Lastiğime 1 cm e yakın çivi girdi

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar İzmirde sasalı bisiklet yolunda arka lastiğime girdi,Ses çıkmasıyla yavaşça durdum ve resmen çiviyi elimle çıkardım.Çantamda pompa olduğundan telaşlanmadım ama olay üzerinden 2 gün geçmesine rağmen lastik taş gibi! hem şaşkınım hem de mutluyum ama bu lastiğe bir tamir gerekir mi sorum bu asıl?

bu arada lastik Schwalbe Marathon Supreme Evolution kullanıyorum.
Bunun paylaşmak istedim...

• Beğen
Tepkiler: phardon
Scudo

Specter1

Daimi Üye
Tepki
113
bildiğim kadarıyla bu lastiklerin içinde kevlar diye bir madde var patlamaya karşın çok dayanıklı lastiklermiş.

(link)

şanslıınız ki böyle bi lastiğiniz var:)

• Beğen
Tepkiler: aso2

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
@Tarık Kalkan

Çivi girdiğinden beri aynı durduyo lastik Allahtan:) ama heralde altımda yol bisikleti olsaydı lastik kesin pertti! :(

Bu arada konuyu yanlış yere açmışım kusura bakmayın...

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
arkadaşın dediği gibi galiba marathon suprema nız falan var?

Turker

Üye
Tepki
10
Bende diken patlaklarından bezip geçen ay gibi Marathon Plus Tour aldım.
Bazen iki bisiklet çıkıyoruz, diğerinde normal bir lastik var. Ona bir diken battı mı kesin patlıyor. Benimkine batanları çıkarıyorum hiç etkilenmiyor. Ama lastiği değiştirdikten sonra ağırlık hissedilir derece arttı.
Gerçekten bayağı pahalı ama beni bir dertten kurtardı.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bende de rubena ats serisi patlak önleyicili lastik+zefal patlak önleme bandı var.Raptiye söktm havası inmedi

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hazır lastik patlağı ve çividen bahsediyoruz bende başımdan geçen bişeyi anlatıyım :
Arkadaşlarla ve onların bisikletleriyle akşam geziyoduk ben kendi bisikletimde değildim bi arkadaşımın bisikletini almıştım o gün onun lastikleride bayağ bir bitikti lastiğin artık ipleri çıkmıştı. Benim bindiğim lastik patladı yanımızdada ne pompa nede yama vardı. benzinliğin yakınlarındaydık benzinliğe gittik biraz şişirdik haliyle hemen indi ben deliği buldum sonra gittim benzinlikte çelışanların birinde bana çivi vermesini rica ettim aldığım çiviye biraz yapıştırıcı sürdüm (çivi 1cm falandı) (benzinlikteki çalışanlardan aldım yapıştırcıyı) sonra çiviyi biraz yamultup deliğe soktum basınçla havayı vurdum benzinlikteki pompadan biraz bekledim çivi hiç areket etmiyodu yola devam ettik 2 gün sonra lastiği tamir etmeye gittiğimde hala lastik taş gibiydi.
Bazen çaresiz durumlarda ilginç çöümler üretilebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: phardon ve aso2

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
1 cm lik çivinin giripte lastiği patlatmaması gerçekten çok ilginç. tahminim çivi iç lastik ve dış lastik arasında kalmıştır. o yüzden her ihtimale karşı(iç lastiği feci aşındırmış olabilir) bi açıp kontrol etseniz iyi olur.