Lapierre Urban Shaper 600 Fren Yardım

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaslar oncelikle suan kullandigim bisiklet lapierre urban 600 uzerinde hd disc var benim yapmak istedigim dusuncem frenleri yol bisikleti frenine cevirmek uzerinde jantlarin agirligi 1 kg yaklasik lastiksiz haliyle arti frenlerinde verdigi bir agirlikta var tabi bu bisikleti tur icin topluyorum eger yol bisikleti frenine gececek olursam tekrardan jant takimi fren ayaklari kollari almam gerekecek sizce agirlik acisindan yol bisikleti frenine gecmek sizce mantiklimi arkadaslar bu konuda dusuncelerinizi alabilirmiyim sizce gereksizmi değiştirmek simdiden herkeze cok tesekkur ederim
https://i.hizliresim.com/g88WMO.jpg
https://i.hizliresim.com/a33Gb2.jpg
https://i.hizliresim.com/WkkQO4.jpg
https://i.hizliresim.com/LAAOpj.jpg

Scudo
Tepki
158
İsim
yaşar
uzun tur yapacaksan eğer zaten mecbur v frene geçmen gerekir, hidrolik fren ile uzun tura çıkılmaz ki

• Beğen
Tepkiler: wenom

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman disc frenle uzun tura çıkılmaz diye birşey yok çıkan bir sürü insan var artık bazı tur bisikletlerinde disc frene gecenler var diye biliyorum yanlışta olabilir sorun olmuyor bir çok arkadaşım çıktı benim sorunum ağırlık bakımından değiştirmesemde olur uzun yol için değiştirmek istemiyorum tek sorun ağır olmaları eğer hafifletme gibi bir olanağım varsa onu yapmak istiyorum

Tepki
158
İsim
yaşar
dikkatini çekeyim hidrolik fren dedim, normal disc frenle tura çıkabilirsin tabik.

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman benim anlatmak istediğimde o hd le çıkan arkaşlarım var imkan varsa çıkarsın

Tepki
158
İsim
yaşar
iyi bakalım öyle olsun :) uzun tura hidrolik frenle yola çıkmanın ne kadar doğru olduğu tartışılır.

• Beğen

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman doğru yanlış adamlar cıkıyor avrupa turuna bile çıkan var istedikten sonra illa hidrolikle çıkılmaz diye bir kaide yok sanırsam imkan varsa her türlü çıkarsın

Tepki
158
İsim
yaşar
imkandan kasıt şu ; uzun turun mantığı az ağırlık, ve en kötü koşullarda bile seni kurtaracak donanımların olmalı , hindistan geçerken hd fren ile alakalı birşey bulma ihtimalin ne kadar var acaba? yoksa imkansız diye birşey yok.

• Beğen

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman tabikide bulamazsın hd le alakalı ekipman eger sen bu şekilde cıkmayı göze alıyorsan v frenin verdiği güvensizliğini düşünüyosan yanında ekipman taşıman gerektiğinide bilir herhalde adam eğer hindistana gidecekse şahsen ben olsam avrupaya gidecek olsam v fen kullanmam türkiye şartlarında hd bence eksi birşey ler getirceğini düşünmuyorum

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman aynen oyle size karsi farkli dusunce oldugunu zannetmetin tabiki turkiyedeen disari ciktigin zaman hd fren ekipmanlari bulman skinti olur artik yukun vs agirli goz onunde bulundurulursa aa turkiye sartlarinda hd frenin sakincasi oldugunu zannetmiyorum bu konuda size katiliyorum tabiki v fren olsa daha iyi olur buda secim le alakali tabiki

• Beğen
Tepkiler: yaşar kahraman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O tip frene geçmek için jantların da değişmesi gerektiğini biliyorsunuz değil mi? :)

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@BF Okuru aynen evet biliyorum yukardada belirtmiştim ama sizde gerek varmı o kadar masrafa endişeliyim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@spe07
Diğer yorum yapan arkadaşlar için belirtmiştim :) Kimse buna değinmemiş ama çok ciddi bir masraf, uğraş olacak. Keşke amacınızı önceden belirleyip, ona göre bir tercihte bulunsaydınız. Çok ciddi bir kararsızlık görüyorum sizde. Bisikleti çok ciddi oranda değiştirmekle ilgili konular açıyorsunuz. Satmak için ilan açmışsınız :) Bence bu kadar ciddi değişiklikler varsa kafanızda veya satma konusunda kararsızsanız; bu değişiklikleri yapmayın.

