Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kulunç

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında guven.s tarafından paylaşıldı.

1. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1-2 seneden beri boyun,omuz ve sırt ağrıları çekiyorum ağrılar bazen dayanılmaz oluyo bazende çok hafif oluyo ama mutlaka oluyo.Ağrılar özellikle boyun harekketlerimi kısıtlıyo.Ağrıların yanısıra sinirlerimi bozması cabası.Omuz ve kürek kemiği dolaylarında küçük küçük sert kitleler oluşuyo.İnternette bunu baya araştırdım ama genellikle nasıl olduğu anlatılıyo ve bi çaresi yok deniliyo. düzenli egzersiz le hafifilediği söyleniyo.2 ay kadar body e gittim ağrıların haififlediği doğru ama bi türlü geçmiyo. Benim gibi kulunçtan çeken arkadaşlar var mı? bi çaresini bulabildiniz mi? en azından varsa dert ortağı olurruz ve acılarımız haifiler belki:D bu arada tıp dilindeki adı fibrositis miş. sağlıcakla kalın

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    günde ortalama 9 saat masa başında klimalı bir ortamda bulunmanın yanısıra anlaşılacağı üzere hareketsiz bir yaşam sürmemden ötürü aynı dertleri yaşıyorum. eğer ağrılar dayanılmaz hâle gelir ise kas gevşetici krem ve ağrı kesici ilaç alıyorum.

doğru egzersiz ile ağrıların minimize edilmesi mümkün. bunun yanında benim durumumda korumak da şart. klimayı en düşük 26 derecede kullanmaya, terlediğimde mümkün ise kuru kıyatler ile değişime, arabada camı mümkün olduğunca az açmaya çabalıyorum.

3. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde şu 1 haftada boynumda ağrılar var sanırım bilgisayar başında çok fazla kalmaktan.Bir kaç tane kas gevşetici falan içtim fakat fayda etmedi.Önerebileceğiniz krem falan var mı?

4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ilaç kullanımı için doktor tavsiyesi şart.yani isim kullanmam uygun olmaz.ancak hafif masajla kas gevşetici krem kullanabilirsiniz eğer ağrılarınızın nedeni kas ile ilgili ise. bir de termal-kaplıca..

5. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Bende sürekli aynı ağrılardan muzdaripim.
    1. Girip sıcak bir duş almak (özellikle kulunç bölgesine su tutmak)
    2. Duştan hemen sonra iyice kurulanıp ağrı kesici kas gevşetici sürmek
    3. Üzerine ısıtıcı bir krem daha sürmek (isminde Thermo geçenlerden)
    4. Üzerine havlu örtüp masaj yaparak ısınmasını sağlamak (eğer aileniz masaj yapmaya üşenirlerse bi zahmet saç kurutma makinesiyle ısıtsınlar o bölgeyi)

Benim genellikle sırtımda olduğu için aile yardımı almam şart.

6. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:

Haklısınız,teşekkürler yinede...

7. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk üç yöntemi yapıyorum ama saç kurutma makinesi güzel fikirmiş akşam hemen denicem:in:

8. Mahir Erdogan

Mahir Erdogan Aktif Üye

Seviye:
    Saç kurutma ilginç olacak ilk fırsatta bende deniycem

+1 :D