Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küçük Bir Tur ve Bisiklet Önerisi..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cem tuna toksoy tarafından paylaşıldı.

1. cem tuna toksoy

cem tuna toksoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle merahaba forumunuzda yeniyim.
    Bu yaza 2 arkadaş yaklaşık olarak 850km lik kendimize bir güzergah belirledik ve bisikletlerle yola koyulmayı amaçlıyoruz.
    Toplam 18 gün sürmesini planladık ve kişi başı bütçemiz oldukça sınırlı.

Birkaç foruma bakıp bir kaç kişiyle bunu konuşup bisiklet hakkında fikir sahibi olmaya çalıştık.
    Bizim düşüncemizde 26'' bir dağ bisikleti alıp , Kron , Trek başlangıç modellerinden vs düşüncelerimiz var.
    yola çıkarken lastikleri 1.50 ile değiştirip çıkmayı düşünüyoruz.Bisikleti sadece bu tur için değil başka zamanlarda da kullanabilmek için kadro sağlamlığını da az buz düşünüyoruz.

Gezideki yolumuz 850km 18 gün sürecek.
    Bütçeleri:

Bisiklet : 800
    Ekipman : 600 (bisiklet üzeri değişikliklerde ve kıyafet,bagaj vs.) diye düşündük.
    Günlük bütçe : 50
    Bütçeleri kişi başı olarak yazdım.
    Trekking ile de uğraştığımızdan dolayı , hayatta kalmaya yardımcı olabilecek ekipmanlarımız zaten mevcut :)

Bizler Kron xc 750 ve xc 1000 e baktık fena da gelmedi.Ağırlıkları da çok rahatsız edicek gibi değil.

Bisiklet tavsiyesinde ve yolda olmazsa olmazlardan biraz bahsederseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

2. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    mesajınız var.

3. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    istersen yanında tur çantasıda satabilirim...

4. cem tuna toksoy

cem tuna toksoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    tabi fakat bunlar için şimdilik biraz erken bütçe ayarlaması yapıcam ve alıcağım tarih yaz ayına yakın bir tarih olucak , erkenden araştırmak istiyorum sadece. o zamanlara kadar elinde olursa ve hala satmayı düşünüyor olursan ilk sana dönüş yapıcağımdan kuşkun olmasın :) edirne de olman da bir avantaj bende ilçelerden birine sık sık gider gelirim.
    bisiklet konusunda işte xc 750 ve 1000 arasından seçim yapıp lastık degısımı vs dusuncelerım var. Gönderine baktım , çok makul geldi biraz müddet tanırsan araştırmak istiyorum.
    Teşekkürler.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tura dağ bisikleti ile çıkılmaz.

6. cem tuna toksoy

cem tuna toksoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    lastikler değişecek cst 1.50 1.40 takılacak. Bu bisiklet günlük yaşantımızda da kullanılacak bu yüzden kadro saglam kilitlenebilir ön amr. şeklinde alıp lastik değişimi yapmayı düşünüyorum. Bütçemden dolayı bir scott veya 10kg altında bir bisiklet alamam. Alıcağım bisiklet mecbur alüminyum olacak. Ağırlık farkı çok olmayacak ha 28 - 29'' ile 26'' arasında çok fark olur diyorsan ona mecburen katlanıcam .

7. cem tuna toksoy

cem tuna toksoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ki ayrıca geçen sene tanıştığımız biri daha vardı , kendisini misafir etmiştik.
    Kendisi giant 'ın bir dağ modeliyle lastikleri değiştirerek , fransa'dan tüm avrupayı dolaşmak için yola koyulmuş , kendisi bir ekoloji uzmanıydı ve ekolojik çevre araştırması için dolaşıyordu. kendisi fransadan türkiyeye kadar 3 ayda gelmiş ve yaklaşık 3200 civarı yanlış hatırlamıyorsam yol yapmıştı. Tura dağ bisikleti ile çıkılmaz diyorsun ama genelde öneriler hep bu yönde , kadro sağlamlığı , gündelik yaşantı da da kullanılabilirliği , satılmak istendiğinde elden çıkarılma kolaylığı için bu şekilde düşünüyorum. kimine göre yanlış kimine göre doğru olabilir.

ihtiyar bunu beğendi.
  8. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merida crossway 100v var istersen. İstersen disk modelide var.. çok güzel bir hybrid bisiklet.. kilitli maşası da var. turda kullanılabilir rahat bir bisiklet bence aha buda linki:
    http://meridaturkiye.com/crossway100v.html

9. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tura dağ bisikletiyle de çıkılır ama tur bisikletiyle çıkarsan çok daha rahat bir tur geçirirsin. Tura gitmek için en iyi bisiklet dağ bisikleti olsaydı. Tur bisikleti diye özelleşmiş bir bisiklet türü olmazdı. Kadro sağlamlığı için hiç bir tur bisikleti dağ bisikletinden aşağı değildir. Gündelik yaşantı da dağ bisikletinden daha verimli olarak kullanabilirsiniz.

Ama dersen ki "ben normalde keçilerin peşinden patika patika gezeceğim. Arada bir de gaza gelip tura çıkarım.". O zaman al bir dağ bisikleti modifiye et çık tura.

ihtiyar bunu beğendi.
  10. cem tuna toksoy

cem tuna toksoy Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sebeplerimden biri de o bu yolculuktan sonra trabzon da ufak bir gezi yapıcaz ve patika yolları çok göreceğini düşünüyorum bu sebeple dağ alma kousunda ısrarcıyım. Ki mal kullanımı konusunda da pek narin davranamıyorum :) Meridaya da bakıcagım kısa zamanda
    ..

11. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Patikadan kastım bu. Keyifli turlar dilerim.

Looney ve ihtiyar bunu beğendi.