Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lapierre pulsium 300 sizce nasıl bisiklettir

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında umutbozkır tarafından paylaşıldı.

1. umutbozkır

umutbozkır Yeni Üye

Adı:
    umut
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iyi günler arklar ben mtb bisiklet kullanıyorum yol bisikleti kullanmak istiyorum sizce Lapierre pulsium 300 nasıl bir bisiklettir veya önereceğiniz başka bisiklet varmı şimdiden teşekkür ederim

2. Hamid Asım

Hamid Asım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Lapierre bisikletleri -benim görüşüme göre- fiyat performans olarak yüksek bir konuma hızla yükseliyor. Liste fiyatlarına baktığınızda benzer kadro ve komponentleri diğer markalardan en az 1000-1500TL daha uygun alırsınız. Bende sensium 200 var ikinci el almıştım ve severek kullanıyorum. Bu markada full karbon ve 105 setli bir bisikleti 2015 fiyatlarına bakacak olursak 4000TL civarına alabilirsiniz. Bazı marka takıntılı arkadaşlar ucuz etin yahnisi diye düşünebilirler kesinlikle böyle değil gerçekten çok kaliteli bir kadrosu var. Türkiye'de şu sıra pek bilinmese de yurt dışında saygın bir marka olduğunu söylebilirim. Ayrıca geçtiğimiz hafta Ankara'da bir bisiklet firmasında bulunmuştuk. Buradaki arkadaşın bir çok marka bayiliği olmasına rağmen en çok satan serinin lapierre karbon serisi olduğunu söylemesi Türkiye'de de markanın yavaş yavaş kullanıcılar tarafından tercih edildiğinin göstergesi. Pulsium'da Sensium'dan farklı olarak kadro üzerinde amortisör görevi gören bir parça eklenmiş daha yumuşak sürüş vaadeden bu yapı şuradaki http://goo.gl/TFXtwr incelemede belirtildiği gibi çok da fark yaratacak bir yenilik değil. Aynı etkiyi lastik değişikliği ile de yapabilirsiniz diyor. Ayrıca mat boyanın çok kir tuttuğu ve temiz tutmanın zor olduğu eleştirilmiş. Fiyat konusu çok önemli, benzer kadro ve komponenti daha uygun fiyata sensium 200 serisinde bulabilirsiniz. Yukardaki incelemeden anlaşılan o ki Pulsium'daki kadro geometrisinin çok bir getirisi yok dolayısıyla ekstra harcamayı klasik karbon kadrolu ama bir üst seviye komponentli (ultegra) bir bisiklet tercih ederek yapabilirsiniz.

I am the Uptown R. ve Ertan M. bunu beğendi.
  3. umutbozkır

umutbozkır Yeni Üye

Adı:
    umut
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 . EL ALACAĞIM SIFIR DEİL

4. Hamid Asım

Hamid Asım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre