Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

küçük bir gezi :D ama ilk defa bir gezi yayınlıyorum

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Abdullah Hakkı tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    saat 14:30 sıralarında üzerimdeki uyuşukluktan kurtulmak için ne yapsam diye düşünürken aklıma şöyle bi çıkıp gezmek geldi. ama artık kabuğumu kırmam lazım. her ne kadar son bir senedir adam akıllı bisiklete binemesem bile içimde bi canavar var... biraz tatlı bi itaatkar anne isyankar çocuk tartışması yaşadıktan sonra sonunda yola çıkmaya hazırım

yan taraftaki poşette akşam yemeğimiz var annem fırına vermem için tembihledi :D yapacak bişey yok emir büyük yerden verdik mecbur

yola çıkıp gölün arka tarafından gideceğim parkın başlangıcına geliyorum

burada hemen hergün 3-4 km koşuyorum. asıl amacım babamı getirmek yoksa spor yapmıyo. önceden bisikletle almıyolardı aslında iyide oluyodu ama böyleside bana yaradı:rolleyes: aklım almıyor bu önce yasaklayıp sonra serbest bırakma meselelerini

bu tabelayı gördükçe içimden ne kadarda kurallara uymayan bi çocuk olduğum akllıma geliyo.yasak olmasına sadece üreme mevsimi olduğu için uyuyorum. göl çok güzel görünüyo ve inceden serin bi esinti okşuyo insanın tenini. güneşe ve saate bakmayın :D

gölümüzden bir resim

biraz ilerde normal yol bitiyor ve turumun asıl kısmı başlıyor. bu yoldan gidip malatya yolunun 4. km sine çıkacağım. ana yolu ise dönüşte kullanmayı planlıyorum

yolun sağ tarafında bi nehir akıyor o yüzden oradaki bitkiler yeşil sol tarafımda ise buğday tarlaları var. baktığınız zaman ucu bucağı görükmüyor. ama altımda şort olduğu için oraya çıkıp resim çekme cesareti gösteremem çünkü yılan çok :D etrafda bu küçük nehir ve göl dışında hiç su yok. bide geçen gün gene koşarken yolda 2 tanesini uygunsuz pozisyonda yakaladım üstüne bide resimlerini çektim :D dedim şimdi o yılan görüpte niye beni manitanın yanında rezil ettin lan diye üstüme atlarsa bişey yapamam en iyisi hızlı biçimde uzaklaşmak :D buda resimleri:

ekin zamanı geldi artık. ama çiftçilerimiz verilen fiyatlardan hiç memnun değil.şimdi hava biraz serin gibi ama öğlen buraları düşünemiyorum..

allah yardımcıları olsun deyip devam ediyorum

yavaş yavaş ilerlerken sağ tarafımda çukurda kalmış bişey görüyorum
    kesin bu su deposunuda uzaylılar dünyalılarla dost olduklarını belli etmek için yapmışlardır :D:D

biraz daha devam edince bi toz bulutu üzerime doğru gelmeye başladı. bi an noluyoz ya tarihte yolculuk ettikte eski savaşlaramı döndük dedim. meğerse gelenler bu sürüymüş
    ön taraftan çekemememin sebebi ise acaba bu sürüde çoban köpeği varmıdır korkusu. bizim oranın çoban köpekleri çok büyük olur :D üzerine benim köpek korkumda eklendimi onlar ejderha olur :D

en sonunda asfalta çıkıyorum hedefim karşıdaki dağlar :p yani dağlar değilde onun biraz yamacı :D resimde ucu görünen kamyona dikkat

birkaç km gittikten sonra tekrar stabilize yoldayım. öndeki kamyon bi önceki resimdeki kamyonla aynı :D yol inişli olduğundan kamyondan hızlı geçtim.

