Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

laleli,beyazıt,fatih te olanlar ya da orayı bilen arkadaslar yardımcı olabilirmi ?

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında mert okan tarafından paylaşıldı.

1. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben istanbul üniversitesi coğrafya bölümünü kazandım yurt yada ev yakın olursa üniversiteye bisikletle gitmek istiyorum otobüslerde milleti cekmek istemiyorum yada ufak tefek işlerimi bakkala bankaya vs yere gitmek hem de spor olsun diye kullanmak istiyorum ama istanbulu bilmediğim için o bölgede bisiklet yolu varmı yoksa da trafiği nasıl yani kısaca bisiklet kullanmaya elverişlimi veya bisiklet kullanmaya müsait yerleri varmı diye sorucaktım konuyu takipteyim her saat yazabilrsiniz yardımcı olan arkadaslara simdiden teşekkürler

2. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    kardeşim öncelikle hayırlı uğurlu olsun ben de fen fakultesini kazandım ben de yabancıyım oralara

3. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    teşekkürler sanada hayırlı olsun ne yapıcaz bilmiyorum en son 6 sene önce gittim bida yok neredeyse hiç bilmiyorum :)

4. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Istanbulun en kalabalık yerlerindendir. Trafik içine girip sürebilirsin yada sahildeki bisiklet yolunu kullanabilirsin. Tramvay yolunu kesinlikle kullanma, taşlarının tekeri kaydırdığına bizzat kendim şahit oldum. İniş çıkışları boldur dikkat etmeni belirtiyim. Bol pedallı günler.

5. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    sıkıştırma laf atma falan oluyormu hocam ben biraz çabuk sinirlenen biriyim bisikleti atıveririm arabanın üstüne :) başımız belaya girmesin

6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fatih, Beyazıt da kullanıyorum, sen de kullanırsın. Bisiklet yolu yok, Laleli-Beyazıt arasında 2 şerit yol var ve devamlı trafik var, sık sık otobüs geçiyor. Fakat bazı alanlarda çok geniş bir kaldırım var. Ayrıca belki ortada ki tramvay yolunu da kullanabilirsin.
    Çok rahat olmasa da kullanırsın ancak o çevre de çok medeni insanlar olmasını bekleme, benim hiç hoşlanmadığım bir semt. Fatihte ise genel olarak sahil şeridi hariç bisiklet yolu yok, orası da Fatih'e giriyor mu bilmiyorum. Ama ben Fatih de sık sık bisiklet kullanıyorum, ana caddeler oldukça geniş, bisiklet kullanılabiliyor.

Kısaca yollar mükemmel değil, bisiklet yolu da yok. Ama bisiklet kullanılabilir, ki birçok kişi de kullanıyor.

Fakat bisiklet ile bakkala gidip alışveriş yapıp döndüğünüzde bisikleti bakkalın önünde bulamayabilirsiniz, dikkatli olmak gerekiyor. Şahsen ben illa ki bir bakkala girecek isem ön tekeri dükkanın içine sokup alışverişimi yapıyorum :)

Üniversite hayırlı olsun, üniversiteden sahile inmeniz 5 dakikanızı almaz, sahilin de bir ucu Sarıyer-garipçeye kadar gidiyor, diğer ucu da Küçükçekmece-Florya'ya kadar gidiyor. Ve tüm yol bisiklet kullanımına uygun, bazı bölgelerde bisiklet yolu var ama genel olarak yolun sağından bisiklet kullanan çok oluyor.

Ayrıca bir de ek not vereyim, üniversitenin önünden geçen Kabataş-Zeytinburnu tramvayı sabah 7-9 arası aşırı derecede dolu olur ve ahır gibi kokar önceden uyarayım. 6-7 ay kullanmak zorunda kaldım, 3. aydan itibaren dayanamayıp mesafeyi yürüyerek yada 2 durak otobüs kalan 2 durağı da yürüyerek gitmeye başladım.

