Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lastiğim patladı.Usta değiştirdi fakat hala içimde bir şüphe var...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Lütfü Ekşioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkdaşlar bu akşam parktan geçerken kulağımda kulaklıklarla bir anda bisikletin sola doğru kaydığını hissettim.Anında durdum bir baktım arka lastiğim patlamış.Haydaaa.Ne yapçaz.Ben öğrenememiştim hala şu lastik değiştirmeyi.O kadar video izledim ama öğrenemedim:( .Neyse orada yakın bir laz bisikletçi vardı.Nerdenbiliyorum derseniz sele pozisyonunu ayarlatmıştım o adama.Neyse gittim.Verdim parasını .Adam bana öğrete öğrete yaptı valla.Yamaladı.Patlak ufacık bir cam kırığından oluşmuş.Onuda çıkardı.Havayı bastık.Fakat bisikletteki ilk lastik patlamam olduğu için içimde bir şüphe var.Bi anda yine patlıcak yama tutmayacak.Yokuş aşağı göbek parçalanacak.Bildiğiniz felaket senaryoları geliyor aklıma.

lastik continental race king 2,2

Lastiğin işini bitirdikten sonra ellede kontrol ettim.Sürdümde.Bana bir sorun var gibi gelmedi.İç lastiğin doğru yerleşip yerleşmediğini başka yerden anlayabilirimiyiz.Sürerken test ettim. Hep bisikleti 4. viteste düz yolda seri ve keskin manevralar yaparak bide üstüne pedal çevirdim.10 dk sürüşte bu hamleleri yaparken sadece 2 defa sanki lastiğin patinaj çektiğini hissettim.Oda zaten suya girdikten sonraları oldu.

Sizce bir sorun varmıdır.Yoksa yarın Metin Bisiklete giderek iç lastiği değiştirimmi.

Birde dış lastiği değiştirmelimiyim.Bağsettiğim çok küçük bir yırtık.Hani şöyle dibinden inceleyerek bakarak bile zor göreceğin bir hasar.Sizce dış lastiğinde bir sorunu varmı...?

2. Ali Gençtürk

Ali Gençtürk Aktif Üye

Seviye:
    Yok kardeşim, hiçbir sorun olmaz. Bu şekilde sürmeye devam edebilirsin. Ancak; iç lastiğin, sibobun hemen yanından patlarsa yama tutmaz. Bu durumda yenisini alman gerekir..

Lütfü Ekşioğlu bunu beğendi.
  3. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ohoo oo ne bu heyecan ya :D Ne olacak yama olduysa hem de ilk yamaymış bişi olmaz lastik oturmuştur rahat ol... :D

4. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aynı lastik bendede var benim lastiğede cam girmiş patladı yaptırdım bi sorun yok lastik çok ince.
    Bol pedallamalar :)

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    lastiği değiştirmek istiyorsan paran varsa dış lastik olarak schwalbe maraton serisi alabilirsin neredeyse hiç patlamaz :D fakat lastiğini değiştirmene gerek yok ;)

6. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yardımınız için teşekkürler arkadaşlar...

7. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    çok takılıyorsun bişi olmaz :D