buradan önce bir aileyle karşılaşıyorum. koyun gibi bi köpek yolun ortasına uzanmış keyif yapıyor:D ben birden köpeği farkedince frenlere asılıyorum. yerde kum olduğundan biraz kayıp düşme tehlikesi geçirdikten sonra duruyorum. dönüp bakıyorum hepsi bana gülüyo :D bende ister istemez kendi halime gülüyorum. küçük bi muhabbete dalıyoruz. adam bi yemeğimi yemezsen köpeği çekmem diyor. bende teşekkür edip bi bardak suyunuzu alabilirim yemek yersem yolda kesilirim dedim. sağolsun çok yardım severdi. ama en son sen köpeğin yanından geç git bişey yapmaz deyince şaşırıyorum. yavaşça köpeğin yanından geçiyorum.köpekte boş boş merak etme bu sıcakta seni kovalayamam der gibi bakıp geri uzanıyor. bende memnun oluyorum tabi :D

bu yollar az önceki yollardan daha iyi. en azından çok taş yok ve yol sıkışmış kumdan.

buradan geçerken buz gibi bi esinti yüzüme çarptı ve biraz durmak istedim.bura sanki 5 metre öncesiyle 5-6 derece farkediyor.

gelmek istediğim yere geliyorum
    bu meşhur tren köprümüz. taa kanuni sultan süleyman tarafından yaptırılmış gibi bi saçmalık demeyeceğim tabiki :D ama en az 50 senelik bi köprü.buralara demir yolu ilk çekilmeye başladığında yaptırılmış. bu yaklaşık 50 seneyi gerçekten buluyor. gölbaşının kuruluş yıllarıyla aynı tarihe denk gelir. bunun dibinde çok balık var. normalde buralar dolu olur balık tutanlarla ama bende şaşırdım bugün boş görünce.

genede birileri varmış :D rastgele deyip yoluma devam ediyorum.

normalde bu kadar bi tur planlıyodum ama bisikleti çok özlediğimi farkettikten sonra rotamı 90 derece döndürüp malatya yoluna doğru gidonumu çeviriyorum
    dikkat kirli çıkabilir :D

göksü nehrinin yanından devam ediyorum. yol nehire yanaştıkça bir serinlik geliyo

güneş yüzünü bi gösterip bi saklanıyo. yaprak oynamıyo.... sıfır rüzgar... böyle giderse çok güzel bi tur olacak diye içimden geçiriyorum

yolda sağlı sollu böyle kayalardan oluşmuş dağlar var. hava güzel bisiklet güzel olunca ben bayağı bi kendimi kaptırıp gitmişim ve fotoğraf çekmeyi unutmuşum :D eee 1 senedir neredeyse binmiyorum bisiklete mazur görün

bizim oraların dağları. eğer malatyalı arkadaşlar okuyorsa kusura bakmasın ama daha malatya il sınırına kadar bisiklet sürmedim. sadece bizim olan yerleri gördüm :D buralara avlanmaya geliriz bazen. genelde uçan hayvanlar olur ama bikaç kere tavşan ve domuz görüldüğüde olmuştur :D

galiba polislerle başım derde girecek:eek: :D

dönüş yolundan resimler

bu resimden birkaç yüz metre sonra mataramda suyun bittiğini farkediyorum. işin aksiliği bu ya güneşte çıkmaya başladı ve karşımdan hafif bi rüzgar esiyo. bu kadar aksilik ancak üst üste binebilir diyerek devam ediyorum.

resimleri kabul etmediği için 2. bi yorumdan devam edicem

Ahmet A., fatih_brs, enis57 ve 43 kişi daha bunu beğendi.
  2. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Hem çok güzel bir tur olmuş hem de tam derslik bir paylaşım. Turundan dolayı pedallarına paylaşımından dolayı ellerine sağlık. Devamını bekliyoruz.

