Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurma mı yapmak, kurulmuş mu almak?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özbil Kurtulmuş tarafından paylaşıldı.

1. Özbil Kurtulmuş

Özbil Kurtulmuş Üye

Seviye:
    Merhaba

Giant Xtc 3 ve Trek 6300 arasında karasız kaldım.Ama şimdi aklıma takılan bu kadrolardan birini alıp kendi parçalarımla mı birleştireyim yoksa komple mi satın alayım?Kurma daha ucuza mı gelir çünkü ''Bu Trek Bursa'da Tek.! Senin ki Ne Renk ? #2# '' konusunda (bu arada Selim abi seninde bisikletin hayırlı olsun iyi pedallar dileğiyle) geçen bir yazıda Selim abi ''Trek 8500 orjinali 2.490 EURO ya satılıyor. Daha üst ve hafif komponentlerle (Jant seti , teller, göbekler, gidon, iç lastik, furç takımı, quick release vs) ve istediğim özelliklerde ürünlerle 700 EURO kadar daha ucuza mal ettim.'' diyordu.Buna göre kurma daha ucuza mı gelir?:) Cevaplarınızı bekliyorum.

2. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Makinenin model ve durumuna göre değişir.

Eger orta seviye bir bisiklet istiyorsanız, kurma toplama işiyle ugraşmayın. Maliyeti daha yüksek olabilir. Bazen istemediğiniz veya beklemediğiniz parça uyum sorunları oluşabilir.

Ama üst seviye bir yol makinesi topluyorsanız, iste o zaman işler değişir. Colnago bir kadro üzerine Campi yüklemenin tadını hiç bir yerde bulamazsınız. Hatta bir kaç kere toplar çıkarır, tekrar toplarsınız. :)

3. Özbil Kurtulmuş

Özbil Kurtulmuş Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Diğer arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum . :)

4. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    tanıdıklarınız varsa yurtdışı bağlantınız varsa pazarlık gücünüz varsa kendiniz toplayın.ama bunların bir tanesi bile yoksa hiç bulaşmayın toplama işine.:)istediğiniz bisiklet orta seviye bir bisiklet ve trek alırsanız ztn her kuruşun karşılığını fazlası ile alırsınız.orta seviye dediysemde giant ı bilemem ama trek 6300 bence size yeterli gelecektir. ilerleyen zamanda donanımını yavaş yavaş değiştirirsiniz.:)

5. Özbil Kurtulmuş

Özbil Kurtulmuş Üye

Seviye:
    Teşekkürler

6. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Daha önce bisiklet kurduysan, yeni model parçaları tanıyorsan, arkadaş çevren de genişse kendin kur derim. Yoksa uyum soru yaşayabilir, parçaların performansından memnun kalmayabilir ve bisiklete daha fazla masraf yapmak zorunda kalabilirsin. Komple bisiklet alacağın zaman belki deneme şansın da olabilir, beğenmezsen almazsın. Ayrıca komple almayı düşünürsen ve Trek, Sedona benzeri markaları tercih edersen, komponentlerde uyum sorunu yaşamayacağın da kesindir. Servis sıkıntın da olmaz...

7. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Bir bisikleti baştan kurmak herzaman daha pahalıya gelir... Üreticiler bisiklet parçalarını cok makul fiyatlara aldığından komple bisiklet satışınada bunu yansıtarak daha ucuza mal eder... Siz aynı kadroyu satın alıp üzerine aynı parçalarla toplarsanız yaklaşık olarak 3 te 1 i daha pahalıya gelir. Eğer komple bisiklet üzerindeki parçalar izin işinizi görüyorsa (istediğiniz gibiyse) toplamakla uğraşmayın derim ben. Ancak şu olabilir; bisikleti beğenirsiniz fakat ayna kolu kötüdür, o tip istemediğiniz parçaları cıkarıp satarsınız yerine daha üst bir komponent takarsınız. Yine vurguluyorum bir bisikleti toplamak aynı bisikletin sıfır fiyatından daha pahalıya gelir

8. Özbil Kurtulmuş

Özbil Kurtulmuş Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler :)