Lance Armstrong kanser vakfını da kaybetti

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
Doping yaptığı gerekçesiyle 7 Fransa Bisiklet Turu Şampiyonluğu elinden alınan ve ömür boyu pistlerden men edilen ABD’li sporcu Lance Armstrong, en son darbeyi kendi kurduğu kanser vakfından aldı.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Sa%C4%9Fl%C4%B1k/121115_armstrong.hlarge.jpg

7 Fransa Bisiklet Turu Şampiyonluğu doping kullandığı gerekçesiyle elinden alınan Lance Armstrong’un 1997’de kanser tedavisi ve sonucuyla baş etmeye yardım etmek için kurduğu ‘Lance Armstrong Vakfı’nın ismi değişti.

Dün alınan bir kararla vakıf bundan sonra ‘Livestrong Vakfı’ adını kullanacak. Kurucu Lance Armstrong’un doping yaptığı gerekçesiyle pistlerden men edilmesi vakfın isim değişikliği yapmasının nedeni olarak belirtiliyor.

Vakfın sözcüsü Katherine McLane, isim değişikliğinin resmen onaylandığını, yıllarca vakfa para toplamak için kullanılan ‘Livestrong’ markasının destekçiler tarafından bilinmesi sebebiyle bu isme sahip çıktıklarını açıkladı.

Armstrong, geçtiğimiz hafta vakfın yönetim kurulu başkanlığından istifa etmişti.

kaynak : ntvmsnbc

• Beğen
Tepkiler: hamibektas
Scudo

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
Çıkışı kadar inişi de hızlı oldu :( Bence bunları hak etmeyen bir sporcu...

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

Semiral Öztürk

Aktif Üye
Tepki
66
hak etmiyor derken doping yapmadığına inanmıyorum demek istediniz herhalde. yoksa doping yapan bir sporcu emek hırsızından başka bir şey değildir.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
5 bin küsür doping niteliği olabilecek ürün, bunları yakalayama yetersiz bir sağlık teknolojisi, bu işe kendi yaşamını riske edecek kadar hevesli sporcu ! ve sponsorlar, korkunç bir ticari büyüklük, mevcut spor organizasyonları içinde en kalabalık takımlar vs derken işin bu noktalara varmış olması acı bir durum. Kimbilir kaç kişi var şu an ! için yakalanmayan.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Yinede haberin dogrulugunu bir arastirmakngerek. Ote yandan vakfin livestrong olarak degistirilmesi vakfa olan onyargilari azaltacak bir harekettir ve lance armstrong ile baglarinin koptugunu zannetmiyorum. Bir adam bir seyler basariyor bunu basarirkenbhic bir sey kanitlanamiyor sonra birileri cikip patir patir itiraf ediyorlar. Bana kasitli yapilan hareketler gibi geliyor. Umarim armstrong da pantani gibi bir otel odasinda ölü bulunmaz. Cunku adamin elinden hayatini aldilar.

• Beğen
Tepkiler: hamibektas

Semiral Öztürk

Aktif Üye
Tepki
66
ben bir doktorla konuştum. doping ilaçları gün geçtikçe gelişirken doping maddelerini bulan testlerde gelişiyormuş. büyük turnuvalara katılan sporculardan alınan örnekler yıllarca saklanıyormuş. testler geliştikçe ve şüphe varsa yeni testler yapılıyormuş. o yüzden doğru olabilir.

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
BBC infomercial'ında izledim, biyolojik olarak üretilen iz bırakmayan hormonların tespiti kimyasal üretilenlerden daha zormuş. Bu sebeple tespit edilememiş dopingli sporcular olabilir deniyor.
Lance Armstrong için üzülüyorsanız maalesef Greg LeMond gibi bir şampiyonun bisiklet markasını kendisi gibi üretim anlaşması olan Trek firması nezdinde nasıl harcadığını da bilmek istersiniz diye düşünüyorum.

Tepki
13
Yahu benim merak ettiğim bu adam 7 kez kazandığı yıllarda UCI neredeydi ? birkez şampiyon oldu iki oldu 3 oldu şüphelendin test istersin adam yedikez olduktan sonra aradan geçen onca zamanda sonra neden böle oluyo ki duyduğuma göre takım arkadaşlarına da kullandırmış ?

• Beğen
Tepkiler: i. gürle
Tepki
4
İsim
KAYHAN PULURBEY
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar bu adam kanserdi.hastalığı yenmek için kullanmış olduğu ilaçlar onda doping etkisi yaratmış ve bunu farkettikten sonrada ilaçlara devam etmiş.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@kayhanpulurbey

Sonra da bizleri kanser etti!:(

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal
Tepki
11
Bisiklet
Sedona
Ben adamın videosunu seyrettim. Bazı yabancı sitelerde de beyanlarını okudum.
Adam bu iş için öyle şeyler söylüyor ki.
Doping yapmadığını düşündüğünüz kişiler var mı diyorlar.
1-2 kişi yapmamıştır diyor.
Nasıl yapıldığını şöyle anlatıyor.
Doping için kullandığı maddelerden sonra sahte isim ve hesaplar ile arjantin'e gidip kanını değiştiyorlarmış.
Zaten UCI da dedektif gibi adamları izliyorlarmış.
Doping'i bir kez kullandığında bir daha performans artışından sonra bırakamamıyorlarmış

BF Okuru

Üye
Tepki
1
sadece o mu lens mi ,avrupa bisiklet doping tarihi diye bir belgesel yapmak lazım aslında kim almış doping hasır altı edilenler nedir bilelim değilmi zati kontadorunda adı dopinge karıştı ..açıkça tek bi adam var ona saygım var onunda adı dopinge çıkarsa onuda silerim cancellara fabian ultrası...cyclo -cross -bike ın devi......en zor etabın en zor olayın şampiyonu dünyada tek adam..lens kimki asfalt dopingçisi paris-rube için ne dedi lens amca evimde oturur bu yarışı seyrederim dedi lens artık bi güzel silindi aslında tüm dopincileri ifşa etmek lazım gerçek ultra bisikletçiler ortaya çıksında görelim bakalım paris- rube seyrederim her sene nisan ayında asfalt bisiklet yarışları asla ilgimi çekmedi bundan sonrada çekmez stabilize sert düz toprak arnavut kaldırım ve asfalttan oluşan 250 km lik paris -rube etabı, gerçi tek rampa yok....

