Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastigim yarıldı? (yardım)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mert Balkar tarafından paylaşıldı.

1. Mert Balkar

Mert Balkar Yeni Üye

Istanbul(caddebostan sahil) - Kıbrıs (girne)
    Seviye:
    4 ay evvel aldıgım scott marka bisikletimin orjinal ön dış lastigi geçen gün caddebostan sahilde ( Allahtan tam evimin önünde) bira şişesi parçalarının üstünde geçmek suretiyle yarıldı ve bi anda pufff dierek bütün havası gitti ve bende bittim...şimdi sorum şu;

Yarık lastigin tabanının sağ yanagında ve aşagı yukarı 1.5cm civarında...

1-iç lastigi deiştirip yarıkla kullanmamın bir sakıncası varmı?
    2-orjinal scott lastik bulma imkanım varmı? varsa fiyatı ?
    3-başka marka bir lastik taksam arka lastikten kaynaklanan bir verim azalması olurmu?
    4-dış lastige yama türü bişey uygulasam nasıl olur?

Belki çok ufak bir sorun ama bisiklet yeni olunca herşeyden sakınıosun kaldıki gözün gibi bakıyorsan... üstelik parça fiyatlarıda bu kadar yüksekken mali olarakta zarar görüosun... En dogru çözümü bulmak için sizlere danışmak istedim umarım bir yol bulurum!

2. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba,

Panik yapacak bir şey yok. Her kesin başına gelen bir şey bu. Çok da önemli değil...

1.Tabi ki var 1.5 cm az değil. Dış lastik değişmeli
    2.Orjinal lastik diye bir şey yoktur önemli olan ölçüsüdür. Scott olmuş Corratec olmuş hiç önemli değil. Zaten bir çok binici bisiklet aldıktan sonra lastiklerini değiştiriyorlar. Amaclarına uygun lastikler kullanıyorlar. Tabi ek bir masraf olacak ama yapacak bir şey de yok :(
    3.Her hangi bir marka bisiklet lastiği olabilir. Biniş zevkinize veya amacınıza göre bir tip belirlemelisiniz. Verim azalması diye bir şey ancak amacına uygun olmayan bir lastik olduğu zaman olur.
    4.Olabilir ama tavsiye edilmez. Çünkü pek sağlıklı olmuyor...

Gürsel A., Mert Balkar ve Tuğrul bunu beğendi.
  3. Mert Balkar

Mert Balkar Yeni Üye

Seviye:
    internetten baktım 22euro civarıı bişey... tamda antalyaya tatile gidicekken kötü oldu :( napalım baya bi zmn bisiklete binemicem artık ay başı geldiinde yeni lastiklerimle daha dikkatli birşekilde binerim... çok sagol yardımın için...

4. Mert Balkar

Mert Balkar Yeni Üye

Seviye:
    şimdi tekrar baktım.. yarıgın tam boyu 1cm... sanırım lastige kaynak yapılıomuş araba lastiklerine yapıldıgı gibi? ne dersiniz... ve soruyu şöle deiştirmek gerektigini düşündüm... asfalt üzerinde kullanıorum bisikleti hergün 5-6 saat kullandıgım oluyor çogu zamanda sınırları zorluyorum...şimdi ben ne almalıyım marka ve model olarak ne önerirsiniz..fiyatlarıda verirseniz iyi olur... bari lastigi deiştircem hem ön hem arka güzel bişey aliim diorum michelin xc serisi öneriliyor galiba???

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    En güvenlisi lastiği değiştirmek olacaktır, hayatınızdan önemli değil elbet 20 eu luk bir lastik... Lastik seçimi ise çok geniş bir konu kullanım alanınıza uygun bir lastik seçmelisiniz, bu konuda profosyonel bisiklet dükkanınız yardımcı olacaktır size ;)

6. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:

Bence Scott bisiklete yamali lastik yakışmaz. :eek:
    Maddi sorun varsa; 10YTL. ye asfalt üzerinde senelerce gidebilecek çok güzel lastikler mevcut.

Gürsel A. ve Önder Özdoğan bunu beğendi.
  7. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Yakışmazdan öte olmaz zaten. İleride sorun yaratır. Bu tamir işlemi ancak acil durumda yapılır.(Yolda kaldıysanız falan..)

8. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Fazla para vermem dersen 14 YTL ye IRC Avantage Pro var. Ama asfalt veya sert toprak yol için ideal. Geçen gün bunları takan arkadaşım her zaman yarım saatte aldığı yolu bu lastiklerle nerdeyse 10 dakika kısalttığını söyledi. (Biraz abartmış olabilir tabii:)

9. Mert Balkar

Mert Balkar Yeni Üye

Seviye:
    ben Mert, Gürsel abi. gri renk scoot reflex40 almıştım ya senden 3 ay evvel fln.... şimdi tatile çıkıcam, masrafları kıstım bu aralar...döndüğümde şu lastik işini halledicem ve bikaç kıyafet almayı düşünüorum... şunu merak ediorum scott lastik bulabilme imkanımız varmı aynısından..???

10. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Aynısı sipariş ediliebilir tabii. Fiyatını -şimdilik- bilemem..İyi tatiller..