Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullanış tarzımıza en uygun lastik.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bozokaydin tarafından paylaşıldı.

1. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba.

Eşimle beraber 2 tane Whistle Miwok 1053V aldık. Genel rotamız Moda sahilden yola çıkıp Bostancı'ya doğru yol almak ve geri dönmek. Bu güzergah üzerinde yaklaşık 1 km kadar stabilize yolda gidiyoruz. Bu yolun yaklaşık 300 metresi ise biraz çukurlu. Diğer yollar ise asfalt ya da parke karışımı yollar. Bisikletlerimiz de biraz ağır, 14.5 kilo civarında. Kullanış tarzımıza ve rotamıza uygun olarak lastiklerimiz değiştirmek istiyoruz. Tamirden de hiç anlamadığımız için nispeten zor patlayan, ağır olmayan bir lastik de uygun olacaktır. Ya da patlamaya özel direnci olmayan bir lastiğe patlama koruyucu sıvılardan doldurmak ne kadar mantıklı. Forumda 2 gündür araştırma yapmama rağmen biraz kafam karıştı. Forumda geçen CST traveler öneren bir arkadaşımız olmuştu ama başka bir arkadaşımız bu lastiklerin ağır olduğunu söylüyordu. Kevlar ya da telli olması lastikte ne fark ettiriyor? Şu anki lastiklerimiz Byte marka, 26 x 1.95 ve iç lastikli. Bir tavsiyede bulunabilirseniz çok memnun olurum.

2. Mustafa Fatih Tahta

Mustafa Fatih Tahta Aktif Üye

Seviye:
  3. Enes ÇALDIR

Enes ÇALDIR Aktif Üye

Seviye:
    Bende bu CSTleri kullanıyorum. Toprak zeminde çok yatmadıkça ani fren yapmadıkça hiç problem çıkarmıyor. Tam şehir lastiği...

4. bülent yalçın

bülent yalçın Yeni Üye

Seviye:
    benimde böyle bi sıkıntım var biraz araştırdim 26x1.50 maroton asfalt lastiğinde karar kıldım zira toprak yolda kullanmıyoruz bu lastiklerle hem yorulmıcaz hem bisikleti yormıcaz ve performansımızda artıcak.

5. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Byte marka lastikler zaten cst.Cst'lerin üstüne byte yazıp bisikletlere takıyorlar.Aynı lastikten bende de var bir yerinde byte bir yerinde de cst yazıyor.Ben mıchelın xc hardterraın kullanıyorum.Gerek uzun yol olsun gerekse asfalt kayıyor adeta.İyi forumlar....

6. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. Bir üyemiz Michelin XC Hard Terrain önermiş, CST öneren arkadaşlarımız hangi modelini önerirler? İlginiz için teşekkürler.