Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçük sibop girişini genişletmek

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ahmet Kapusuz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar elimdeki bir jantın sibop girişi araba sibobuna göre küçük. Bunu araba sibobuna uygun hale getirmek istiyorum. Acaba bunu evde yapabilir miyim? Ya da nerede yaptırabilirim?

2. Necroshine

Necroshine Üye

Seviye:
    Eğer elinden gelebiliyorsa matkapla dikkatli bir şekilde deliği büyütebilirsin. Eğer yapapam dersen Ankarada bunu yapabilecek bisikletçi arkadaş veya dükkanlarlar vardır.

Ahmet Kapusuz bunu beğendi.
  3. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Elimde matkap yok malesef. Bunun başka bir yolu varsa onu da deneyebilirim. Yoksa Ankara'da bu işi yaptırabileceğim bildiğiniz bir yer var mı?

4. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İnanın benim anlamakta en çok! zorlandığım şey TAM OLARAK budur.

Neredeyse milyon dolarlarını AR-GE ye yatıran bisiklet üreticileri yapmak isteseler bunu yapmazlar mı?

Yaparlar.. ki zaten yapılmışı var.. Bazı jantlar hem ince hem de kalın siboba göre üretiliyorlar, jant deliğinde bir kauçuk malzeme var, çıkarınca kalın sibop ta girebiliyor..

Peki siz bunu ( lütfen bireysel algılamayınız, yapan, yaptıran çok var ) kendiniz yapınca ya da yaptırınca ne oluyor..

JANTIN MUKAVEMETİ ni ölümcül derecede etkiliyorsunuz !

Milimetrik hatta çok daha hassas ölçülerle ve test işlemleriyle üretilen JANT inanın bu müdahaleyi hiç olumlu karşılamayacaktır..

Sert bir darbe anında, jantın bu işlemin ardından, TAM DA BURADAN! kırıldığına dair pek çok fotoğraf var..

İnce sibop kullanıyorsunuz ama akaryakıt istasyonlarında teker şişirmek mi? istiyorsunuz..

İnce sibobunuzun üstüne 3 TL lik bir plastik adaptör takıyorsunuz işlem tamam.
    İşlem GÜVENLE tamam!

Hayat şakaya gelmez.. Bisiklet hiç gelmez..

ALİ3544 ve Ahmet Kapusuz bunu beğendi.
  5. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Gerçekten bu işlemin böyle sonuçları olacağını hiç düşünmemiştim. Aslında küçük sibop kullanmıyorum. Jantı bir arkadaştan aldım ve şu andaki iç lastiğim büyük sibop olduğu için eğer kolay bir işlemse yaptırayım diye düşünmüştüm. Ama dediklerinize göre küçük siboplu iç lastik almak daha mantıklı olacak galiba.

Sencer Kan bunu beğendi.