Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuruyan Göllerimiz Bisiklet Turu 1.Gün (Denizli-Çardak)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Kuruyan Göllerimiz Bisiklet Turu 1.Gün (Denizli-Çardak)

09 Ağustos 2008

8 Temmuz günü öğle saatlerinde beni İzmir'e götürecek Öz Barış Turizm'e ait otobüse biniyorum. İzmir'den proje başlama noktası olan Denizli'ye geçeceğim tabi. 9 Temmuz günü 13:00 dolaylarında Denizli'ye iniyorum.

Denizli otogarında beni Hüseyin Türkyılmaz ve Gökhan Şahin karşılıyor. Turumuzun 3 gününde bana eşlik edecek olan İsmail Akman abimi beklemeye koyuluyoruz.

İsmail Abiyi beklerken Wowturkey'den tanıştığım kardeşim, Yasin Efesoy ile buluşuyoruz. Ardından İsmail Abim ve birkaç arkadaş gelince gurup tamamlanıyor.

Bir bardak çay içtikten sonra yola koyuluyoruz. Kalabalık bir grup ile Pamukkale kavşağına geliyoruz ve ardından ayrılıyoruz. Yola İsmail abi ile ben devam ediyoruz. Denizli çıkışını hızlı bir şekilde yapıyoruz...

Düz yolda arkamızdan esen rüzgarın sayesinde rahat bir yolculuk geçiriyoruz.

İsmail Abim asılıyor pedallara...

Hava çok güzel, yol çok güzel ve rüzgarda bizden taraf. Tempolu olarak ilerlemeye devam...

Yolumuz üzerinde ki bir petrol istasyonunda çay ve soda molası veriyoruz. Hava sıcak olduğu için çok sıvı kaybı yaşıyoruz. Bunuda bu şekilde telafi ediyoruz.

Çay molası fazla uzun sürmüyor ve tekrar kendimizi yolda buluyoruz. Yol kenarında satış yapan amcanın çeşmesinden mataralarımızı tazeliyoruz.

Çeşme başında asılı olan tenekede ise yazan çok komik. :)

Biraz daha ilerledikten sonra acıktığımızı hissediyoruz ve hemen uygun bir yer arıyoruz yemek için. Yakınlarda hiç bir tesis görünmüyor. Alikurt köyünün yol kenarındaki marketine giriyoruz. Ekmek ve su alarak yanımızda taşıdığımız konserelere yumuluyoruz.

Yemeğin ardından yola kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Düz yolda ilerlemeye devam ediyoruz ama İsmail Abinin ayağında bir rahatsızlık oluyor. Sürekli kramp giriyor. Nedenini bir türlü anlamıyoruz. Bu nedenle yavaş yavaş yol alıyoruz. Rahatsızlığının ciddi bişey olmasından korkuyorum bu arada, ama devam edeceğim diye ısrar ediyor.

Yol kenarında boş bir alanda İsmail abi biraz dinleniyor.

İsmail abi zorda olsa devam etmek istediğini söylüyor ve tekrar çıkıyoruz yola. Bozkurt'a az bir yolumuz kaldı.

İsmail Abimin rahatsızlığı ile ilgilenirken fotoğraf çekmeye fazla vaktim kalmıyor. Arada çektiklerimden bir tanesi...

Nihayet Bozkurt'a varıyoruz.

İsmail Abi kendini biraz iyi hissediyor ama yinede çok iyi sayılmaz. Çardak'a kadar devam ediyoruz.

Çardak'a ulaştığımızda saat 19:25'ti ve hemen çadır kurmak için bir yer aramaya koyuluyoruz. Çardak ilçe merkezine girince şenlik meydanına düştüğümüzü farkettik. Hemen görevli bir polisi bularak durumumuzu anlattık ve çadır kurmak için uygun bir alan istedik. Şanslıymışız ki bizi emniyet amirliğinin bahçesine yönlendirdi. Kısa bir kimlik kontrolünden sonra çadırlarımızı kurmaya başladık.

Çadırımızı kurduktan sonra, elimizi yüzümü duş alırcasına yıkadık. Ardından vakit geçirmek için, festival olduğu için festival alanına gittik. Aç olan karnımızı doyurmak en önce iş.

Menü; Kuzu Kokareç...

Yemeğin ardından festival alanında dolaşmaya başlıyoruz. Alandan fotoğraflar...

Gezintinin ardından çadırlarımıza dönüyoruz. Nöbetçi polis memuru arkadaşın daveti ile çaylarımızı yudumluyoruz ve çadırımıza giderek uyumaya koyuluyoruz.

1.Gün Harita ve Yükselti Tablosu; Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız...

Gün Toplam: 58.10 Km | Ort.Hız:17.3 | Max.Hız:44.7 | Bisiklet Kullanımı: 03:20:38

Sevgi ve Saygılarımla…

Proje Sponsorları "Öz Barış Turizm" ve "SDS Bisiklete" çok teşekkür ederiz...

