Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kulakcık ve zincir sorusu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Mehmet Akif MALKOC tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar..

Size bir soru sormak istiyorum..Daha doğrusu iki :)

Arkadaşlar bu kulakcık ile ilgili sorunum var :) Salcano ng 255 srd kullanıyorum..2 hafta sonra kulakcığım kırıldı..Normal düz yolda giderken oldu..Yokuş yukarı çıkarken veya çok zorladığım bir anda yapsa tmm diyeceğim..Herneyse bu kulakcığı değiştirdi saolsun Salcano..Aynısını taktı..Ben şimdi yolda giderken ya kırılırsa fikri ile gidiyorum hep :) Bunun Carbon Olanı yada çok kaliteli bir malzemeden olanı varmı..

İkinci sorumda şu..Pedal atarken zincirimin rublenin üzerinde dönerken bazen rublenin dişine tam oturmayıp tak diye ses çıkarıp oturduğu oluyor..Pedal atarken bunu farketmemiştim..İndim biraz inceledm pedalı döndürdüm öyle farkettim..neyden kaynaklanır bu..Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim :)

2. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Kulakçık konusunda çok emin olmamakla beraber, daha sağlam veya karbon olanı muhakkak vardır ama senin kadrona uyar mı; öyle bir problem var. Standart olmuyorlar çünkü bildiğim kadarıyla, bir şekilde araştırıp bulacaksın!

Zincirinin rublede atlama yapması olayına gelince; muhtemelen arka aktarıcın tam olarak ayarlanmamıştır! Vites kollarındaki veya aktarıcındaki vidalardan (kablo uçlarındaki) ince ayar yapabilirsin..!

3. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    teşekkür ederim kardeş..

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Kadro kulaklarını çok sağlam üretmiyorlar, amaçları arka vitesi rubleyi, zinciri korumakmış. Bu nedenle daha sağlamını önermem.
    Birde bahsettiğiniz sorun kardro kulağı yamuksa meydana gelebilir, değilse gidin vites ayarınızı garanti kaosamında yaptırın.

5. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Salcano bayisine gitsem vites ayarımı ücretsiz yaparlarmı? Bisikletim garanti kapsamında..

6. srud aziz

srud aziz Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar... benimde salcano alum var... düz yolda giderken kulacık kırıldı... hangi marka kulakcık salcano alu uyumludur bilen var mı? şimdiden teşekkür ederim...

7. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    her kadro kulağı her bisiklete uymaz haberiniz ola salconaysa makinan bunun kulakçığını salcano bayisinden temin edebilirsin bir trek in kulakçığı salcanoya olmaz salcanonunkide treke olmaz vites zincir problemine gelince muhtemelen vites telinin sertliği ile alakalı bir durumdur önemli deil yani mahalledeki bisikletciye git at 2 lira iki el atar sorunu çözer

8. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Kardeş doğru diyorsun fakat ilk bakımını yaptırdığım yer yetkili servisi olmasına rağmen hidrolik diskimin filan içine etti..o elledikten sonra ötmeye başladı ne yaptı bilmiyorum..vites için olsa bile iyi biryere gideceğim..mahalle bisikletçilerine emanet edemem bisikletimi :)

9. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    3 gün önce servise gittim vites, fren ayarı ve arka cantlar milleri gevşemişti bunu için bana 5 saat sonra gel dedi geldim yapılan iş yarım yamalak
    sonra bindim bisiklete vay dedim garantisinin... 3 senedir takıldığım mahalle bisikletçisi vardı 5 liraya vites fren ayarı kitap gibi yaptı....
    bu memlekette parasız iş yaptırmayacaksın....

10. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Kardeş sana katılıyorum..Parasız bu memlekette kimse birşey yapmıyor..

BEYHAN bunu beğendi.
  11. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    malesef durum böyle... Ha bu arada şu kulakçık kırılması salcano larda pek fazla oluyor neden acaba...

12. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Dün yetkili servise gittim..Zincir ile ruble uyumsuz olabilir dedi..Fabrikadan nasıl uyumsuz çıkıyor anlamadım..bugün götüreceğim..Umarım değiştirirler..Bisiklet dururken kaldırıp pedalı çevirdim..Daha net gördüm sorunu..Zincir rublenin üzerinde normal giderken arada bir yana kaçıyor sonra tekrar yerine oturuyor..tık tık tık ediyor sürekli..sürerken daha çok belli oluyor..

13. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kullanılan zincir belli, ruble belli uyumlu olup olmadığını yetkili servis söyleyemiyor mu? (bisikleti bu servise götürdüğünüzü varsayıyorum buradaki gibi mesajla sorunu anlatarak çözüm bulmaya çalışıyorsanız bilemez:unsure: )

Birde bu yetkili servisin hangi konuda yetkili olduğunuda bilmek lazım belki vites, zincir konusunda yetkili değildir.
    Keyifle bisiklet bineceğinize bunlarla uğraşmak zorunda olmanıza üzüldüm.

14. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Valla kardeş bilmiyorum..Kulakcığım ilk hafta kırılmıştı..Yenisini taktılar..O da hafif yamulmuş..Ki ben paralelliğine bile dikkat ediyorum viteslerin..Çok nazik kullanıyorum..Millet ne yapıyor merak ediyorum bu parçaları..

15. Mehmet Akif MALKOC

Seviye:
    Sanırım Rubleden değil aynakoldan ses geliyor :) Bugün fabrikaya gönderiyorum bisikleti..inş hallederler :)