Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kuralsizligin sonucu

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında alp değer tanrıverdi tarafından paylaşıldı.

1. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yaklasik 30 dakika once bir kazaya sahit oldum. Iki genc bisan marka bir bisikletle Adana Turgut Ozal Bulvarinda kirmizi isiklarin tamamini pas geciyorlardi. Bir saga bir sola, birazda benimle sidik yarisina girip hiz yapiyorlardi. En son kirmizi isikta yanimdan laf sokarak gectiler. 30-40 mt sonra guuum diye bir ses. Bir baktim havada ucuyorlar. Park halindeki bir arac yola cikti ve bu kuralsizlara carpti. Ayaga kalkmislardi ama sonucta yaralandiklari ortada. Dikkati elden birakmayalim.

AykutÇ., BFOkuru, Özer Koç ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah korumuş o zaman. Bulvarda hızlı seyrediyor araçlar.

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yanlarından geçerken "Geçmiş olsun gençler, dikkat edin." demediyseniz üzülürüm...

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kalabalığın içinde ellerini gidondan çekip, hiç bir şey olmayacakmış gibi giden kuralsızları da unutmayalım lütfen!

5. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kazaların %95 inde olduğu gibi yine 2 hata 1 kaza yapmış. Park halindeki araç kontrollü çıksaydı veya o gençler yola konsantre olup gitselerdi büyük ihtimalle kaza olmayacaktı.

Kazaların çoğunu önlemek kendi elimizde, etrafımızda olan bitene hakim olursak başkalarının hatalarını da kapatabiliriz, sadece bisiklet sürerken değil neredeyse hayatın her alanında bunu yapmak gerekir.

6. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Direksiyondakiler bile uymuyo kurallara bunlar yürek yiyip geziyormuş hocam ya da cahilliğin dibine vurmuşlar :)

7. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben kirmizi isikta beklerken yanimdan gecerken "aluuuuuuğğ habuloooooo yamulooooo" benzeri hayvani naralar atarak akli sira dalga gecen ve kadin bi sofore kufredenlere mi gecmis olsun diyecektim. 100 mt ilerideki polis ekibine haber verdigime sukretsinler.

Efecan UZUN bunu beğendi.
  8. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam o geçmiş olsunu sırıtarak söylediğinizi bir hayal eder misiniz. O cümledeki mesaj farklıydı, iyi niyet dileği değil...

9. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben de geçen gün Sahil Yolu'ndan Ataköy-Bakırköy sapağına doğru sürerken bir baktım elemanın teki benle yarışa tutuştu. Bir o beni geçiyor, bir ben onu geçiyorum. Ama ben katiyen hız yapmadım, normal seyrimde devam ettim. Onu geçtiğim zamanlarda da, o bir sebeple yavaşladığı için geçiyordum. Neyse sonra bir süre böyle devam ettik, az ileride bu arkadaş çok feci bir kazadan son anda kurtuldu. Ben de teallam diyip tekrar geçtim bunu ve yoluma devam ettim. Değişik kafalar.

10. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Her ne kadar araç sürücüsünün de kısmı hatası olsa da artisliğin sonu böyle oluyor. Gönül ister ki böyle kazalar yaşanmasın ama maalesef yukarıda arkadaşlarında söylediği gibi kazaların çoğu insanların hatalarından kuralsızlıktan kaynaklanıyor. Halil Bey in söylediği gibi sizde yanlarından geçerken hiç durmadan biraz laf sokarak ve alaycı bir tavırla geçmiş olsun gençler deseydiniz güzel bir ders olurdu onlar için. Keşke polislere haber verirken bayan sürücüye küfür etmek gibi yanlış bir davranışta bulunduklarını da belirtseydiniz.

ufuk şimşek ve Süleyman GÜNGÖR bunu beğendi.
  11. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı şey bugün başıma geldi. Kaskımı evde unuttuğumdan yavaş bir şekilde gidiyordum. Malatyalı olanlar varsa bilir. Yimpaş a giderken çok kötü bir bisiklet yolu var. Benim yaşımda bir çocuk yanımda sürmeye başladı. Bisikletin yeni mi dedi. Cevap verdim küçümseyerek hızlandı. Aramız iyice açılınca arkasını döndü ve yoldaki fazla kaldırım taşlarına çarptı. Sırf başkalarına hava isteğinden dolayı kaza yaptı.

hakan64 bunu beğendi.
  12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sizin yaşadığınız olay Alp beyin kinden baya bi komikmiş :) Size rezil olduğu için kendi kendine ne küfürler etmiştir içinden :) Ben yol bisikleti kullandığım için pek bu tarz olaylarla karşılaşmıyorum. 3 5 sn lik bir atak yapmama bakıyor aramızdaki münasebetin bitmesi. Ama yol bisikleti oldu mu da bu sefer şu motosiklete benzer elektrikli bisikletler musallat oluyor. Ben onları geçince fena fitil olup kuduruyorlar beni geçmek için :)

ufuk şimşek ve Süleyman GÜNGÖR bunu beğendi.
  13. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    Sanırım bisiklet kazalarının bazıları sidik yarışından oluyor,Cumartesi Eyüp Sahilde bisiklet sürerken yanımdan minik bir grup geçti birbirlerene "aaa şuna bak bisiklet sürmeyi yeni öğrenmiş sanırsın" gibi bir laflar tabi bende delirdim neyse içlerinden bir arkadaş ön kaldırayım dedi pedala bastı ve gözümün önünde yere düştü.İşte o an paha biçilemezdi :rolleyes:

14. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu sabah her Zamanki gibi işe gitmek için çıktım. İlk 2 km herzaman düşük vitesde yüksek kadans sürer ısınırım, bu arada bisikletim yol bisikleti arkamdan bir dağ bisikleti geldi ve beni geçti, sonra hafif olan mini yokuşun başına gelince birde arkasına baktı, ben hala oradayım o anki mutluluğunu ona kimse yaşatamazdı sanırım. ben aldırış etmedim ve aynı tempo devam ettim ve kendine olan güveni çok sağlamlaşdığına inanıyorum ama taki şans eseri bir gün karşılaşıncaya kadar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hakan64 bunu beğendi.
  15. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Benimkinde kaza yok baştan söyleyeyim :) izmit-yalova seferimde yaklaşık 25le giderken yanımdan gayet tempolu ve hızlı bir şekilde yanımdan başka bir yol bisikleti geçti. Geçerken kolay gelsin dedi ve gülümseyerek el salladı. Kesinlikle dalga geçmek için değil. Arkasından baktım ve imrendim. Böyle insanlarla bir saniye bile yanyana bisiklet sürmek keyif. Yüksek kadansla gayet hızlı gidiyordu belki de forum üyesidir. Sesimi duyarsan haber et bana tanışalım :)