Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütahya'dan manisa'ya bisiklet götürme

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ayhanminep tarafından paylaşıldı.

1. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Iyi akşamlar arkadaşlar bayram da kullanmadıgım bisikletimi kütahyadan manisa otobüs ile götürmek istiyorum . . . Acaba nasıl götürebilirim . Trenele yada otobüsle nasıl bir yol izlemem gerekli bilgisi yada fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim . Şimdiden herkese iyi bayramlar . . :)

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bayramda otobüsle götürmek istiyorsan, Kamil Koç, Ulusoy-Varan dışında seçeneğin yok. Bu firmalar politika gereği belli sayıda bisiklet kabul ediyorlar bagajlara. Fakat diğer firmalar için mümkün değil çünkü zaten bagajlar ağzına kadar dolu olur. Hiç yanaşmazlar. Muavinlerle geyik yaparım diyorsan onu bilemem tabi. Ferhat (Köse) Abi bu konuda deneyimli, ona sorabilirsin. :p

Trenle ilgili mevzuatı bilemiyorum. Evcil hayvan serbest fakat bisikletten emin değilim. Basit bir araştırmayla bulunabilir.

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisikleti trene koymak mümkün. Az insan olan vagona koyabilirsin, vagona giriş yaptığın kapıya sabitliyorsun kimsede karışmaz. Ben çok koydum vagona kimsede noluyor demedi :)

4. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yolcuların az oldugu saatlerde bır sorun olmuyor ama iş çıkışı felan bazen cok kalabalık oluyor sorun olabılır ama yınede bir sormanız iyi olur sızın ordakı tren garına . Bir keresinde bmxli biri binmişti fazlada kalabalık degıldı ama bıletı kesen tartısmıstı yasak felan dıye .

5. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bayram dışında pek sorun olmaz da bayramda sorun olabilir hocam kamilkoçta falan bile

6. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayhan bey. Kütahyadasınız demek :) tren sorun olmaz bayramda. Otobüs sorun olacaktır.

7. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba

trenle en uygun şekilde bisikleti parçalayıp bisiklet taşıma çantasına aldıktan sonra yanınızda taşıyabilirsiniz aslında Mavi trenden kendim tecrübe ettiğim kadarıyla bisiklet sığar gibi geliyor bana kabine fakat sığmadıgı durumlarda kutu içerisine paketleyip arka vagona verebiliyorsunuz burada güvenlik konusunda durum ne olur onu bilemiyorum tabii

bu arada PTT ile şubeden şubeye şekilde (malum PTT kargo özensiz taşıma yaptıgı için çok çok iyi paketlemeniz gerekiyor) uygun fiyatlara gönderebilirsiniz. Tahminimce 15kg oldugunu düşünürsek 35-45 TL arası tutacaktır. Boyutunu minimum tutmaya çalışın...

8. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ptt baya baya aklıma yattı yarın gidip sorucam bakalım . . .

9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Atla güzel kardeşim bisikletine gediz-simav üzerinden aheste aheste manisaya git. o enfes doğa manzarası, bağlar ve bahçelikler eşliğinde, sonbaharın sararan senfonisini seyrederek hayatının en güzel turunu yapmış olursun.

niyazi akarken ve five bunu beğendi.
  10. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bencede mesafe çokda uzak değil bi sabah çık kuşluk vaktinde normal tempoda akşam üstü manisada olursun...hem gezmiş olursun hem macera yaşamış hemde bisikleti götürmüş.

11. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Simav yolları düşüntüğünüz gibi değil. Çok problemli bie yol. Araba ile bile çekilmiyor.

12. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    330 km . . . salcano nova cift amortisorlu. . . VE bu mevsimde . . . Yok yemez .

13. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevaplar verilmiş. Konu yanlış yere açılmış.
    "Şehirler arası gezi tur makaleleri fotoğrafları"

14. ayhanminep

ayhanminep Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    iyi akşamlar CEYHUN BEY Şehirler arası seyahat yada nakil yada taşıma oldugu için konuyu buraya açmayı uygun gördüm sizce nereye açmalıydım acaba ?

Sonucta manisa akhisar a vardık . kamil koçtan bilet aldım ... iki tekeri söküp bir poşete koydum,gidonu söküp kadroya sardım koli bandıyla seleyide arka tekerin boşluguna sokup bantladım.servise binerken başka eşyalarda vardıtekerleri taşıyan poşet yırtıldı garajdan koli bandı alıp tekrar bantladım tam bu sırada otöbüs geldi :::01:15 yazıyordu önünde

muavin : ''hoşgeldiniz efendim nerede ineceksiniz'' diyerek elimden bisikleti aldı şok oldum baya kibardı neyse bisikleti ve diger eşyaları yerleştirdim koltuguma oturmak için otobüse bindim yerimde bir bayan oturuyor .....ben yanlış otobüse binmişim benim ki
    01:16 idi tekrar inip muavinle görüştüm benim otobüsümün yandaki oldugunu söyleyip benim ile birlikte eşyaları yandaki perona taşıdı iyi akşamlar dileyip ayrıldı ben rahatladım tabi bukadar kibarlık ve yardım severlik karşısında ama dananın kuyrugu bizim muavin gelince koptu

''yok bisiklet yaglıymış '' ''bisklet agırmış falan falan bi elkol işaretşleri bi afralar tafralar sanki terminaldeki bütün işleri oyapıyo ...........
    neyse içeri birgirdim herkes isyanlarda muavinden dertliama yinede rahat bir yolculuk oldu ve şunu ögrendimFİRMANIN BÜYÜKLÜGÜ YADA KÜÇÜKLÜGÜ ÖNEMLİ DEGİL O FİRMADA ÇALIŞANLARIN İNSANLIGI ÖNEMLİ OLAN...