
Tepki
0
İsim
Kadir
Bisiklet
Diğer
Şuan bisikletimde 2.10 luk bi lastik var bisikletin jantını ve iç lastiğini değiştirmeden ne kadar incelikte bi lastik takabilirim
Bisikletçi 80tl fiyat biçti iki lastik için ama onlara pek güvenmiyorum 100tl bütçem var ne tercih edebilirim internet den alışverişte onerdiğiniz bir yer var mı

Dosyalar