Kuruyan Göllerimiz Bisiklet Turu 2.Gün (Çardak-Salda Gölü) için lütfen tıklayınız...

2. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yapmış olduğunuz turların anlamına ve paylaşımlarınızın kalitesine hayranım !
    Sizleri yürekten tebrik ediyorum.

Sevgiler [​IMG]

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel gezi olmuş. Fotoğraflar ve yazılar çok güzel. Gezmeyi çok seven biri olarak bu paylaşımlar çok hoşuma gidiyor. Her şey için teşekürler. Ayaklarınıza sağlık....

4. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhabalar,

Çok teşekkür ederim, takbiniz çok mutlu ediyor bizleri...

Sevgiler...

Çok teşekkür ederim,
    Beğenmenize çok sevindim. Yolunuz açık olsun...

Sevgiler...

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geziler ve anlatım gerçekten çok güzel, tebrikler

6. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bu güzel fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler. Zevkle takip ettim.

7. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    bravo!!!! sizleri canı gönülden tebrik ediyorum

8. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    vay!vay!vay!vay!süpersinizz:)hadi serkan ,hadi..elini çabuk tut birascık:)

9. Berker Kartel

Berker Kartel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Serkan Abi çok güzel bir gezi olmuş..Ayaklarınıza sağlık
    Paylaşım için Teşekürler.. :in:

Edirne'den Selamlar

10. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Anıl,
    Çok teşekkür ederim yorumun için.

Sevgiler...

Merhaba Serdar Abi,
    Beğenmene sevindim. Çok teşekkürler...

Sevgiler...

Çok teşekkür ederim...

Sevgiler...

Selam Gökhancım,
    Tamam canım kardeşim... Teşekkür ederim...

Sevgiler...

Merhaba kardeşim,
    Çok teşekkür ederim, beğenmene sevindim.

Sevgiler...

11. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Serkan hiç durmuyorsun. Yine Doğa sorunlarına parmak basan bir turda görüyorum seni… Üstelik çok tanıdık bir isimle İsmail Akman’la… Çok güzel bir tur olduğu kesin… Keşke bu turda ben de olsaydım cinsinden… Kuzu kokareç de cabası…

Aynı parkurdan 1969 yılında otobüsle geçmiştim. O dönemde Marmaris’ten İstanbul’a gitmek için bindiğim bir otobüs, Denizli’den sonra bu yola girmişti. Zaten Marmaris'i Muğla'ya bağlayan yol, ağaçlar kesilerek yeni yeni genişletiliyordu ve yol topraktı... Otobüs Acıgöl’ü sağına alarak Dinar’da, Burdur-Antalya yönünden gelen yolla birleşerek Afyon-Eskişehir üzerinden sonra İstanbul’a ulaşmıştı… O zamanlar Antalya yönünden gelen otobüsler Eskişehir’den geçerdi. O otobüs yolculuğunda sadece dakikalarca sağımızda uzanan Acıgöl ve kısa bir mola verdiğimiz Dazkırı aklımda kalmış… Vallahi bu parkur da, bisikletle geçilmesini düşündüğüm parkurlardan biriydi… Serkan paylaşımların için teşekkürler…

Ayrıca senin, kamp yeri konusunda bulduğun pratik çözümler de bana ilham veriyor… Ben de kamp yeri konusunda, geldiğim şehirlerde artık hemen Belediye’ye yöneliyorum… Kamp yeri konusunda bundan sonra da Emniyet Amirliği’ne uğramak da tercihlerim arasında yer alacak gibi görünüyor. Bu arada diz ağrısı zaman zaman bana da sorun yaratıyor. Ancak bisiklete binerken değil de, yürürken. Bu da bisiklete binerken benim öndeki orta dişli yerine, sürekli en büyük dişliyi kullanmamdan kaynaklandığını düşünüyorum. Sevgili İsmail Akman’a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum… Görüşmek üzere...

12. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Serkan kardeşim bu konuda henüz yeni biri olarak (sizin yanınızda) iki yıldır Tur yazılarınızdan çok yararlandım.
    Herşey süper. Teşekkürler.

13. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Süleyman Abicim,
    Bisiklet aşkını bana ilk aşılayan, sizin gezileriniz olmuştu. Bu nedenle size binlerce kez minnettarım. Ne kadar teşekkür etsem azdır.
    Göller bölgesi her bisikletçinin mutlaka pedal çevirmesi gereken yerlerden diyebilirim. Çok güzel bir doğaya sahip.
    Yorumun için tekrar çok teşekkür ederim.

Sevgiler...

Merhaba İbrahim Bey,
    Ne mutlu bize ki bir bisikletçi daha kazandırabilmişiz. Gezilerinizde başarılar diliyorum. Kazasız belasız pedallamak dileği ile...

Sevgiler...

14. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir gezinin ismide yeşeren güzelliklerimiz olsa nolurdu sanki,hiç yokmu kurtardıklarımız?