Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurallara Aykırı Mesaj Bildirim Butonu Kullanımı

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında HaliliOzturk tarafından paylaşıldı.

1. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba
    Sıkı takipçilerin dikkatini çekmiştir, son günlerde forumumuzda (nazar mı değdi ne oldu) farklı konularda sık sık tartışmalar yaşanıyor.
    Bu tartışmaların genel olarak başlangıcı da bir üyenin, diğer üyenin mesajını yanlış anlaması sonucu verdiği sert yanıtlar ve akabinde diğer üyenin verdiği yanıt, arkadaşlarının kendisini savunması şeklinde yaşanıyor ve büyüyor.
    Böyle bir durumda tartışmayı başlatan kadar, cevap veren ve tartışmada adı geçmese dahi taraf olan üyelerin tümü kusurlu sayılıyor.
    İşte tüm bunların önüne geçmek, kısa ve kolay yoldan üyelerin kurallara, ahlaka, forum düzenine aykırı mesajlarını bildirmenin çok kolay bir yolu var;
    Kurallara Aykırı Mesaj Bildirim Butonu

Peki nasıl çalışıyor bu buton?

Tek yapmanız gereken kurallara, genel forum düzenine, ahlaka aykırı olan veya sizin hoşunuza gitmeyen, tahrik, taciz vs içerdiğini düşündüğünüz mesajda, üyenin hemen avatar resminin altında bulunan butonuna tıklamak. Bundan sonra karşınıza bir pencere çıkacak, bu pencerede bir mesaj alanı mevcut. Mesaj kısmına, bahsi geçen mesajdan ne için rahatsız olduğunuzu belirten kısa ve öz bir mesaj bırakıp "Rapor Gönder" yazan yere tıklıyorsunuz.

Peki bunun sonucunda ne oluyor?

Yazdığınız mesaj ilgili bölüm moderatörlerine, yöneticilerin tümüne ve adminlere mail yolu ile anında bildiriliyor.
    Bu mailin içeriğinde sizin üyelik adınız, şikayet edilen konunun linki, şikayet edilen mesajın konu içerisindeki direk linki ve sizin yazmış olduğunuz şikayet mesajı aynen gönderiliyor.

Bu sayede siz polemiğe, kargaşa ortamına girmemiş oluyorsunuz ve en kısa yoldan düzeni bozan kişiyi yöneticilere rapor etmiş oluyorsunuz. Biz de yönetim olarak gereğini yapıyoruz.

Hepimize tartışmalardan uzak, huzurlu bir forum ortamı diliyorum.
    Saygılar...

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    eline sağlık Halil..
    umarım karşılıklı atışmak yerine bu sistemi kullanır üyeler de ortalık toz duman olmaz :)

hatta ve hatta bu butonu dahi kullanmaları gerekmez de forumun kalite çıtasını daima yükseğe taşıma amacımıza yardım etmiş olurlar..

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu buton eskiden beri var ama kullananı bilmiyorum desem yeridir iyi hatırlatma olmuş...

soneryen bunu beğendi.
  4. oparatör

oparatör Misafir

konular anlamadan dinlemen kapatılmıyacağını bilsem yazılan şeylerin değişmiyceğini bilsem haklısınız diycem.

keşke bu da butonlo çözülebilecek şey olsa.

gencizmirli bunu beğendi.
  5. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

daha mesaj adedin 1 arkadaşım.10 dakika önce üye olmuşsun.neyin olduda anlaşılmadı dinlenilmedi.

senin kim olduğunu anlamadık mı sanıyorsun??

adam satır satır yazmış size yardımcı olmaya çalışmış.

buradan açıkça uyarayım.

SALT POLEMİK YARATMAYI AMAÇLAYARAK MESAJ ATANLAR İLK MESAJLARINDA ANLAMADAN DİNLEMEDEN BANLANACAKLARDIR.FORUMUN TADINI TUZUNU KAÇIRMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR,GÜCÜ DE YETMEZ.YETER ARTIK!

6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    halil bu butunun çok işe yarayacağından emin olabilirsin üyelerimiz kullanmaya başlıdılar.

7. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Bence "rap" butonun üstündeki resim değiştirilmeli "şikayet" olarak. Bu konu başlığını üyelerin kaçta kaçı okuyacak sonuç olarak düşünürsek. Bu resim dikkat çekici bir şey de olursa daha iyi olur.

soneryen, Sinto, HaliliOzturk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Selim bu önerin değerlendirilebiilr. Belki "Şikayet" falan yazılması, buton tasarımı nedeniyle teknik olarak mümkün olmayabilir ancak bir ünlem işareti belki yerinde bir seçim olur.
    Teşekkürler

bedo, gurkankas, soneryen ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    evet Selim Abi' ye katılıyorum, RAP kelimesini okuyunca aklıma gelen ilk şey "reputation" oluyor. rap - rep olsa bile.
    butonun amacını belli eden daha değişik tasarımlar olamaz mı? ünlem çok iyi bir seçim olabilir mesela Halil Abi' nin dediği gibi.

10. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    rap ı "rapor et" kısaltması gibi düşünmüştük vaktiyle ama daha iyisi olabilir tabii.

jamssea ve mcyc bunu beğendi.