Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastik Balans Sorunu bilgisi olan var mı ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ramazan ÖZDEK tarafından paylaşıldı.

1. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar 26" mtb bisikletimdeki rubena scylla 2.1 lastik var ama yolda giderken hızlanınca atlama yapmaya başlıyor rahatsız edecek derecede bir kaç yere gösterdim balans ayarını biz yapamayız dediler 10 kere indirdim şişirdim geri ama gene nafile bi vatandaş bisikletçi indir kenarlarına piril sür o oturur dedi onuda denedim bi nebze daha oturdu ama her halükarda bi kısmı içeride kalıyor ve atlama yapıyor bunu nasıl çözebilirim fikri olan var mı veya daha önce böyle bir sorun yaşamış olan fikirleriniz için şimdiden teşekkürler:agla:

2. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikleti ters çevir lastiği tamamen sök. Pedalı çevir belki jant darbe almıştır. Eğer darbe aldıysa zaten çembet değişmesi gerekir.

3. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cemberde hiç sorun yok lastiği söküp çevirdiğimde tıkır tıkır dönüyo ezik yamuk bir kısmıda yok lastiksiz ilk ona baktım zaten ama olan lastiği takınca oluyo

4. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oturana kadar gerekirse 30 kere indirip şişirmen lazım. İç lastiğin de düzgün oturduğuna emin olmak lazım. Yan dönüp bir kısmını daha önce ittiriyorsa dış lastiğin ufak da olsa bir kısmının jantta gömülü kalma ihtimali var. Ben de yeni bir çift dış lastik aldım. Arka lastiği oturtana kadar 8-10 defa indirip şişirmek zorunda kalındı ama sonunda yerine oturdu...

5. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Jantta sorun olmaması güzel, lastiğin düzelme ihtimali varsa şişirip indirerek deneyin o zaman.
    Siboba dikkat tabi.

6. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdi yeni lastikteki yalpa sorunu ne ölçüde olur ben bunu merak ediyorum. Aldığım Kron FD1000 bisiklette bu yalpa sorunu inanılmazdı, giderken resmen arka teker zıplatıyordu beni. İndirip, şişirdim vs bu yöntemleri denedim, sonra baktım olmuyor uğraşmadım. Bisiklete de binmediğim için o şekilde kalmıştı zaten. Fakat geçenlerde bu sorunu yeni lastik alarak çözdüm. Muhtemelen benim Rubena lastikler hatalı üretimdi. Çocuk bisikletleri satan bir dükkandan 2 adet dış lastik aldım 20" boyutunda. Anlayacağınız aldığım lastikler o kadar kaliteli şeyler değiller fakat taktığımda yalpa sorunu neredeyse hiç kalmamıştı. Çok az bir derecede var bu da indirip şişirerek geçecek eminim. Fakat yalpa çok rahatsız edici biçimdeyse fabrika hatası da olabilir bunu da gözardı etmeyin.

7. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    fikirler için teşekkür ederim şişine güvenen bir daha şişirsin diosunuz anladığım kadarıyla (:) ben şişirip indirmeye devam edeyim iç lastiği düzgün oturttuğuma eminim aklıma gelen bazı şeylerden biriydi herhangi bir bölgede olmadığından bir yöntemi warmı diye sormak zorunda kaldım çünkü her indirip şişirdiğim de farklı bir kısım içerde yada dışarda kalıyor ben bi kaç kere daha deneyim olmadı bi kaç kişiden yardım alarak sagdan soldan eşit çekiştirerek şişireyim bakalım ne olacak

8. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam lastik hakkında biraz bilgi verirmisin beyaz çizgili olanlaran heralde yol tutuşu ıslak kuru performansı nasıl yoruyor mu

9. Ramazan ÖZDEK

Ramazan ÖZDEK Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam lastik hakkında bilgi şöyle vereyim bildiğimiz mtb cross lastik değiştirmedim yanlış anlaşılmasın ama astik yol tutuş olarak çok iyi bi sıkıntısını görmedim o kadar dağ bayır çalı çırpı içindede gezdim patlamadı da ama bir türlü janta oturtamadım ):

10. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  11. Drronk

Drronk Iki teker iki kardeş

Adı:
    Tolga Ş.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    konu hortlamış olacak ama bilgileirmi paylaşayım;
    Rubena hook 40-584 ile aynı sorunu yaşadım,yaptığım kontrolllu denemelerden sonra balans sorununun dış lastikten değil iç lastikten olduğunu anladım, ve genel bilginin aksine iç lastik katlanması sonucu değildi. "rubena nın sıvılı iç lastiği" sanırım içindeki sıvı ile ilgiliydi, başka iç lastik sonrası düzelme oldu.