Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuzey Ege Bisiklet Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mustafa ÖZKARA tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gezi Yazıları
    1. Gün - Çanakkale Yarımada
    2. Gün - Çanakkale - Ezine
    3. Gün - Ezine - Edremit
    4. Gün - Edremit - Dikili
    5. Gün - Dikili - İzmir

Güzergah;
    Çanakkale - Yarımada - Çanakkale - Ezine - Ayvacık - Küçükkuyu - Edremit - Ayvalık - Dikili - Bergama Yönü - Aliağa - Menemen - İzmir
    Yol hakkında;
    Eğer bu yolu gitmek isteyen arkadaşlar varsa çok tereddüt etmesinler. Çok eğlenceli ve bir o kadar da kolay bir yol. Sadece tek bir etap ciddi rampa ile karşılaşıyorsunuz. Küçükkuyu rampaları, ki onlar da 10-15 kilometre sürüyorlar.
    Nerelerde kalmalı?
    Çanakkale yarımada tarafı şahane! Eğer planınızda varsa bir gün kampı mutlaka orada atın. Biz hiç otel pansiyon vs. kullanmadık. Ama hava sıcaklığı sebebiyle duş ihtiyacı için küçük ilçelerde pansiyonlar bulunabilir.
    Onun dışında eğer bizim zamanımız biraz daha geniş olsaydı Kaz dağları tarafları da çok güzel. Orman içerisinde birçok kamping var. Kamping olmasa da problem değil bize her yer kamping :)
    Neler kullandık?
    Benim bisikletim Salcano City Sport 24 VS. Bisikletimin inceleme yazısını aşağıdan okuyabilirsiniz.
    http://www.gitmeli.net/salcano-city-sport-24-vs-inceleme-yazisi-t11.0.html;new
    Onun dışında ek olarak bisiklet üzerinde alüminyum arka bagaj, önde gidon çantası ve sele altı çanta vardı. Gidon çantasında fotoğraf makinemi, sele altı çantada ise ilkyardım malzemelerini taşıdım. Heybe çanta yüklerimizi taşımamız için fazlasıyla yeterli oldu. Sanırım çok daha uzun turlara da çıkartabilir bu heybe çanta.
    Çadırımız Loap Berg 2 model 3 mevsim bir çadırdı. Turun hiçbir kısmında yağmur yağmadı :) Yağmur konusunda çadır hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama çok ciddi olmayan bir yağmurda sıkıntı çıkartmazdı sanırım. Enis de ben de ucuz yazlık tulumlardan kullandık. Gündüzleri her ne kadar hava iyi olsa da sabaha karşı titreyerek uyanmamak için kaliteli bir tulum kullanmakta yarar var.
    Enis de ben de yolda hiç patlak sorunu yaşamadık. Sanırım bu ince tip slick lastikler sert oldukları için patlamıyorlar. Benim lastiğim Continental Touring Plus, Enis'inki ise Rubena Flash. Ama taşa toprağa girmiyorsanız bu tip lastikler oldukça avantajlı.
    Sözün özü çok ciddi ekipmanlarımız yok, ki çok ciddi ekipman isteyen bir yol da değil. Yolu düşünen arkadaşlar varsa hiç çekinmesinler.

2. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    paylaşımınz için teşekkürler...

Mustafa ÖZKARA bunu beğendi.
  3. Seyit Ünlü

Seyit Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Harika bir tur olmuş. Pedallarınıza Sağlık