Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçükyalı > Kadıköy ?

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında emiralan tarafından paylaşıldı.

1. emiralan

emiralan Yeni Üye

Merhabalar.
    Sahil yolu üzerinden Küçükyalı'dan Kadıköy'e gitmek istiyorum. Bisiklet yolu bildiğiniz üzere Caddebostan'ın sonunda bitiyor. Geçen gün ilerleyip aralardan geçip sahil yolunun devamına ulaşmaya çalıştım [varsa öyle bir yol] , bir kayboldum ki sormayın çok ilginç yerlerden çıktım. Yanlış hatırlamıyorsam Moda sahilinde bisiklet yolu vardı. Olmasa bile trafiğe kapalı bir sahili var.. Yani bu iki yol arası hangi yolu kullanmalıyım sorun bu.. Bağdat Caddesi'ne çıkarak ilerlenebilir sanırım. Eğer trafiği çok fazla kullanmadan bu istikamette gidilebiliyorsa büyük ölçüde işlerimi bu yoldan yapıcam. Rahatlamak için sürüyorum, trafiğie çıkınca sinirlerim oynuyor da ondan bu trafikten kaçışım.. Google Earth, Google Maps hepsine baktım ama sonuca ulaşamadım. Pek de bilmiyorum oraları. En iyisi bilen birilerine sormak dedim ben de, şimdiden teşekkürler :)

2. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

Maalesef sormuş olduğun güzergahda, sahil yolundaki gibi özel ayrılmış bisiklet yolu yok. Sahilden Caddebostan'a kadar bisiklet yolundan bisikletle gidip - ki bisiklet yolu tam bu noktada bitiyor- Fenerbahçe ordu evininin önünden Kalamış Marinaya doğru ilerlemen en iyi yol seçimi olur. Bu yolu devam ettiğindede Fenerbahçe Dereağzı tesislerini geçtikten sonra stadın ordan sağa dönmeyip Kadıköy'ün curcuna trafiğine dalmadan solda Yoğurtçu Parkının içinden söylemiş olduğun deniz kenarındaki Moda bisiklet yoluna ulaşırsın.
    Son çevre düzenlemelerinden sonra sahilde Kadıköy'ün en uç noktasındaki deniz otobüsüne kadar gidebiliyor sanırım.

Kolay gelsin, iyi pedallamalar.

emiralan bunu beğendi.
  3. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    evet sedatın da dediği gibi fenerbahçe orduevi başlangıcında sahil yolundaki kırmızı şeritli bisiklet yolu bitiyor. burdan sonra kadıköy modaya kadar yaklaşık 1.5km trafikten ilerlemeniz gerekiyor daha sonra modaya gelmeden tekrar dediğiniz trafiğe kapalı sahil yolu var yaklaşık 800mt. daha sonra derenin ordan köprünün üstünde bitiyor zaten daha da bisiklet yolu yok diye biliyorum.
    ayrıca http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=62087 bir göz atın sizi de aramızda görmek isteriz

emiralan bunu beğendi.
  4. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    yeni çalışmalarla yoğurtçu parkı kalamış parkı bisiklet yolu birleşti caddebostan-dalyan sahilini bitirdikten sonra kalamış marinanın hemen ileriki bitişiğinde olan kalamış parkına girip tamamen sahilden giderek stadın ordaki köprüye köprüden de yoğurtçu parkına ulaşıp moda sahiline ilerleyebilirsin moda-kadıköy arası yapıcaksanız da sahil bittikten sonra modaya çıkıp moda deniz kulübünün yokuşundan inip sahili takip ederek sorunsuz kadıköye ulaşabilirsiniz :)

Sedat Şencan ve emiralan bunu beğendi.
  5. emiralan

emiralan Yeni Üye

Çok teşekkürler baya faydası oldu. Söylediklerinizle birlikte harita üzerinden bir güzergah çizdim kendime.
    Ayrıca Maltepe grubuna müsait olduğum bir zaman katılmaya çalışıcam çok teşekkürler davetiniz için.

6. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    bugun sedatla bi kadıköy yaptık beşiktaş iskelesinin ordan döndük geldik yol güzel hatta sahil tarafına yeni yürüyüş yolu yapmışlar beton atılmış bir kaç günlük! daha da güzel olmuş kadıkoye gidip gelmek çok rahat düz yol

7. burhan ceylan

burhan ceylan Kıdemli Üye

Seviye:
    ben maltepe'den üsküdar'a gittiğimde sedat şencan'ın tarif ettiği yoldan gittim ..
    daha sağlıklı bir güzergah yok sanırım..

8. emiralan

emiralan Yeni Üye

Valla hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim, söylenenlerden çizdiğim yoldan gittim dün, gayet de rahat gittim. Bundan sonra da istikametim hep o olucak çok sağolun.