Laos'a Dogru....

Scudo

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Resimler çok hoş ,paylaştığınız için çok teşekkürler ..

bende kuzey tayland ve laos da yaklaşık 3 ay kalmıştım (toplam süre) o günlere geri döndürdünüz için teşekkürler. Doğayı seven kişilerin görmesi gereken yerler , bir de şunun unutulmaması lazım tayland sadece bangkong'un masaj salonları ve pataya da ki kluplerden ibaret deil . Özellikle kuzey taylandın insanını tanımanızı ,acılı (daha çok sarımsaklı ve körüliydi sanırsam) yemeklerinden tatmanızı ve doğa güzelliklerini gördükten sonra bangkongun altına inmeyi düşünmeyeceksiniz .

Paylaşım için tekrardan teşekkürler..

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Gerçekten fotograflar görmeye değer. ;) Yolunuza engel çıkmaz umarım, iyi yolculuklar

Tepki
12
@polo34

vietnam'a eğer ki türk pasaportuyla gidecekseniz vize vermiyorlar bildiğim kadarıyla, olaki farklı pasaportla gidecekseniz kesinlikle görülesi yerler güvenlik açısından kamboçya dan daha güvenli diyebilirim. kişi başı 20 euroya yıldızlı otellerde her şey dahil kalabilirsiniz. yalnız bu ülkede çok sivrisinek var. vietnamda savaş dönemlerinde yapılan yeraltı sığınaklarını ve müzeleri muhakkak görün derim.

filipinler, türklere vize uygulamayan ülke. 21 gün kalış izniniz var. başkenti manila'dır. güvenlik olarak pek sorun yaratacağını sanmıyorum lakin hırsızlık çok görülüyormuş bir de mümkünse tek gitmeyin. hırsızların en büyük avı turistler oluyor. filipinlere gitmişken muhakkak hamburger ekmeği arası dondurma yiyin oldukça değişik bir lezzet bunun dışında kızartılmış muz tavsiye ederim ve de deniz ürünleri.
bisikletle tepelere doğru çıkacaksanız çok dikkatli olmalısınız filipinlerde heyelan yüzünden onlarca insan öldü. sokakları çok pis ve sivrisinekler çok rahatsız edici. filipinler takım adası olduğundan diğer turistik adaları görmekte fayda var. deniz, kum, güneş...

bu arada fotoğraflar çok güzel yeni yerler keşfetmenizi ve bizlerle paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz.

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@savaş gürel

Kizartilmis muz:) ,bir Endonezya lokantasinda yemistim ,yani bana biraz fazla yagli ve sicak geldi :)
Flipinlere gitmeyin derin gecen ay arkadasim esiyle beraber gitti,korkudan otelden disari pek cikmamislar :D Soylediginiz gibi bir anda etrafinizi 20-30 kisilik bir grup sarabiliyor ve bagrismalar arasinda neyiniz var neyiniz yok hepdi gidebilir hafizanallah...Polisede derdinizi anlatamazsiniz

Asya ya gelcek forumseverler eger guney kesimleri gezcekseniz uyari niteligindedir,sicak hava ve nem icin hazirlikli olun derim ,yagmurlu gunler ve yagmurdan sonra havanin daha da cekilmez bir hal almasi vs.
Sivrisinekler biz Turkleri cok sever
Elciliklerimiz sagolsun sizi surundurebilirler ,bir sorunla karsilarsiniz ve elcilige basvurursunuz tahminen icerinde 1 Turk calisan vardir onunda isi basindan askindir size cok garip bir sekilde kizabilir:boese157:
Ama dogaya ,kulture bakmak istiyorsaniz bence her seye deger...:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Nedense Ahmet Mumcu'nun paylaşımlarını izledikten sonra kendimi deposu akaryakıtla(motivasyonla) full dolmuş araç gibi hissediyorum.

Ayağına, gözüne, gönlüne sağlık üstad. :)

not: Ahmet Mumcu bir marka adı olduğu için isim'e (Ahmet'cim vb. gibi.. )samimiyet ekleri bu nedenle eklenmemiştir.

Tepki
24
Ahmet Abi gene harika bir tur olmuş, umarım bizlere de bir gün yurt dışında özellikle bu coğrafyalarda turlamak nasip olur.

Sağlıcakla kal..

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Geziyi tekrardan inceledim harika bir iş yapıyorsunuz. geziyi anlatışınız fotograflar sanki geziyi size eşlik ediyorum hissi uyandırıyor. bisiklet üstünde sınırların ötesinde olmak nasıl bir duygu bilmiyorum ama bana bir hikayeyi hatırlattınız;

Dört tane kelebek bir gün bir ateş görmüşler... Bunun nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istemişler. Birinci kelebek ateşe biraz yaklaşmış ve üzerinin aydınlandığını görmüş. Arkadaşlarının yanına gelmiş ve: -Bu ateş aydınlatıcı bir şey!, demiş..
İkinci kelebek bununla yetinmeyerek daha fazla şey öğrenmek istemiş. Biraz daha yaklaşmış ve ısındığını hissetmiş.. Demiş ki: -Aynı zamanda bu ateş ısıtıcı bir şey!
Üçüncü kelebek bununla da yetinmemiş, Biraz daha biraz daha yaklaşmış. Bir anda ateşin kanatlarını yaladığını hissetmiş ve yanmış kanatlarıyla geri dönmüş... Şöyle demiş: -Ve bu ateş yakıcı bir şey!
Sonuncu kelebek daha da çok şey öğrenmek istiyormuş. Biraz yaklaşmış, aydınlandığını görmüş. Biraz yaklaşmış, ısındığını hissetmiş. Biraz daha yaklaşmış, ateş kanatlarını kavurmuş. ve biraz daha yaklaştıktan sonra tamamen yanan kelebek "poff !" diye ortadan kayboluvermiş... Ateşin gerçekten ne olduğunu belki bir tek o öğrenmiş ama geri dönüp söyleyememiş...
Çünkü o kaybolmuş ateş içinde ve bir şeyi, ancak içinde kaybolan bilebilirmiş!...