FelixTheCat bunu beğendi.
  7. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    6.seneye giriyorum beyazıttayım, sıkıntı olmaz merak etme gecede gittim birşey olmuyor kütüphane sabahlafık zaten 1aydan fazla yürüdüm vs güvensiz değil

8. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    birde şehir bisikleti almayı düşünüyorum aklımda salcano city sport 10 la merida crosway 40 var uygunmudur o yollara

9. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    teşekkürler bende biraz şüphedeydim rahatladım şimdi

10. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende Trek 7.2 kullanıyorum sorun olmaz, asfalt var yolda.

11. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şehir bisikleti al yollar güzeldir. Salcanodan uzak dur derim.

12. MetinBostan

MetinBostan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar tesadüfen denk geldim konuya 22 senedir doğma büyüme fatihliyim yedikule,samatya,kocamustafapaşa,çapa,cerrahpaşa,laleli,beyazıt,aksaray,topkapı heryerde kullanırım rahatlıkla düz maşa şehir bisikleti kullanabilirsin yol asfalt sıkıntı olmaz 1 buçuk senedir sedona 321 2012 kullanıyorum sadece jant takımını değiştirdim o da ihtiyaçtan çalınma olayına değinen arkadaşım güzel tespit yapmış kafanı çevirmeye gelmez 30 saniye bile bir dükkana girdiğinde yakın bir ağaca veya demir botuya kilitle derim geceleri de muhafaza etmek için kesinlikle dışarda bırakmanı önermem ben evimde muhafaza ediyorum..
    Araçlar genelde yol ister kornaya basar unkapanı vesaire gibi hızımızın kesildiği yokuşlarda ki çok yokuş vardır inmesi zevklidir ancak çıkışı bi süre sonra bunaltabilir yine de otobüs veya toplu taşımada ki kadar bunalacağınızı sanmam bisiklet yolu sahildekini pek saymam açıkçası sadece 1 tane sağlıklı yolumuz var bu tarafta o da marmara forum avm nin önünden devam eden yoldur onu da araçlar ara ara işgal eder bizler sitem ederiz öyle geçer gider ve tabi ki mazgallar yollarda bolca bulunur özellikle sadece sağda giderken çıkar diye bekleme yolun ortasında aniden mazgal çıkabilir önüne.. hoşgeldin inşallah beraber turlamak nasip olur :)

13. mert okan

mert okan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    teşekkürler hocam valla sormadan önce baya bir şüpheliydim istanbul da bisiklet mi kullanılır diye cevaplar baya tatmin edici inşallah turlarız ama biraz antrenman yapmam lazım :) biraz hamlamış olabilirim :)

14. Çağatay Cura

Çağatay Cura Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    dün uzun bir aradan sonra aldığım bisikletle bir tura çıktım. Sahil yolu unkapanı yenikapı zeytinburnu topkapı gezdim. En tehlikeli yol millet caddesi gibi geldi bana. park eden arabaların ani çıkışları mı dersiniz soldan otobuslerin sıkıştırması mı yoksa soldan gelip sizi önemsemeden sağa dönenleri mi. orada ciddi anlamda dikkatli olmak gerekiyor. O cadde dışında diğer yollarda trafiğin içinde rahat birşekilde sürülebiliyor.

15. ibrahim eraslan

ibrahim eraslan Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    S.a arkadaslar f.zade oturuyorum yeni bisiklet aldim gezi turlarina katilmak istiyorum ama kisa turlar olursa iyi olur daha cok yeni oldugum icin isteyorum insallah tanisiriz allaha emanet

16. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    okulun hayırlı olsun
    arkaşlar yeteri kadar aydınlatmıştır heralde fakat benimde eklemek istediğim konu oralarda bisiklet kullanması zevklidir hiç bi kuşkun olmasın yalnız tekerleri yol ddeğilde mtb kullanırsan daha rahat edersin