Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kudret Kurtcebe

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mülayim sert tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. mülayim sert

mülayim sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese selamlar kudret abinin adı yok hemen açma gereği duydum... Kendisi 1999 şizofren adlı albumu yapmış ve bir daha album yapmamıştır. youtube dan gördüğüm kadarıyla rampaları nasıl çıkıyorsa gitarı da öyle çalıyor hatta silah gibi kullanıyor desek yanlış olmaz :) yalova gezisinde engin müzik bilgilerini ve dünya görüşünü yer yer bizlerle paylaşmış olsa da daha kudret abiden öğrenecek çok şeyimiz var gibi görünüyor..

kudret abiden izin almadan açtım konuyu ama inşallah kızmaz :rolleyes:

2. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Kudret abi yi EKO Tv deki Güven Erkin Erkal zamanlarında, henüz Türkçe Rock müzik yapılır mı yapılmaz mı tartışmaları var iken :) dinlemeye başlamıştım. Gitar konusunda Türkiye de sayılı kişilerden olduğunu youtube daki videolardan anlayabilirsiniz :) Discovery formasıyla çaldığı gitarın tadı bir başka. Aynı anda solo, ritm ne ararsak var parmaklarda. Forumdaki birçok kişi Kudret abinin müzisyenliği konusunda bilgi sahibi değildir sanırım, bu başlıkla öğrenmiş olurlar. Konu için Teşekkürler

cedrick41 ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Özgür Demirci

Özgür Demirci Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aklıma lise yılları geldi benimde, Genelde Kramp ile anılan Tek Başımıza şarkısını Kudret abiden de muhakkak dinlemeniz lazım. O yıllarda kaseti çıktığında Bandırma da ki kasetçilere gelecek mi diye haftalarca beklemiştik, imza bile toplamıştık okulda.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gerçekten müthiş çalıyormuş. Youtube'den diğer parçalarına da mutlaka bakmak lazım. ;) Gerçekten iyi parçaları var. Özellikle "Şöhret" çok farklı olmuş, çok beğendim.

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ersoya teşekkür ederim
    şimdi baktım ve çok sevindim eskiyi unutmak istiyorum ama eski beni bırakmak istemiyor gitar çalmayı unutmak istiyorum

ama geçmişim beni yakalıyor yakamdan sorguluyor beni
    neden çalmıyorsun neden kendinden kaçıyorsun bisikletine binerek geçmişindenmi kaçıyorsun
    diyor geçmişim

beynimde uçuşuyor bu sorular
    ikinci ben karşı duruyor hayır diyor o kaçmıyor o başka bir boyuta geçti o geçmiş hayatının üstüne sünger çekti hatırlamak istemiyor şu anı yaşıyor ve de mutlu diyor

ve sonunda ben iki beni birleştiriyorum ve diyorumki evet çalıyordum ama genede çalarım diyorum bir dinleti bir konser olursa ve hatta bisikletimle sahneye çıkar onuda meşhur ederim diyorum

tek hatam ticari gözle müziğe bakmadım ticari düşünmedim şarkı sözlerim piyasa da herkesin dinlediği tarzda değil aşktan meşkten bahsetmek isterdim ama insanlara niye yalan söyleyeyim paranın olduğu yerde almadan vermem bir dünyada ne sevgisi neyin aşkı

ama genede bu paraya dayalı sistem içersinde birbirlerini gerçekten sevmiş saymış vede dostluklar kurmuş insanlar olabilir

bu ülke yaralı insanlar işsiz mutlu değil çalışanlar mutlu değil
    sokaklarda insanların birbirine saygısı kalmamış acaba diyorum bu ülke zengin olsa idi sorunlar bitermiydi o vakitte intiharlar olurdu herhalde rahatlıktan

dostlar müzik bitmedi var gene çalarım gitarım yok evde ama aramıyorum
    bir teklif olursa üniversitelerden her an gider çalarım daha çok üniversiteler
    gece klubleri bana göre değil sevmiyorum kapalı mekanları ruhum sıkılıyor

ama bir gerçek varki bisikletin verdiği zevk bambaşka
    hele kartepenin zirvesi

eko tv de bayağı çıkmıştım güzel günlerdi tv medyasını gerçi sevmem kendi şarkı sözümde geçer aptal kutusu diye ama güvenin ısrarlı telefonlarına cevap vermek durumunda kaldım çok çıktım sayılır eko tv ye güvenin sevgili koordinatörümüzün
    çok aksi bir adam olduğum için onu çok yordum çünki asla piyasa koşullarına göre var olmak istemedim nede plak şirketlerinin

dostum ağbimin yazdığı tek başına çok dokunaklı sözlere ait
    evet o yıllarda 70 lerde yazıldı ve ben sadece seslendirdim
    bir şeyleri hissetmeden yazılmıyor ağbim gerçekten yalnızlık içersinde idi o yıllarda ve kaleme döküldü

6. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ö.m de yollamıştım...Buradan bir kez daha yüreğine,beynine ve eline sağlık diyorum...

7. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    olması gerekeni yapmışsın sen abi. şu ülkede üç beş kişi daha ticari bakmasa olaya ne güzel olcak.

8. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    Gerçekten bu konuda bilgi sahibi olmayanlardan biriydim güzel bir başlık olmuş.

Kudret abinin - Kudret baba demek daha bir yakışır - çok dolu bir insan olduğu anlaşılıyor zaten.

"bu ülke yaralı insanlar işsiz mutlu değil çalışanlar mutlu değil
    sokaklarda insanların birbirine saygısı kalmamış acaba diyorum bu ülke zengin olsa idi sorunlar bitermiydi o vakitte intiharlar olurdu herhalde rahatlıktan"

Türkiye'nin şu anki durumunu özetler yazınızıda çok takdir ettim.

Baba, parmaklarına sağlık, süper gitar çalıyorsun imrendim.

9. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    rock müziğin çıkış amacı...
    rock müziğin asıl kökü
    rock müziğin anafikri
    rock'cının beklentisi fakat beklemediği şekilde gelişen durumlara tepkisi...
    :D:D

10. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kudret abinin müzisyen kişiliği hakkında bilgim vardı ancak hiç dinlememiştim.
    En kısa zamanda Şizofren'i edineceğim.

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum teşekkürler
    çalıyordum geçmişte ama her an gene çalarım

:in: :in: :in:

OnurA bunu beğendi.
  12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

evet çok doğru tahliller
    yalnız çok önemli bir durum vardı benim için ya topluma uyup koyun olacaktım yada bu toplumu dışlayıp bunalımlı biri olacaktım ama seçimi çok güzel yaparak kendi kendime yetmesini öğrendim bu konuda ilacım bisiklet olmuştur o bana kendimle olmamı sağlayan tek gerçektir
    olaya müzikle başlayıp daha 16 yaşında iken jethro tull dinleyip jimi hendrix le yoğrulup pink floyda la tazelenerek ve daha adlarını yazarsam epey tutacak olan 70 lerin dünyada ne kadar rock grubu varsa onları dinleyerek günümüze geldim
    sonuçta burdayım ve bisiklet forumdayım ve burasını sevdim evim gibi oldu macerayı seven adrenalini seven insanlarla beraber olmak bundan daha ne iyi olabilirki

13. beynelmilel

beynelmilel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi süpersin, gitar resmen konuşuyor gibi, eline dilene sağlık.

14. Kadir KAMACI

Kadir KAMACI Audio Engineer

Adı:
    Kadir KAMACI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kudret abi ile bir çalışabilme imkanını yakalayamadık özledim seni kuduuuuuuuu :)

15. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi tesadüf bugün de burda bu başlığı gördüm bir de burdan söylemek isterim içimdekileri. Gerçekten sevdiğim bir albümdü tek albüm oldu saygım sevgim sonsuz...

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkürler ticari kaygısı olmayan tek albüm ticari zihniyet işin içine girdiği vakit müzik değersizleşir içi boş şarkı sözleri ile doldurulmuş binlerce parça çalınıp duruyor internet ortamında insanlar bunları dinliyor aşktan bahsediyorlar
    ayrılıktan bahsediyorlar aşk ve paranın aynı ortamda bulunamıyacağını açık açık söyleyemiyorlar dünyanın çarkı bozuk almadan vermem sisteminde sevgiden bahsetmek zordur lidyalılar parayı icat etti iyimi ettiler acaba
    her devrin kötü bir gerçeği paradır ve ben bu parayı sevmedim nefret ettim ondan ona hiç sahiplenmek istemedim kafaca ama ne yazıkki gel görki insanların en doğal hakkını paraya bağladılar paran yoksa aç kalırsın gelde isyan etme
    topraklar para ile satılmaz bulutları satabilirmisiniz ayda kendinize otelmi yaptıracaksınız kainatın gerçekleri başka bu gezegendeki insanların yaşama bakış tarzları başka burda dünyada insan cehennemi yaratmıştır cehennemin göstergesi bu tek dişi kalmış uygarlık ve onun sadık hizmetkarı paradır
    evet severim kızılderilileri ve her vakit seveceğim onları tek kurtuluş doğaya dönmektir doğal yaşama

yeyu, Samet Se., OnurA ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  17. Deniz Taş

