Lastik Basıncı koruyamama

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
Başlıktan tahmin edileceği üzere lastik basınçlarımla başım dertte. 26x1.5 yol lastiklerim var ve 55psi da kullanıyorum. Yola çıkmadan önce 55 e şişiriyorum 40 km lik sürüşten sonra lastikleri 25-45 arası rasgele basınçlarda buluyorum. Denemek için şişirdim ve 2 gün beklettim lastikleri, ölçtüğümde 50psi civarındalardı. Yine denemek için yedekte tuttuğum iç lastiği taktım onunla denedim aynı sonuçları aldım. Acaba diyorum siboplarım sürüş sırasındaki darbelerde oluşan aşırı basınçlara dayanamıyor ufak ufak kaçırıyor mu? Ya da iç lastiklerim kaliteli markalardan değil ondan mı kaçırıyorlar? Benzer tecrübesi olanlar var mı? Nasıl koruyacağım bu lastik basınçlarını?

Scudo

Arif Sami

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Sedona
merhabalar,

Bu durumu fazla umursamayin derim, her ic lastik zamanla hava kaybeder. Tabiiki lastigin kalitesine gore ve bulundugu kosullara gore bu hava kaybi degisior...

Google a Schwalbe inner tube yazin, pdf dosyasi karsiniza cikacaktir, o buyuk olcude bu durumu anlatiyor.

Herkese iyi forumlar...

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
@Arif Sami

umursanmayacak gibi değilki 40 km de 55den 30lara iniyor, haliyle lastik direnci artıyor.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Sizinkisi fazla kaçırıyor. Siboptan kaynaklı bir sorundur bu; eğer lastik 55psi'deyken ve sürüş olmadan da o seviyeye inmiyorsa...