Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastiğin sekiz çizmesi janta zarar verir mi? (Katlanmış lastik)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Fırat Karamanoğulları tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Karamanoğulları

Fırat Karamanoğulları Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba,

Kargo ile lastik almıştım yalnız lastiğin katlanabilir özelliği olmadığı halde arkadaş kargo ücretinden kısmak için katlamış lastiği. Eski bisikletimde çok hafif bir aşağı yukarı inme şeklinde hareketler oluyordu. Öyle aman aman değil. Hatta çoğu kişi zararı bile yok dedi ama yeni bisiklet alınca merak ettim..

Bisikletim dağ bisikleti. 1.75 Maxxis Overdrive takmayı düşünüyorum. Lastiğin sekiz çizmesi veya lastikten kaynaklı hatalar bisikletin jantına zarar verir mi? :)

Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.

2. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Güncel.

Ayrıca arkadaşlar lastik değişimi için tekeri söktüğümüzde balataların arasında soktuğumuz takozları nereden temin edebiliriz? Bisikletçilerde bulamadım.

3. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bilgisi olan var mı arkadaşlar? :)

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://parkurbisiklet.com/urun/tamir-bakim-urunleri/tire-levers/237.html Bunlardan bahsediyosun sanırım.

Lastiğin telleri kırılmamışsa, lastiği açtığında yamuk durmuyosa hasar almamıştır muhtemelen, kalın lastikler zaten genelde tam hatasız oturmuyor, bunun çözümü için lastik yanaklarına sabunlu su sürüp hava basanlar vardı forumda, eğer sen kullanımda bişey hissetmiyosan zaten jantada zarar vericeğini sanmıyorum.

5. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

Teşekkürler hocam. :) Baya zorlanıyor girerken lastik. O tamam, çünkü mtb lastiği değil. Gres yağı ile takıyordum yine de hafif bir aşağı yukarı oynama oluyordu. Sanırım çoğu bisiklette var. Yeni aldığım bisiklette de vardı biraz. Emin olmak için sordum. :)

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gres yağıyla deneme bence, gres yağı uzun süre kuramaz, jant ve lastik sürekli yağlı kaldığı için janta yine tam oturmayabilir, çoğu dağ lastiğinde olur, 1.75 overdrive lastiklerde azalır muhtemelen.

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gress yağı ile kesinlikle takmayın lastiklerinizi, ani bir frende lastikler jantın içinde dönmeye devam ederek kaza yapmanıza neden olabilirler. Eğer çok zorlanıyorsa çok az miktarda sabunlu su kullanın ama mümkünse sadece su ile takın.

8. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    neden katlanmayan bir lastiği katlanmış bir şekilde kabul ettiniz.

9. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok teşekkürler tavsiye için arkadaşlar. :) Eh, acemiliği sizin tavsiyeleriniz sayesinde atıyoruz. :)

@Gazel Girgin

Arkadaş kargo ücretini minimum düzeyde tutmak istemiş herhalde. Bizimkiler de anlamaz zaten, ben de sabah akşam işte olduğumdan dolayı. :) Pek bir zararı olmadığı sürece kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum ne gibi zararı olur? :)

10. Fırat Karamanoğulları

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aynı sorun devam ediyor. Arkadaş yeni bisiklet aldı ona satacağım lastikleri fakat emin olamadığım için satmadım daha. Lastiği gözlemleyerek hasarlı olup, olmadığını anlayabilir miyiz? Şöyle bir elime aldığımda yuvarlak durmuyor gibi. Gerçi doğal şeklini bozmadan muhafaza ediyorum fakat satın alırken 1 gün boyunca kargoda katlı bir şekilde durduğu için zarar görmüş olabilir mi?