Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuzeybati ankara turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında burhan çetin tarafından paylaşıldı.

1. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Herkese merhabalar.

20 Eylül Perşembe günü 2 haftadır süren soğukalgınlığından bir fırsat yakaladım henüz gücümü tam olarak toparlayamasamda kendimi yormamaya gayret ederek Saat 10:25’te tek başıma Akıncı’dan bastım pedallara.İstikamet Yenikent.Yanımda fotoğraf makinam olmadığından cep telefonumla çekim yaptım,o yüzden fotoğraflar fazla net değil.

Yenikent’ten geçerken köy tabelalarını farkedince yönümü o tarafa çevirdim.

[​IMG][/IMG]

Birkaç km katettikten sonra, bir zamanlar haberlerde sık sık yer alan Zir Vadisine girdiğimi anladım.

İçinden kirletilmişte olsa akmaya ve çevresine hayat vermeye devam eden bir çayın geçtiği bu vadide, meyve bahçeleri ve ilginç kaya oluşumlarının eşliğinde 8 km. kadar pedalladım.

Vadidin yaklaşık olarak ortalarında çayın kenarında mola verdim.İşte gördüğüm manzara.

Bu fotoğrafı çektikten sonra arkamı döndüğümde gördüğüm görüntü.Yorum sizin :(

Çaya ulaşmak için kullandığım kısa toprak yolda şifalı ama bir o kadar da lastik düşmanı çoban çökerten bitkilerinden bolca mevcut olduğunu görünce bisikletten inmek zorunda kaldım.

Bilmeyenler için İnternetten aldığım daha net bir görüntü.

Yol üzerinde mataralarınız doldurabileceğiniz çeşmeler mevcut.

Kısa bir mola daha.

Besi çiftliğinden gelen kokular doping etkisi yaptı hızlandım.

Nispeten dik ama kısa bir tırmanıştan sonra keyifli vadi yolunun sonu.

Bu noktadan sonra sol tarafa Temelli yoluna dönüp 2 km. kadar devam ettim ama buğday tarlalarından başka birşey olmadığını görünce geri döndüm.

Tepeden inişim.

Bu kadar bahçenin arasından geçipte göz hakkı almamak olurmu?Tabiiki birer tane.

Bu alıçlar ise yol kenarında kendiliğinden çıkmış.

Vadiden çıkarken tarihi köprüyü fark ettim.

Ayaş yolundan Sincan'a iniş.

Eryaman'da öğle yemeği molası verdim.Tekrar yola çıkmadan önce yaptığım kontrolde arka lastiği tel batmış olduğunu fark ettim.Bir süre bekledim baktım lastik inmiyor,teli çıkartmadan yola devam ettim.

Gezinti yolunda bisiklet kullanımına izin verilmediğinden Göksuparkı yürüyerek geçtim.

Arka lastiğim TAI köprüsüne kadar yaklaşık 18 km.dayandı ama burada hava basmam gerekti.Tel parçası ise hala yerindeydi.

Ve Akıncı.

Tur güzergahım.

Tur başlangıcı:10:25 bitiş:18:45

Sıcaklık:26 derece Rüzgar:Güneyden hafif

Tüketilenler:1,5 lt su,1 armut,1 salkım üzüm,biraz iğde,biraz alıç,1 metro çikolata,öğle yemeği ve en önemlisi bolca sinir stres.

Yol bilgisayarı bilgileri:

Tur km:67,43
    Sürüş süresi:5:01:17
    Ortalama hız:13,42
    En yüksek hız:56,34

2. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Turunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Gücünüzü toplayıp yeni turlarınızı bekleriz.

3. Jörg Huchler

Jörg Huchler Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş. Çöplerden harıc.

4. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Burhan bey, öncelikle geçmiş olsun bu sıralar havalar gece gündüz farkından dolayı bir hayli tehlikeli dikkatli olmakta fayda var. Ayaklarınıza sağlık tek başınıza güzel bir gezinti olmuş, yakınız bende Eryaman'dayım hafta sonları için görüşelim yakın çevreyi birlikte turlaya biliriz. (Hafta sonları tabiki) Resimler içinde teşekkürler. Görüşmek üzere.

5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel tur olmuş.Eline sağlık güzel kareler yakalamışsın.İç lastik,yama,yapıştırıcı set,alyan,zincir aparatı,pedal sıklamak için anahtar mutlaka lazım oluyor.Uzun turlarda aksilik olarak bunların birisi mutlaka başıma geliyor:D.