La Vuelta

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
“I’ve more or less come to the Vuelta because of this time trial. The whole Vuelta is a preparation for the world championship. My big goal is to become the world champion for time trial (on September 22 in Copenhagen, Denmark). From what I’ve heard before seeing the course in Salamanca, it’s pretty flat and I prefer the courses that are a bit hillier like the one of Grenoble at the Dauphiné and the Tour de France. A time trial is always different after ten days of racing than when it’s a one-day race, but I’m here for a result. However, I won’t take it as a test against Cancellara. We both have the same goal in Salamanca and at the world championship but whatever happens here, it won’t work as a mental game for me. I’m fully focused on my preparation for the World’s.”

Tony Martin ile etap öncesi yapılan röportaj :

İspanya Turuna bu zamana karşı etabı için geldim . İspanya turunun tamamı Dünya Şampiyonası için bir hazırlık . En büyük hedefim Danimarka’daki Dünya Şampiyonasında zaman karşı şampiyonu olmak . Salamanca’daki parkur düz , ben Grenoble ve France Turu’ndaki gibi hafif yokuşlu parkurları seviyorum. On gün yarıştıktan sonra zamana karşı etabı ile tek gün yarış tamamen birbirinden farklı , fakat ben buraya derece için geldim . Bu etap Cancellara’ya karşı test değil . İkimizinde Salamanca ve Dünya Şampiyonasındaki amacı aynı. Bugün burada hangi sonuç çıkarsa çıksın ,benim için mental bir oyun olmayacak . Tamamen Dünya şampiyonasına hazırlanıyorum.

Şu an internetten yayın bulamadım

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Her şey harika gidiyor. Harika bir tur. Bravo Wiggins , Bravo Froome .İşin ilginç yanı yıllar sonra İspanya Turunda ,İspanyol bisikletçilerin üstünlüğü yok . Euskadi Euskaltel çöktü

Genel Klasman
1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 38:09:13
2 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:12
3 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:00:20
4 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:31
5 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:00:34
6 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:00:59
7 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:07
8 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:01:47 -- Bu çocukta 2 gündür çok iyi . Menchov ve Sastre'nin takım arkadaşı
9 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:02:04
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:02:13

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yavuz Çetin

Almakla kalmadı,yolların kralı olduğunu bir kez daha gösterdi.Hatırlanacak olursa,2011 Tour De France'ın sondan bir önceki etabında,Cadel Evans'ın 7 sn önünde 1. gelmişti.Genel klasmanda Contador,sprintte Cawendish,bireysel zamana karşıda Martin,daha uzun yıllar adlarından söz ettirecek gibi.
Anlayamadığım şey,fiziği son derece müsait olmasına karşın,genel klasmanda hiç bir varlık gösterememesi.HTC Highroad sponsor sorunundan dağılıyor yani,artık Cawendish'e dadılık yapmayacağından 2012 onun yılı olabilir.(Bir hata yapıp Cawendish ile birlikte Team Sky'a gitmezse)
Sanırım sonu biraz spekülatif oldu,o kadar olsun.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Derya Keçeci

Benim asıl hayret ettiğim Cadel Evans'ın Tony Martin gibi bir Süperman'e yaklaşacak kadar iyi TT sürmesi. Bildiğiniz gibi Cadel Evans , MTB'den gelme bir adam ve track tecrübesi yok . İyi TTcilerin hepsi track tecrübesi olan adamlar. Cadel kendini sıksa TT dünya şampiyonu bile olabilir. En azından podyum yapar

Chris Froome son 2 etabın yıldızı . TT ve yokuşta çok iyi . Bugüne kadar niye fark edemedik . Domestiklerin kaderi bu . Ne kadar iyi olursan ol , bir takımda yalnız bir kaptan var . Bu turda da Bradley Wiggins'e kurban edilecek sanırım.

