Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lance armstong kitapları

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ahmet ozgen tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    LANCE ARMSTRONG'un yaşama çevrilen pedal ve her saniye değerlidir isimli kitaplarını okuyan arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum hangisi daha güzel oylayalım

1-yaşama çevrilen pedal:in:
    2-her saniye değerlidir:in:

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu iki kitabı hangisi daha güzel diye oylayamssın ünkü farklı şeyler anlatıyolar...Birbirleriyle konu olarak benzemeyen kitaplar...

Yaşama çevrilen pedal hastalığını ve iyileşme sürecini anlatırken, her saniye değerlidir iyileştikten sonraki yükselişini kanserle savaş için nası çabaladığını bisiklete dönerken yaşadığı güçlükleri anlatıyor..İki kitabıda 2şer kere okuyan biri olarak her bisiklet severin özelliklede yarışmayı düşünen herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum...

Bu kitapları okuduktan sonra acıya daha fazla katlanır daha geç yorulur ve daha geç pes etmeye meyillenir oldum.Canım acıdığı anda daha çok basamam gerektiğini öğrendim, acı çektiğimde bırakırsam çektiğim acının bir işe yaramayacğını...Bence sizde okuyun...

ahmet ozgen bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    İkisi de birbirinden güzel bence, Lance ın samimi anlatımı ve içtenliği ile yazılan bu kitaplar kesinlikle okumaya değer...

Yaşama çevrilen pedal daha ziyade Lance ın kanseri tedavi sürecini, genel olarak hayatını, Eşiyle tanışmasını, ilk yarışlarını, profosyonelliğe geçiş sürecini ve kanser sürecinde ve sonrasında yaşadıklarını kapsıyor...

Her saniye değerlidir ise bir anlamda devam kitabı, kazandığı büyük zaferleri, çoçuklarını, kanser sonrası yaşadıkları, doping kontrolleri yüzünden ne kadar büyük rahatsızlık yaşadığı ve fransız basının, fransız bisiklet dünyasının nasıl haksız şekilde ona yüklendiği, önemli yarışları ve bunlarda yaşadığı maceralar açısından çok zengin.

Her ikiside okumaya değer ancak Lance'ın hayat hikayesi ve kanserin tedavisine yoğunlaşmak isteyenler Yaşama çevrilen pedal ı, efsanevi başarılarını ve yarış maceralarına daha doğrusu bisiklet yanına yoğunlaşmak isteyenler Her Saniye Değerlidir adlı kitabı okumalıdırlar.

Benim açımdan ise her iki kitapta çok değerli ama genel anlamda Yaşama çevrilen Pedal içerik zenginliğiyle bir adım daha öne çıkarak ipi göğüslüyor...

ahmet ozgen bunu beğendi.
  4. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    gerçekten kitapları içtenlikle yaşayarak okumak çok önemli bu kitaplarda böyle okunduğunda bir bisikletçi için gerçekten bazı şeyleri değiştirebilir sendede bu olmuş galiba bendede oldu ne mutlu bize teşekkür ederim

5. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    evet kitaplar okunduğunda lance ın gerçekten bir dünya şampiyonu olduğu çok açık gözüküyor
    ayrıca kitapta çok canalıcı bazı cümleler var bunlar çok hoş
    teşekkür ederim