Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastıik kadroya sürtüyor yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Furkan Gür tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Gür

Furkan Gür Kıdemli Üye

Seviye:
    Sizlere bişey danışmak istiyorum Salcano ALU mark bir bisikletim var ve ona Matrix 550 marka jant seti aldım ve jant setinin içindeki mil kırık çıktı neyse yedek milimvardı taktım mil biraz dandikti yamuldu daha sora yeni mil aldım ve dün taktım bügün 30 km kadar yok yaptım daha sora baktım ki lastik tekrar kadroya sürtüyo mil biraz gevşekti sıktım ama suan dönme hızı çok yavaş sanki pabuç sürtermiş gibi yavaşlatıyor sizce bu sorunu gidermek için ne yapabilirim:( sürtmemesi için QR'ler ile azcık ayar yapabiliyorum ama o zmn da QR'ler tam olarak kadroya oturumuyo buda bi sorun tescil edermi
    lütfen yardımcı olun inşallah derdimi anlatabilmişimdir.Saygılar:in:

2. boxtubing

boxtubing Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle arka mil ve göbek markanı söylemelisin mandallı deil veya kalitesiz bir göbek ve milse zaten bu sorunları yaşarsın saydıklarım deilse bi göbeği açıp bakım yapmalısın yağlama işlemini elinden gelmıyorsa yabtır sorun gıdıcektır saygılar

Furkan Gür bunu beğendi.
  3. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    eğer göbeği elden geçirirken bilyaları fazla sıktıysan yavaşlatır.kadroya sürtme konusundada ya akortta bi problem var.yani yamuk duruyo.yada arka tekerin geçtiği yerde bi yer oturmuyo.

Furkan Gür bunu beğendi.
  4. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Direk olarak göbek ayrı değil jantları kadroya göre ayarlat sağ sola çekmeyle olmaz.Millerden sola doğru sürtüyorsa o yöndeki miller gevşetilecek ve sağ tarafdaki miller orantılı orlak sıkılacak.Tabi bunalrı mil ile kadroyu sabitledikden sonra yapılması gerekiyor.Umarım anlatabildim ve sorunda sadece bundan ibaretti.Kib slm lar.

Furkan Gür bunu beğendi.
  5. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Selam.
    Tekerleği ortalayıp sorun devam ediyorsa mil kontrasını ayarlaman gerekiyor. Mili fazla sıkmışsın.

Furkan Gür bunu beğendi.
    Furkan Gür

Furkan Gür Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkeze teşekkürler mil 5 mm kadr kısa oldugundan dolayı mıl kadroya basmıyormuş şuanda ona göre mil arıyorum