Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kudret Kurtcebe Sağlığa Zararlıdır

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında barış barış tarafından paylaşıldı.

1. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kendi adıma konuşuyorum @Kudret Kurtcebe tamamen sağlığa zararlıdır hergün görüyorum bu forumda kudret hocayı duramıyorum bende çıkıyorum görüyorum bende çıkıyorum bigün motoru bozacaz patlayıp gidecez o olacak birinin bu adama dur demesi gerekiyor bize kötü örnek oluyor bu nedir hocam makinemisin nesin bizi yok etmek içinmi gönderdiler seni insaf yawww

ama durdurmak için yakalamak lazım oda zor iş

keşke daha yavaş birini örnek alsaydım

içim dışım rampa oldu

2. Seyyah özkan

Seyyah özkan Kıdemli Üye

Adı:
    Özkan uzun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @barış barış o adam eski toprak sana söylyeyimde sakın aşık atma onla.. Bi ömür selede geçirmiş adam seleden inerse hasta olur. İdölümüzsünüz kudret abi..

3. barış barış

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben bu konuyu serbest kürsüye açtım ama bu konunun göz önünde olması lazım aslında insanları uyarmak için

biz yandık onlarda yanmasın

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dur şimdi barış diğer topikteyim gelecem buraya murat - b ile mülakat var...

mariokaldato ve barış barış bunu beğendi.
  5. barış barış

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    eyvah kaçıyom ben....

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yoğun spor yapan birisi hangi tahlilleri yaptırmalı?

neyse murat -b ,dostum sağlam bilgilere sahip,kendi namıma metabolizmaya ayar çekeceğiz ,zati çekmiştim,pazarları eylül sonuna kadar 06.00-07.20 ,30 km tempo,ekimde sezonu açarım ,ora göçbeyli-bıçkıdere-göçbeyli, buradada 30 km tempo,valla barış dostum bu mesajı yarın okursun artık,evet her gün olmasa bile 4 gün hilafsız selede ama 3 gün çamlıcaydı yok kiptaştı başıbüyüktü,felan kısa yani ,ama her pazar faliyet vardı ,tam 8 yıl,evveliyat zati 1976 'da başladı,yalnız biliyorsun 200 km tribim bitmeyecek ,bu yaz aylarında bi iznik olabilir 140 km ora .

mariokaldato ve barış barış bunu beğendi.
    Son düzenleme: 30 Haziran 2016
  7. barış barış

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kudret hocam sen sadece sağlığa değil akıllarada zararsın açıkçası full psikolojik desteksin bize

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @barış barış

bir hatırtlatma yapayım barış,tarzlarımız senle farklı biliyorsun yazın ve kışın çalışma şeklimi,30 km durma yapmam,fakat önce süratli bisiklet sürmeyi kafada çözmek gerekiyor,hız yaparken en az önden 5-6 metrede çok dikkatli olmak ,taş benzeri cisimleri kollamak,küçük cam parçalarını asla göremezsin ,yeni aldığım şivalve maraton hafif dişli tekerde koruma var.
    erenköy-viaport güzergah 30 km,burada hafif eğimli, ama uzun kayışdağı caddesi var,akabinde kayışdağı eteklerinde kısa eğimler,köpekleri burada beslerim,o vakit durmam ne kadar zorda olsa aynen durur, bel çantada hazır tavuk şişleri ikram ederim ,bu işlem 3-4 dakika sürer, yola devam ederim ,köy içinden alırım arnavut kaldırımdan inerim,ceza evin ordan tırmanışa geçer az ilerde hep aynı yerde bekleyen köpekleri beslerim sonra eğimleri alır uğur mumcuya gelirim, buradaki eğimleride alır ,aynen aydos güneyindeki sert eğimleri göğüslerim, bura uzundur ,tekrar uzun iniş ve sola saparak eğimleri üst üste alırım 4 adet eğim vardır kısadır ama diktir,devam ederim ve iniş başlar bu iniş çok uzundur viaport durakta biter, bütün yaz buradayım .1 saat 20 dakika durmadan basarım 10 dakika köpek besleme. 1 saat 30 dakika genel toplam,

gelelim kış etabına,
    bura göçbeyli-bıçkıdere-göçbeyli,
    bıçkıdereye gelmeden yol ayrımında tabelalar vardır ora 14 km yazar ,burada son mayıs ayındaki derecem pedal kesmeden 41 dakika ,dönüş aynı ve çok sert tabi 46 dakika arada mola 20 dakika olmuş idi.28 km toplam,ama biliyorsun hitler rampasını ve bıçkıdereden göçbeyliye olan eğimleri,
    velhasıl çalışmalara devam inşallah kendi tarzıma uygun pedalşörler ile yeni sezona gireriz..

9. barış barış

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Biz senin gibi olamayız hocam onun için aşırı irade ve disiplin lazım
    bizimki biraz spor biraz muhabbet biraz gezme
    yorulduğumuz zamamlardada
    sen geliyorsun aklımıza sonra hırs yapıp devam ediyoruz

aklıma gelmişken kışın bende hiç boş durmadım yeterki yollar kuru olsun ama malesef insanlarımızın çoğu yaz bisikketçisi

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu mesele ironi zati,yaz gelince seleye,kış gelince kunduzlar gibi yer altına, esas yazın 30-35 derecede, 30 km basarak gidilmez,bunu ancak prolar yapabilir,amatörler ise aynen dağılır, kışın esas idman yapılır yazın 06.00-09.00 iş bitirilecek.
    mtb yarışlarına gittim amatörleri seyrettimde , çok tecrübesizleri gördüm,bu tecrübesizler başkasına kaza yaptırmış idi,ayrıca kabul etmediğim bi durum elitler ile amatörlerin çıkışları aynı güzergahta aynı saatte olmaz,elitleri seyrettimde polinezde ,bilal gül fark atmış idi mtb dalında,hakkını alamadı bu ülkede,onun aylığı 10.000 kağıt olacak.emek sarfetti yıllarca,
    ha ayrıca feridun tezbaşaran ise gençleri bence eğitmeli, bu forumda olması gerekir,onu foruma davet edecektim ama internet kullanmadığını söyledi,bendende radikal interneti sevmiyor anladığım kadarı ile,
    bu arada 16 temmuz uludağ yarışlarını seyretmeye gideceğim ,eltler ayrı yarışacak ve amatörler ayrı.

barış barış bunu beğendi.
    Son düzenleme: 6 Temmuz 2016
  11. sccetin

sccetin SCC

Adı:
    Serhat C
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe hocam, sanırım bisiklete bakış açımız ve sürüş şeklimiz aşağı yukarı aynı. Beraber sürelim derim. Ben de civarda dişime göre birini arıyorum. Haftada 6 gün vardiyalı çalıştığım için her hafta sürüş saatlerim değişiyor fakat hergün sürüyorum, ki bu da haftada ortalama 250 KM civarı ediyor. Olabildiğince durmadan, rampa çıkarak, 30 KM/H ortalama hız civarlarında sürmeye gayret ediyorum. Sanırım iyi bir partner olabiliriz :)

barış barış ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sccetin ve barış barış bunu beğendi.
    Son düzenleme: 6 Temmuz 2016