Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lance amstrong un bisikletini çalmışlar:)

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında kayhan tarafından paylaşıldı.

1. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Yenisini en kısa zamanda toplarlar veya çalınan bisikletler bulunur

2. yasinymn

yasinymn Bisikletkolik

Seviye:
    Haberi okudumda abartılmış biraz ya ne olmuş hemen bisikletler temin edilmiştir :D

Onur Kahraman ve memocy bunu beğendi.
  3. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mesele bisiklet değil ,geliştirdikleri teknolojiyi rakibin kucağına vermiş oldular.. o kadar harcanan para, emekleri ve araştırmaları bedavaya elde ettiler.. bu tür bisikletler gelecek yıllarda piyasaya sunulacak modellerin öncüleri. büyük rezillik..

4. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Evet bu açıdan hiç düşünmemiştim

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle sunu söylemek istiyorum. Bu sekilde "Konu ac, kopyala, yapistir, gönder" seklinde acilan konulari genel olarak anlamsiz buluyorum. Yahu insan bir iki satir yorum yapar, baslik atmakla yetinmez ;)

Ayrica bu haberin elbet bir kaynagi olmali, ki kaynagi da asagidadir;
    http://www.bikeradar.com/road/news/article/lance-armstrongs-trek-time-trial-bike-stolen-20405

Lütfen konu acarken üsenmeyelim, birazcik arastirma yapalim, linki kopyalayip birakmak yerine bir iki satir yorum yapalim.

bicylerace bunu beğendi.
  6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    O değil de bikeradar daki haberin altına yorum yapanlardan birisi Lance'ın bisikletini çaldığı için allahtan belasını bulur kanser olup sürüm sürünür gibi birşeyler yazmış :)

nasuh bunu beğendi.
  7. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Ne teknoloji çalması yahu? :) Takımın kullandığı bisikletin birebir aynısını zaten alma imkanınız var. Takım Trek Madone 6.9 Pro kullanıyor. Ne teknoloji çalması? Öyleyse demek ki bende bu teknolojiyi çalabilirim:D

8. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    o isim altında satılıyor olabilir ama herşeyi ile birebir olduğunu hiç sanmam.. çok basit bi örnek vereyim ; forumda Cannondale'in olimpiyatlarda kullanılan mtb bisikletini hepimiz okuduk,temmuz-ağustos ayları idi,o tarihten sonra ankaralı bir kişi Cannondale'in en üst modelini deli bir para ile ısmarladı ve gelen 2009 modeldi. lakin üzerindeki parçalar görüntü olarak bile tutmuyordu. Aynı marka yarışlarda 2008'in ortalarından beri Lefty maşalarındaki körüğü kaldırdı ama 2009 modellerine bile daha yansıtmadı.
    Kısacası sen Madone 6.9 Pro'u bir dükkandan alabilirsin ama Lance'inki ile aynı değildir :)
    alttaki haberde dikkatini çekecektir , kendisinin kullanacağı Madone 6.9 Pro bisiklet Lance için özel üretilmiş,bu arada çalınan bu bisiklet Madone değil, TT bisikletti.
    http://www.biketr.com/?_Args=Dynamic,1250

9. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    trek takım bisikleti yaparken fabrikadan çıkan standart bisikletlerden yapıyor. sporcuya göre herhangi bir değişiklik yapmıyor (bazı sporcular için üzerindeki renk ve desenler hariç). yani Astananın kullandığı Madone 6.9pro ile gidip satın alacağımız Madone 6.9 pro aynı olacaktır. sadece renk farkı olacaktır.ama ben illa astana bisikletinin aynısını isterim dersen ekstra farkla project one sayesinde aynı renk ve desenlerdeki bisiklete de binebilirsin. aynı şey TT bisikleti içinde geçerli. diğer markalar nasıl yapıyorlar onu bilmiyorum.

10. kayhan

kayhan Misafir

Haklısınız acelem vardı (toplantıya girmem gerekiyordu) haberde güncel olduğu için hemen yazdım gönderdim. Haberi ben önce SI.com (sports ilustrated) da gördüm sonrada bike tr de de gördüm. Türkiye'de ki web sitesinide kaynak göstermeyi tercih ettim.

fatihgüven bunu beğendi.
  11. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:

Kadroları aynıdır, üzerindeki kompanentler takımların sponsorluklarına göre değişiyor. Örneğin 2 farklı takımda aynı cannondale super six kadroyu kullanıyor olabilir ama bu takımlardan birinin ekipman sponsoru campagnolo dur diğeri shimano, jantları birinin mavic tir diğerinin campagnolo...Bunlar değişir, bu bisikletin kadrosunun farklı olduğu manasına gelmiyor. Görüntü ile bunu bu sebepten kıyaslayamazsınız. Bir takıma sponsor olan bisiklet üreticileri takımlara sadece kadroyu verirler, komple bisikleti vermezler, takımlar lastiklerden, kompanentlere, selelerden gidona, pedallara aklınıza gelen her detaya kadar ayrı ayrı sponsorluk alırlar. Bu yüzden birebir aynı kadroyu kullanan iki farklı takımın bile bisikletleri birbirinden farklı görünebilir. lance ın bisikletine gelecek olursak, bisiklet takımın diğer bisikletleri ile birebir aynıdır, sadece rengi onun kanser vakfına reklam amacı ile farklı boyanmıştır. Bu arada jantlar, sporcuların tercihlerine göre yüksek, orta, yada düşük profil seçilebir, aynı etap içinde aynı takımda farklı profil jant kullanan sporcular görebilirsiniz. Bunların hiçbiri kadroların farklı olduğu manasına çıkmıyor

12. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar kaybolan 4 bisikletten 3 ü biri lance armstrong un ki olmak üzere bulunmuştur :)