Deniz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kudret abinin müziğini ilk dinleğim zaman uyuşturucu etkisi yapmıştı bende.
    sözler, aksak ritimler, virtüözitesi ve sıradışılığı ile birden yarattığı girdabın içine almış çok güzel anılar yaşamamıza neden olmuştur.
    kanımca çokça kıyaslandığı sanatçıdan (ismini yazmayacağım) birkaç gömlek önde olsada benim için ikisinin yeride ayrıdır.

o zamanlar istanbulda olup olmadığı birçok kişi tarafından bilinmeyen Beylikdüzü'ndeki bir kasetçide yaşadığım diyalog geldi aklıma

-abi Kudret Kurtecebe varmı
    - yok koçum
    -peki ya kramp
    -efendim
    -tamam tamam Kesmeşeker varmı
    -bakkal yan tarafta

Whisky, Acil servis, Blue Blues Band, Dr.Skull, Grizu Ve daha birçok grubu sormayı düşünmedim tabi :)

Zar zor bulunan kasetler, halkı geçtim ailemin bile yaratık gözüyle bakması, boş kaset doldurma, beyazıt çınaraltı, vs, vs... acaip gelebilir ama özlüyorum bazen.

konuyu dağıttı isem çok özür dilerim yazmadan duramadım
    hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    -abi Kudret Kurtecebe varmı
    - yok koçum
    -peki ya kramp
    -efendim
    -tamam tamam Kesmeşeker varmı
    -bakkal yan tarafta

çok güldüm dostum azınlıkta kaldım müziğimle ve sözlerimle demekki fazla yukardan gitmişiz zamanında ama aşağı inmek lazımdı bu da bu yaşlara dek geldi yaşlanınca öyle yüksekten uçamıyorsun çünki gözlerin görmüyor sonra bir dağa toslamakta var
    her neyse geçmiş güzeldi konserlerle 1973- 2002 arası konserlerle geçmiş
    tam 29 yıl dile kolay en iyi seneler konser açısından 84-90 lar arası oldukça çok yoğun konserler yaşadım türkçe toplam beste sayısı topu topu 25 tane
    evet türkçe söylemedim ben yıllarca ingilizce söyledim sözler w.blake ,t.s. eliot a ve thomas hardy e aitti amerikan ve ingiliz şairlerinin şiirlerini bestelemiştim parçaların melodisi bana aitti sözler başkalarına
    türkçe müziğe uygun bir lisan değil türk sanat müziğine uygun artı halk müziğine uygun uzun havalara uygun nedeni türkçe uzun hecelerden oluşmakta ingilizce gibi kısa öz heceler fazla yok
    onun için bu ülkede rock müzik yapmak isteyenler iki kere düşünmeli çünki heceler yetmez prozedi hataları yaparsınız
    türk pop müziğindede büyük prozedi hataları vardır
    bu işin piri söz yazarı mazhar alansondur kaliteli pop müziğin tek adamı o dur bir de bülent ortaçgil dir tarz olarak rock değildir türk pop tur
    cem karaca bence geçmişin en iyi rocker solisti idi erkin koray ı da unutmayaım barış manco pop tur söyleme tarzı pop anlayışta
    moğollar zati cemin grubu idi yenilerden en iyi rocker solist yaşar kurttur
    şebnem ferah özlem tekin rock solist katogorisine girerler
    bu ülkede pek fazla rock solist olmaz
    nejat yavaşoğulları bence türkçeyi katletti duymasın bozulur arkadaşımdır kendisini severim ama doğruya doğru

yeyu, Samet Se., OnurA ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  19. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Harika! Harika! Harika!

Videoyu açtığım anda adeta büyülendim!
    Elinize, ağzınıza, yüreğinize sağlık Kudret Bey...

20. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    "Cerahat patlayacak. Pislik akacak." annem hep kızardı ben kucuktum tabi oğlum bu nasıl şarkılar diye :D
    abi seni forumdan görüp hep çekiniyodum bir merhaba demeye bir hayranın olarak. iyi ki bu konu var. rockerlardan yavuz çetinin adını yazmamışsın abi. o adam da hiç aklımdan çıkmıyo rahat uyusun.

bu arada türkçe konusunda katılıyorum sana Kudret abi, yani ingilizce rock dinlediğimiz için çok tepkiler aldık ama rock melodisi ile anlatılmak istenen ingilizcede daha net daha sade daha yakışık kalıyor nasıl ki dediğiniz gibi bizim sanat müziğimize kendi dilimizin yatkın olması gibi. asım abi yıllarca denedi mesela o da en hafif şarkıları..hiç tat vermedi.

sevgiler saygılar Malatya'dan