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Holigan derecesinde Fabian hayranıyım.
Lance Armstrong u severim, hayranlık duyarım.
işin özü bu adam tamam doping yaptı yada yapmış olabilir. Diğer bir çok bisikletçide yapıyor, zaten doping yapıyorlar sadece yasal bir sınır var onu geçmemek kaydı ile doping kullanımı serbest arkadaşlar.
Diğerleride doping yapıyor ama 7 kere TDF kazanan yok, YANİ BU ADAM YETENEKSİZ DOPİNG SAYESİNDE KAZANDI yarışları... masal ve hikaye sevmem bana ROMANLAR la gelin, bu adamın diğerlerinden bariz bir üstünlüğü var zaten. çocukluğunda bile hiç bir zaman yaşıtlarıyla yarışmamış, 15 li yaşlarında bile büyükler katagorisinde yarışıp 2. olan bir adamdan bahsediyoruz.
Bu adam Efsane onu bunu bilmem, kimsede inkar edemez... İnkar edende bu sporu bilmiyor yada bilmek istemiyor demektir...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@serkan hilal

serkan kardeşim
evet hayran olabilirsin ama olaylarda gösteriyorki durumu hiç iyi değil kariyer gitti, elinden alındı şampiyonlukları, bu duruma bence düşmeyecek idi öyle değilmi ,yetenek tabi var adamda, ama skandal adamı bitirdi buna dikkat edecekti..

Doping yaptığı gerekçesiyle 7 Fransa Bisiklet Turu Şampiyonluğu elinden alınan ve ömür boyu pistlerden men edilen ABD’li sporcu Lance Armstrong, en son darbeyi kendi kurduğu kanser vakfından aldı.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Sa%C4%9Fl%C4%B1k/121115_armstrong.hlarge.jpg

7 Fransa Bisiklet Turu Şampiyonluğu doping kullandığı gerekçesiyle elinden alınan Lance Armstrong’un 1997’de kanser tedavisi ve sonucuyla baş etmeye yardım etmek için kurduğu ‘Lance Armstrong Vakfı’nın ismi değişti.

Dün alınan bir kararla vakıf bundan sonra ‘Livestrong Vakfı’ adını kullanacak. Kurucu Lance Armstrong’un doping yaptığı gerekçesiyle pistlerden men edilmesi vakfın isim değişikliği yapmasının nedeni olarak belirtiliyor.

Vakfın sözcüsü Katherine McLane, isim değişikliğinin resmen onaylandığını, yıllarca vakfa para toplamak için kullanılan ‘Livestrong’ markasının destekçiler tarafından bilinmesi sebebiyle bu isme sahip çıktıklarını açıkladı.

Armstrong, geçtiğimiz hafta vakfın yönetim kurulu başkanlığından istifa etmişti.

kaynak : ntvmsnbc

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
haklısın kudret abi,
Ama bu adamın üzerine oynanan bir oyun...
Artık naptılar, bu durumu bilenler bir taleptemi bulundu. istediğinimi alamadı da çıktı ve ifşa etti Lance in bu durumu... asıl bu araştırılmalı bence.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@serkan hilal

tabi doğru katılıyorum yargısız infaz yapmayı sevmem araştırılmalı bu kararı veren kurum neden bu kararı aldı 7 şampiyonluk gitti elden bir suikastmı var, lensin olayın arkasından gitmesi lazım dava açması lazım eğer çamur atma varsa bu ortaya çıkmalı bence doğru yol budur lens hakkını aramalı tabi gerçekten haksızlığa uğramış ise şu an bilemiyoruz..

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@serkan hilal

bu değerler nelerdir bana açıklar mısın ?
nereye kadar sınır var neyden sonrası serbest değil..

madem böyle bir sınırlama var contador nasıl oluyor da %2lık bir oranla ceza alıyor ?
bozulmuş bir etten bile çıkacak oranların ki kendi savunması bu yönde idi adama 2 yıl ceza verdiler...

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
bu değerler nelerdir ve nereye kadar müsade ediliyor bilmiyorum. Ama böyle birşeyin olduğunu biliyorum.
Contadora gelince tamamiyle koruma altında olan 3 kağıtçının tekidir.
a2g mondial de Romain Bardek var, genç bir çocuk iyi bir tırmaışçı, bu bariz ve açık net belli gelecek vaad ediyor. kimse elinden tutmuyor yada ismini hiç duydun mu. eurosport ta bile bahsedilmiyor, gidiyor bilmem kimin 4 - 5 inci domestiğinden bahsediliyor. 4-5 domestik ne demek yaa takımda ki normal bir elemandan farkı yok demek. bu çıkar amaçlı bir Spor dur. bu işin ucunda RANT var. birileri birilerini kollayacak ki o birileri, birilerinin sayesinde bir yerlere gelecek :) %2 miş % 20 miy miş.. DOPİNG VAR mı? var. haa LANCE için geçerli olan sözüm onun içinde geçerli alt yapı var ki o kadar kişiden farkı var.

sadede gelince bu işlerde bir serbest DOZ miktarı var. bu miktarı bilmiyorum. ama böyle birşey var...