Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kulak Tıkacı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında klat lames tarafından paylaşıldı.

1. klat lames

klat lames Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar siz kullanıyormusunuz bilmiyorum ama ,kulak tıkacları benim için vazgeçilmez bir aparat .
    izmir gibi büyük bir şehirde bunları kullanmalısınız daha iyi konsantre oluyor ,daha rahat sürüş deneyimi yaşıyorsununz

izmirde ben bu sünger tıkacları çiftini 5 tl ye alıyorum
    fakat bi internet sitesinde (motorsiklet forumuydu galiba) eleman süngerin çiftini 25 kuruşa aldığını okudum..
    ben 5 tl veririken adam 25 kuruş veriyor ..
    sizden ,kullananlarınızdan yada istanbulda yaşayanlarınızdan bi rıcam var
    bildiginiz böyle ucuza alabileceğim yerler varsa bana adreslerini yada telefonunu yazarmısınız ..böylece topluca alabilirm ve uzun vadede bi servet ödememiş olurm ..

2. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Kulakları bu şekilde tıkamak dış gürültüleri azalttığı gibi korna vs. seslerini de azaltmıyor mu? Bu durum tehlikeli olabilir diye düşünüyorum. Müzik çalar kulaklıklarını bile tamamen içeri giren değil de daha yüzeysel olanlardan tercih ediyorum hem müzik hemde dış sesleri duyabilmek için.Bakalım diğer arkadaşların fikri ne olacak.!

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  3. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,

Ben tıkaca da müziğe de karşıyım :) İstanbulda kulaklarım duyarken bile yeterince güvende olamıyorum trafikte... Tercihtir tabi...
    Bu arada bu kulaklıklar fabrikalarda bir dispanserin içine (otomat gibi..) konmak için 100-200-500 gibi rakamlarda alınıyor büyük torbalar içinde... Bahsettiğiniz kişinin de aldığı maliyet bu torbadakilere benziyor. İkili paketler bu kadar ucuz olmaz.

Şu anda aklıma gelen tek sayfa 'eratas.com.tr', internetten iş güvenliği malzemesi satan yerlerin sayfalarına bakabilirsiniz.

4. CiHaN AyDıN

CiHaN AyDıN Yeni Üye

Selamlar

Tabiki tıkaç tercih meselesidir eğer bisikletinizde ayna varsa ve tek başınıza tura çıkıyorsanız ben o kadar çok tehlike göremiyorum... fakat grupla beraber giderken aynanız olmadan tıkaç'a ve kulaklıklara bende karşıyım.. çünkü geçenlerde perşembe akşamı geziden gelirken arkadaşın biri ( ilkkez geliyor tabi ) kulağında kulaklık son ses üstelik , gittiğimiz yolda bornovadan bayraklıya çıkan , çevre yolunun yanındaki yol o saatte falza kalabalık değil neyse arkadaş biraz acemi olduğu için en önden gitmeyi marifet sanıyordu bilemicem.. zincirimde sorun çıkınca sağa geçiyorum şeklinde bağırdım 2 kez hatta sinyalimi verdim baktım oda baktı ben duydu sandım ilerledim sağa geçicem artık birden hızlandı ve bam!!! gene düşmedim denge sağlamaya çalışdım dur diye bağırıyorum hala duymuyor ben tam dengemi sağladım ama arkadaş sağlayamadı üstüme yıkıldı çünkü devam etmeye çalıştı ve caddeye düştüm arkadan gelen taksi zorda olsa durdu.. lafı fazla uzatmıyayım konuyuda dağıtmıyayım bu işin tehlikeli kısmı,, o tıkaçların ucuzları için istersen medical marketlere bi sor hastane çevrelerindeki zaten gerekli açıklama yapılmış paketler halinde daha ucuza satıldıklarını bende duymuştum.

5. klat lames

klat lames Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar teşekkürler ,
    verdiğiniz bilgileri ve adresleri araştırıyorum.
    yalnız kulak tıkacı ve kulaklığı aynı kefeye koymayın derim
    ikisi gerçekten çok farklı
    kulaklık gerçekten zaralı olabilir. trafikte
    özellikle yüksek sesle dinlendiğinde
    fakat kulak tıkacı ile kornaları ve uyarıları farkedebiliyorsunuz
    işin güzel tarafı da bu uyarı sesleri dışında herhangi bir ses
    sizin bisiklet keyfinize engel olmuyor
    sadece biskiletriniz ve siz kalıyorsunuz sanki..