4.Kelebek gibisiniz. Saygılar

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@murty

Ne kadar guzel ve dogal anlatıyorsunuz.İnanın bir ara okurken dalmıs gitmişim.
Sag olun,sizi ilgi ile takip ediyorum cunku Evrim de o bolgelerde turunu tamamlıyor.Ne kadar iyi insanımız var diye dusundum.Ama hep kotu insanları yada olayları dusunup onları konusuyoruz,kendimiz uzeriz,mutsuz ederiz.Sanat, spor sizleri cok guzel şekillendirmiş ,...Sizin gibilerin sayısının cogalması dilegimle. selamlar

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
İlk önce tebrikler dilerim, daha sonra kurutulmuş fare, kaplumbağa kebabı gayet ilginç yemeklerdi. BUnları yemediniz sanırım, oralarda bile Türk yemeğini bir şekilde yapıp yemeniz iyi birşey tabii farklı yemekler de denemek lazım bazen fakat tehlikeli olabiliyor en azından ne olduğunu bilmeden yiyeceğiniz yemeğin içinde ne olduğunu bilmek gerekiyor...

Tekrar teşekkürler, daha birçok gezi bekliyoruz sizden...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Bizim genclerimizin gezileri,yurt dışında ödül alıpta Antalya filim festivaline dahi dahil edilmeyen filim yapımcılarıni hatırlatıyor.

Siz dort kıtayı onlarca ulkeyi uluslar arası bir gurupla hemde barış adına gezin,sonrada bu gezilerinizin goruntu ve belgeleri bir zahmet lutfen izlensin.Siz bu durumda alınmazmısınız?

İnanın bu buyuk bir şanstır.Degerlerimizin hakkını verelim onlara gereken ilgiyi gosterelim.Dusunun bir an için onların forumda olmadıklarını?

Eksiklikleri hissedilmez mi?O halde bu kıymetleri ucuza harcamayalım.Kıymetlerini bilelim.Gereken ilgiyi gösterelim.Her adım atanın yanında olalım...Kolay seyler degil yaptıkları.Emek,emek,emek...

İnternet olmasaydı biz bu resimleri sergi salonlarında ve ücretli izleyecektik.Unutmayalım.

Not:Kendileri sizin bir iki satırlada olsa dusuncelerinizide ogrenmekten mutlu olacaklardır.Yazmalısınız sık sık.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Arkadaslar.
Bu konu aslinda Evrimin sayfasinda tartisiliyor ama burayada yazayim dedim.
Forumde sizlerle yaptigim 3 turu paylastim ancak bizleri, uzun turcular olarak, yollarda sizlerin destegi bizi ne kadar mutlu ediyor bilemezsiniz. Sizler bizim manevi sponsorumuzsunuz. Ancak sayfalarimiz tiklanmasina ragmen nedense tesekkur edilmiyor bu da bizlerde supheler doguruyor.
Bakin asagida sizlere birkac rakam:

Rusya, cin, vietnam ......10.897 izlenme 208 yanit ve birazda tesekkur:)
Katmandu'ya dogru.........4.699 ..... " ..... 93 ..... "
Laos'a dogru................. 692 ..... " ....... 15 ..... "

Cem'in turu ..................2.535 ..... " ..... 30 ..... "
Cemal'in turu................. 609 ..... " ....... 26 ..... "

Goruldugu gibi ilgi gittikce azaliyor:(

Su siralar Cemal arkadasimiz o kadar muhtesem bir tur yapiyorki ama maalesef bizler bu turdan mahrimuz acaba neden?

Ayrica son aylarda sayfalarimin izlenme oaranini arttirmak icin buyuk caba gosteren Mustafa abiye ne kadar tesekkur etsem azdir.
Ama butun bunlara ragmen azda olsa forum kanalindan birkac degerli arkadas bulabilmek buyuk mutluluk.
Selamlar

evrimyigit

Daimi Üye
Tepki
1.565
@Ahmet Mumcu

Merhabalar,
Turkiyeye donunce bisikletcide tesadufen tanistigim Mert ve esi (ismini ogrenmedeim maalesef) bisikletleri ile birlikte singapura oradanda kuzeye dogru yani malezya, tayland belkide laos turu yapacaklar. su siralar malezyada olmalari gerekiyor. 4 ay olarak planladiklari bu bisiklet turu ile ilgili gelismelerden de habersisiz. Sadece Cemal Atasoy degil daha bilmedigimiz bircok kisininde olaganustu turlarindan mahrumuz.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@evrimyigit

Sevgili dostlarım,

***Ülkeler arası turlar yani yabancı bir ülkede gezi bölümünün saat 22.50 itibariyle seyrini vermek isterim.

Soner Sarıhanın kendi geziler saat 03.12 itibariyle bu saaate kadarbir tek kişi yorum yazmamış.

Cemal Atasoy için ve Ahnet Mumcunun sayfası içinde yorum yok.

Rusya Çin Vietnam için Son yazı 30.09 da yazılmış.

Sadece Evrim bir tek cümle ile yazmış kendi gezisi için.