Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuyruk sokumu Ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mert yazgan tarafından paylaşıldı.

1. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar 19 mayıs günü yaptığım ilk turumun ardından ertesi günü kuyruksokumumumda eğilip kalkarken ve yan dönerken ağrı hissediyorum başta seleden ağrı olmuştur diye düşündüm hala geçmedi aklıma ciddi bir şey olabileceği geliyor.daha önce başından böyle bir olay geçmiş arkadaşımız varmıdır bir sorayım dedim...

2. Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron Aktif Üye

Seviye:
    Banada Oluyor Arada.. Nedenini Bilmiyorum Ama Ciddi Birşey Yok.

mert yazgan bunu beğendi.
  3. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    zorlamışsın istersen doktora görün ama bence bir kaç gün dinlen bendede oluyordu uzun süre binmedikten sonra bindiğimde

aslında sırt kaslarıyla alakalı olabilir yani bendeki sorun öyle idi

mert yazgan bunu beğendi.
  4. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    ya internette okudum 2 yıl çekenler varmış özel simitlere oturmak zorunda olanlar varmış (tabi onların ağrı sebepleri düşme, çatlatma, kırma) baya moralim bozuldu açıkçası tırstım ama ben yine yarın bir doktara gideyim...tam bir tedavisininde olmaması beni korkuttu.

5. Barış TOPÇU

Seviye:
    sırt ağrısıdır seninki o dediğin şey darbe aldığında oluyor

6. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    evet aynı şekilde darbe sonucunda yazır ve hazırlıksız ağır idmanlar sonucundada olabiliyormuş...bana hiç sırt ağrısı gibi gelmiyor tarif edilenin aynısı gibi duruyor gülünce hapşurunca öksürünce bile anlık ağrı oluyor :(:(

7. Barış TOPÇU

Seviye:
    senin sorun galiba kadanssız sürüşten...hakan yazmanın "yüksek kadans her derde deva imiş" diye bir konusu var orayı oku yani kısaca düşük vites ve pedal devri yüksek olcak

8. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kuyruk sokumunun sonunda bulunan kıkırdak dokuda bı problem olabılır.Doktora gıdıp rontgen cektırmenızde fayda var.

9. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Selenizi değiştiriniz.. Bisiklet üzerinde oturma ergonomisinide vucüd yapısına göre ayarlayınız.. Merak etmeyin ağrınız uzun sürecek ama sonuçta tamamen geçecektir..

Serden Us bunu beğendi.
  10. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    sabah kalktım ve ağrımın azaldığını gördüm artık rahatladım yarına komple geçer herhalde bilgilendirme için hepinize teşekkür ederim...

11. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Evet.

Benzer bir şeyi ben de yaşadım geçmişte. Sele değişmese bile, duruş şeklinin değiştirilmesi bu ağrıyı çözüyor. Selenin ileri-geri ayarı, yükseklik ayarı ve öne-arkaya yatıklık konumu ile gidonu tutuş durumunu bir kontrol edin. Belki bir kaç gün sürüşe ara vermeniz de iyi olabilir. Geçmiş olsun.

12. berk öndül

berk öndül Aktif Üye

Seviye:
    Aynı sorun bendede var..Uzun süre sandalyeye oturuyorsanız bundanda kaynaklanıyor olabilir ben sandalyeden kalktığımdada çok hissediyorum bu yüzden mümkün olduğunca dik ve kuyruk sokumuna baskı yapmadan oturmaya çalışıyorum.

Bisiklete bindikten sonrada ağrılar olabiliyor ama bunlardan ziyade kayakta geçirdiğim bir kaza sonucu üstüne düşmüştüm o günden beri arada ağrıyor ondan olabileceğini düşünüyorum.Dinlendirdiğiniz ve üstüne baskı yapmadığınız sürece bir problem olacağını zannetmiyorum :)

13. ahmetvemert

ahmetvemert Aktif Üye

Seviye:
    Kuyruk sokumunda koksis diye bir kemik var bu kemiğin üstüne fazla baskı olduğunda ya da darbe aldığında ödem oluşabiliyor. Aslında benimde her bisiklete bindiğimde oluyor özellikle amortisörsüz bisikletlerde en ufak çukara bile girerken belli olmayacak şekilde yerinde yükselmende fayda var. Bunun yanında pedli tayt kullanımı bu kısma biraz destek olabiliyor heralde. Ama ben şahsen iç çamasırsız giyildiği için tercih etmiyorum çünkü fazlasıyla terleyen bir insanım :) diğer bir seçenek aynı özellikte hoş yerini tutar mı çünkü denemişliğim yok ama bende faydasını biraz olsun görüyorum sele kılıfı ancak biraz ağır bir seçenek olabilir bu ;)