Chris Froome , Bradley Wiggins'ı babalar gibi çekiyor. Etap 9

Etap 10 : Zamana karşı etabının final anları . J.Rodriguez saçmalıyor . Bauke Mollema , Nibali ve diğerleri

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Cancellara dünya şampiyonasında 5.zamana karşı galibi olmaya çalışacak ama Tony Martin çok güçlü.Peter Sagan da mükemmel bir bisikletçi hiç etap bırakmıyor .Wiggins için 15-17 çok zor olacak.Nibali büyük ihtimal kırmızı mayoyu alacak gibi.Çünkü bundan sonra profil en çok ona uyuyor.Aslında profil Conrador'a uyuyor amaaa...Gerçekten Contador'a İtalya ve İspanyadaki tırmanışlar çok uyuyor.Schleckler buna hazırlansa çok düşük olurlar.Yüksek eğimde çıkamıyorlar.Ama tırmanışlarda gerçekten taktik konuşuyor

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Nibali'nin işi zora giriyor . Özellikle Bradley Wiggins karşısında şansı azalıyor. Türkiye Turunda da yarışan Rein Taaramae bugünkü etabı aldı.Kuşkusuz bu turun yıldızı Christopher Froome ve Juan Jose Cobo Acebo .

Brief Results
1 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4:39:01
2 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:25
3 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:00:29
4 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:40
5 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:00:45

Genel Klasman
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 55:54:45
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:07
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:36
4 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:55
5 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:00:58
6 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana 0:01:23
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:25
8 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:01:37
9 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:16
10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:24

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Yavuz Çetin

Turları seyrederken taktiklerden , ataklardan zevk almak lazım . Yoksa Fransa Turu gibi bir mücadele beklemek tabii ki imkansız . Her zaman dediğim gibi İspanya Turunu daha çok seviyorum çünkü yeni yetenekler için burası biçilmiş kaftan .

Şu ana kadar turu bırakanlar
Etapa 14
39 KROON, Karsten NED BMC
91 SCARPONI, Michele ITA LAM

Etapa 13
175 KITTEL, Marcel GER SKS
33 PHINNEY, Taylor USA BMC
204 KLÖDEN, Andreas GER RSH

Etapa 11
24 LOBATO, Juan José ESP ACG
78 SIVTSOV, Kanstantsin BLR THR

Etapa 9
192 FISCHER, Murilo BRA GRM

Etapa 8
213 GOLAS, Michal POL VCD
42 EDET, Nicolas FRA COF
153 FREIRE, Óscar ESP RAB
191 FARRAR, Tyler USA GRM

Etapa 6
37 TSCHOPP, Johann SUI BMC
48 VOGONDY, Nicolas FRA COF
152 BRESCHEL, Matti DEN RAB
181 ARVESEN, Kurt-Asle NOR SKY

Etapa 5
67 ARDILA, Mauricio COL GEO
112 GARCÍA, J. Vicente ESP MOV

Etapa 4
72 CAVENDISH, Mark GBR THR

Etapa 2
74 GOSS, Matthew Harley AUS THR

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Turları seyrederken yeni bir taktik keşfettim . Kimi sporcular etap kazanmak uğruna , bilerek genel klasmanda zaman kaybedip arka sıralara düşüyorlar . Böylece atak yaptıkları zaman genel klasman için tehdit oluşturmadıklarından onları takip edende olmuyor . Sanki David Moncutie bu taktiği en çok uygulayan kişi . Özellikle Rein Taaramae'nin dünkü zaferinde de bunun biraz payı vardı .Yoksa Taaramae , genel klasmanda bu kadar geride kalacak bir isim değil . Paris - Nice , Criterium International gibi çok üst düzey turlarda derece almış bir isim

Siz ne dersiniz?

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Katılıyorum.
Ayrıca kendini gösterebilmek için nadir şans bulan (her yarışa katılamayan) takımlarda olmasa atak izleyemiyeceğiz gibide oluyor çoğu zaman.

Son 3-4 gündür yarışa heyecan katan takımlar bakınız;

Geox-TMC
Cofidis

• Beğen

Enis AYKUŞ

Aktif Üye
Tepki
43
çok çekişmeli bir yarış olacak tabi peter velits katılırsa insallah katılır

Tepki
18
Denis Menchov ve Carlos Sastre gibi isimlerin arasından Cobo mükemmel sıyrıldı. Denis Menchov 6. sırada, Geox takım klasmanında lider; bu takım harika iş çıkarıyor!

• Beğen