Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lapierre 2017 modeller..

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında lombardo tarafından paylaşıldı.

1. lombardo

lombardo Aktif Üye

Adı:
    Deniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Şu marka ana başlığı altında Lapierre için bir alt başlık yer almamasını esefle karşıladım :p

şaka bir yana arkadaşlar; 70. yılları oluşu nedeniyle, 2017 modellerini en erken görüşe çıkaran marka Lapierre oldu muhtemelen..

yeni modellerde benim en dikkatimi çeken ve kesinlikle çok beğendiğim nokta; çok daha canlı renklerin hakim olduğu, görsellikte daha sportif görünüm kazanmış kadrolar..

diğer önemli noktalar kısaca:

cyclocross sınıfında iki karbon kadrolu model. ki bu karbon modellerde en önemli durum; kadronun yapımında üst boru ile sele borusunun birleştiği kısım; ''omuzda taşınacağı'' düşünülerek özel çalışılmış. Alttaki resimde; ''ergonomic shoulder zone'' yazısının bulunduğu zone yani bölge, her ne kadar özel bir tarafı yokmuş gibi görünse de var, ve omuzda taşımayı gerektiren merdiven, ya da derin ve cıvık çamur gibi durumlarda, bisikletin omza asıldığında en rahat açıda duracak pozisyona gelmesini sağlıyor:

fittness shaper ve urban shaper serilerinin ikisinin birden iptal edilerek shaper adlı tek bir seriye geçilmesi ve onun içinde de karbon modeller:

ve yol serisinin genelinde; hatta xelius ta dahi; disk frenli alternatif modeller. (Dünya genelinde; yol bisikletlerinde disk frene geçiş yönündeki eğilimin yansıması)

yeni triatlon modeliyse gayet modern:

bu arada bir diğer yenilik; ''gravel'' adlı tamamen yeni bir alt grup çalışmış Lapierre bu sene. Yani bir nevi her ortama; taşa, çakıla, toprağa vs.. sürebileceğin yol bisikleti... özetle eğimli üst boru; yol bisikletine göre daha uzun ''iki teker arası'' mesafe ve kalın ve dişli lastikler:

croshill 300 ve crosshill 500 modellerinden oluşuyor.. açıkçası benim en ilgimi çeken ve almayı düşünebileceğim seri bu oldu. misal 500 modeli şöyle bir şey:

yalnız croshill 300' ün dahi avrupa için 1799 euro liste fiyatı, epey korkutucu :) yine de garip bir şekilde en ilgi çeken ve tutulacak modelin bu olduğunu düşünüyorum :/

daha çok şey söylenebilir ama ama tüm seriler (yol, dağ ve şehir) ve bunların alt serileri ve alt serilerin modelleri şu linkten görülebilir:

Lapierre Bikes (bikes başlığı altında tabii ki)

Kısacası Lapierre, ülkemizdeki hakettiğinin altındaki popülaritesi bir yana, her yıl olduğu gibi, yeni sezonda da dünya bisiklet sektöründeki klas konumunu bir kez daha ortaya koymuş durumda..

2. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tam da yeni bir bisiklete yeltenmişken renkler gözlerimi alsada fiyatlar beni koruyor :D

3. Fakir Kemancı

Fakir Kemancı Kıdemli Üye

Adı:
    Serkan G.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2017' de de hayaller ne olursa olsun hayatlar salcano.

4. trkc

trkc Üye

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu forum herhalde delta bisikletin arka bahçesi..!!! Forum vasıtasıyla kendisine müşteri mi toplamaya çalışıyorlar anlamıyorum. Bu saçma sapan hırs yüzünden kaç kişi bu forumu terk etti. İnsanı şu güzel spordan soğutmayın kendi hırslarınız uğruna. Yazık oluyor herkes uzaklaşıyor artık.

Önceki gün 2 defa yeni çıkan Scott 2017 modeller için konu açayım dedim ikisini de silmişler.

Scott satmıyor olabilirsin anlarım da müşteri başka tarafa yönelmesin diye de böyle yapılmaz ki.

Şunu artık idrak edin. "Rızkı Allah verir." Allah kimseyi böyle dalavere oyunlarla kazanılan paralara muhtaç etmesin.

Bu arada açacağım konuda paylaştığım yazı buydu:

2017 Scott dağ bisikletleri kendi sitesine eklenmiş.

Link: Mountain

İnşaallah silmezler..

morishej ve Jacobox bunu beğendi.
  5. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Beğenmedim

Üye Adı bunu beğendi.
  6. lombardo

lombardo Aktif Üye

Adı:
    Deniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @trkc mesajınızın yayınlanmamış olmasına şaşırdım ama lapierre ile bahsettiğiniz distibütör ün uzaktan yakından; hiçbir alakası olmadığını kesinlikle söyleyebilirim ;)

7. trkc

trkc Üye

Adı:
    Mücahit
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğrudur. Ama lapierre çok çok az satılan bir marka Scott'a göre. Kimsenin gerçek niyetini bilmiyoruz ama ısrarla açtığım konular silindi. Ne olurdu silinmese. Küfür yok, hakaret yok.. Bunun neresinden tutmuşlar ki silmeye sebep bulmuşlar anlamıyorum.

8. lombardo

lombardo Aktif Üye

Adı:
    Deniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @1dost o fiyatlara karşı yapılacak en mantıklı hareket aslında! :D ama gelgelelim, ben fazlasıyla beğendim her birini :(

9. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çok güzel modelleri var ancak hepsini yazmanız beklenemez bu sene ebike modellerde çıkaracak lapierre hemde dağ bisikletine biraz farklı geldi bana.Bu sene yine yol bisikleti ağırlıklı modeller var umarım accell bir çoğunu getirir.Tek renkli modeller çok hoşuma gitti.