Tepki
158
İsim
yaşar
evet jantların değişmesi gerektiğini biliyorum, zaten konuyu açan arkadaşda bunu belirtmişti, bilgisayar başından kimin ne kadar maddi gücü olduğunu anlamamız kolay değil, düşünce almak istedi bizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık.

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
Mantıklı değil, bu değişiklik bisiklet alırken göz önünde bulundurulması gereken özelliklerden birini kapsıyor, bunun bir tık üzeri tandeme dönüştürmek gibi artık :) Bu bisikletin tur'a çıkmaması için hiçbir sebep yok, biraz daha kalın ve dişli bir lastik ihtiyacın olan tek şey.

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@BF Okuru şimdi söyle evet satma gibi bir düşüncem vardı bazı insanlar öyle bir değişmişki bu benim ilk bisiklet alıp satmışlığım değil bir yıl içinde yaklaşık 4 bisiklet değiştirdim adamlar tamam alıcaz diyor anlaşıyoruz fiyatta sonra e abi biz vazgectik iki kere kutuya koymuşluğum var bu bisikleti soz verip almayanlar yüzene daha dün biriyle anlaştık vazgecti onun için bu sabah satmaktan vazgeçtim tekrar toplicam tur bisikleti olarak sizede anlıyorum doğrudur forumda bir kaç konu açtım ama bunlar boşu boşuna açılmış konular değil gercekten yardım almak için açtıgım konular boş yere forumu işkal ediyorsam şayet bir daha asla açmam konu kimisine göre saçmalıkmış sorularım

@Zfr heh teşekkür ederim bu arada bunu bekliyodum işte bu şekilde tura çıkılacagını çok iyi biliyorum sadece değiştirmek mantıksızlıkmı olur diye sormak istedim zaten herşeyim hazıır

bence kimse birbirine düşmeden kapatalım konuyu :)

lastik konusunda konu açmıştım @BF Okuru bey yardımcı oldu bana sağolsun kaldırırmı diye düşüncem vardı lastiklerin inceliğinden forum dışı konuşulanlardan dolayı

Tepki
158
İsim
yaşar
hd frenle tura çıkılmaz demedim, basarsın pedala gidersin bu kadar basit, ama uzun turlarda hd frenle v freni kıyaslamak ne kadar doğru acaba? dediğim gibi tur yapıyorsanız dağ başında bile olduğunuzda başınızın çaresine bakabilmeniz lazım, maddi durumunuz müsait değilse o ayrı bir konu ona diyecek sözüm yok, maddi durumun yoksa gezmek ve keşfetmek ruhun , isteğin varsa o zaman zincirsiz bile yola çık derim:) sadece konularda anlaşmazlık oldu sorun yok:)

• Beğen
Tepkiler: spe07

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@yaşar kahraman aynen öyle maddi imkan varsa sorun olmaz teşekkür ederim bu arada

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@spe07 Tabii ki çıkılır, tek avantajı pabucunun her yerde bulunabiliyor olması ve ayarının çok kolay olması dışında bir şeyi yok v frenin. Zaten her tur öncesi bisikletçiye götürüp tur öncesi bakımını yaptırırsın, balatada veya yağda problem varsa o zaman değiştirilir. Çok pimpirikliysen balatayla beraber gezersin pabuç gibi. Bir de şunu oku bitti iş (link) bir kaç da video izlersin bilmiyorsan.

Lastikler kaldırsa da bir de insana verdiği hissiyat var, 35C sığıyorsa güzel olur, tabii çamurluk sıkıntı urban serisinde, 600'de de öyle mi bilmiyorum.