Kuvvetli pas sökücü arıyorum.

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar wd40 dan da güçlü pas sökücü arıyorum. würth kullanan varmı?

Scudo

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
@TaylanEr
ciddimisin ?

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
en kisa zamanda colayi deneyecegim.

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
(link)

Kendimde denemiş olmakla beraber, bir videosunu da vereyim...

• Beğen
Tepkiler: ErcanArslan

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
@TaylanEr

Hocam şaka yapıyosun zannetmiştim ilk başta, izlerken vay anasını dedim :)

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Araştırınca daha bir çok video bulabilirsin :)

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
Günlerce wd40 ile uğraştım biraz önce yaklaşık 15 dk da bütün pası temizledim. Merak ettim bu özel formülü :)

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Sirke de mantıklı geliyor... Bugün kardeşimide içmemeye ikna edebildim. Farkettiyseniz banyoda kullanılan kireç çözücünün kokusu kolayla aynıdır; annemde temizlik yaparken salondaki kardeşim bana '' Annem neden kolayla birşey yapıyor?'' diye sordu. O da o zaman anladı kola içmekle kireç çözücü içmenin farklı şeyler olmadığını :)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
wd 40 yerine kolayı pas sökücü olarak kullanmak iyiymiş... (link) ''üçüncü tarafların telif hakkı ihlaliyle ilgili çok sayıda bildirimde bulunması nedeniyle feshedildi.'' videoyu kaldırmışlar izleseydik daha iyiydi :rolleyes:

ozkimsan

Üye
Tepki
3
İsim
Özkimsan
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba;

Konuyu tekrar gündeme getiriyoruz ama bu forumdan firmamızı arayan bir arkadaşın isteği üzerine bilgilendirme yapma gereği duyduk. Pas Sökücüler ile Pas Sökücü Sprey ayrı şeylerdir. Bu konuya çok dikkat ediniz yoksa işinize yaramayacak olan ürünü alırsınız.

Pas Sökücü Sprey

Tüp içerisinde satılan pas sökücüler aslında pasın sökülmesi için değil gevşetilmesi için kullanılırlar. Örnek olarak pastan dolayı bir vidayı çıkartamıyorsunuz. Pas gevşetici spreyi sıkarsınız ve pasın gevşetilmesini sağlarsınız. WD 40, Super Slaks ve benzeri tüp içerisinde satılan ürünler bu görevi görmektedir. Pasın tamamen sökülmesini sağlamaz. Çözücü yani sıkışmış bağlantı elemanlarının gevşetilmesi için kullanılırlar.

Pas Sökücü

Pasla kaplanmış bir metal var mesela. Örneğin bisikletimizin gidonu olsun. Yukarıdaki ürün ile pası sökmeniz imkansızdır. Konsantre pas sökücü OK-151 kullanmanız gerekir. Örnek olarak hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz pasın nasıl söküldüğünü öğrenebilmek için

Yukarıdaki 2 ayrımı anladığınızda yanlış ürün satın almak zorunda kalmazsınız. Pası tamamen sökmek için internette "konsantre pas sökücü" araması yapınız.

Detaylı ilgi için bakınız: (link)

Selamlar.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
pas için renksiz sirke limon suyu ve karbonat karışımı tavsiye ederim ruble rotor zincir civata somun herşeyde kullanıyorum. pas söktükten sonra kaplama olayı için nikel kaplama öneriliyor türkiyede nikel anod bulunması biraz zor anca bataryacılarda kendi kullandıklarından yada aliexpress ten alınması gerekiyorki yorumlarda alanların pas testi onayı almış ürünleri almanızı tavsiye ederim. bir öteki pastan koruma yöntemi aşağıdaki videoda