Abdullah Hakkı bunu beğendi.
  3. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

bu ağacı görünce frenlere asılıyorum. acaba giderken nasıl farkına varmadım bu ağacın diye düşünürken yavaş yavaş dallara saldırıyorum :D

hiç dayanamam tut gördümmü :D direk saldırıyorum. daha hiç kimse dokunmamış. bu senenin ilk müşterisi benim galiba ağaç için:D ağaçta benim ilk kurbanım:D biraz tıkındıktan sonra devam etmeye karar veriyorum

bu resmi çekerken aşağıda bi çocuk resim çektiğimi farkedip elindeki poşedi gösteriyor. poşet ise balık dolu:D bende iyi yakalamışsın dedim. davet etti gel birlikte götürelim dedi bende sağolasın gitmem lazım fazla karanlığa kalmayayım dedim ve vedalaşıp yol almaya devam ettim

millet balık tutuyo. bende ise yavaştan bi baş dönmesi başladı. güneş çarpmasının ilk etkileri galiba deyip hemen nehre indim. mataramda hiç su kalmamıştı. ama bu su içilmez. sadece bi yüzümü felan yıkadım

elimi yüzümü yıkadım biraz serinledim ve tekrar yola koyulacaktımkii....

böyle bi müslüm baba sesi geldi :D:D baktım adamlar demleniyo. galiba ne çıktıysa sudan rakıyla atıyolar:D hiç rahatsız etmeyeyim dedim ve devam ettim yoluma..

yokuştan ağır ağır çıkarken bu kamyondaki abiyle selamlaşıyoruz. yokuştanda çıkarken aklıma arif sağ yolver dağlar türküsü geliyor:D bi yandan dinlemeye başlayıp bi yandan bende söylüyorum

basi duman pare pare
    yol ver daglar yol ver bana
    gonlum gitmek ister yare

omrumun uzun yolu
    gecip gitsem yare dogru
    gozlerim yas dolu dolu

asik olmak benim kÂrim
    cok aradim nazli yarim
    dÛdÛ dillim sitemkÂrim

karli dagindan esmedim
    ben o yare hic kusmedim
    daha umudum kesmedim

türkü bitince deriin bi iç geçirip devam ediyorum ama efkarlanmanın sırası değil :D

artık son düzlükteyim

tekrar yola başladığım yere geldim ve o yorgunlukla kendimi bi bankın üstüne attım
    manzara çok harika... sadece izliyorum karşıyı.

dinlenmemde bana katkılarından dolayı istanbul büyükşehir belediyesine teşekkür ederim
    :D:D:D:D
    eeee banklarımız boğaz görmüş banklar otururken saygılı davranıyoruz :D

veeeeeeee son kare

güzel bi geziydi. çok fazla yol yapmadım ama genede başlangıç için fena sayılmazdı.ha bu arada adıyaman/gölbaşı ile malatya yolu arasındaydı gösterdiğim bölgeler.

yöneten-oynayan-yazan-çizen-bozan vs. vs. vs.
    bendeniz abdullah hakkı ışık.

zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. umarım benim için harcadığınız zamana layık olabilmişimdir. eğer buralara yolu düşen olursa en azından bi çayımızı içmesi için beklerim. saygılar.

4. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    teşekkür ederim

5. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel bir tur ve anlatımınla daha güzel olmuş,teşekkürler.

6. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ben teşekkür ederim ilginize

7. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Hakkı Gölbaşı'nın hasretliği dem vurmuşken yüreğime, bu karaleri görmek mutlu etti beni.

Sonunda sınavların bitti ve bisikletine kavuştuğun içinde sevindim.
    Anlatımın ve güzel kareleri bizimle paylaştığın için tşkler.

Geldiğim o tarafta güzel bir gezide beraber pedallamak dileğiyle... Gölbaşı'na saygılar.

8. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    sen yeterki iste abi bi konserveye buranın havasını çeker yollarım sana :D (iğrenç bi espriydi kabul) ben teşekkür ederim bana olan desteğin için inşallah pedallarız senlede görüşmek dileğiyle

9. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu ne sempati böyle... :)
    resimli hikaye kitabı gibi olmuş...

gülümseten, bol yeşilli, sulu, dağlı, tepeli fotolarıyla ferahlatan.. !

lütfen devam ;)

Alper Doğaner ve Abdullah Hakkı bunu beğendi.
  10. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayağına kuvvet,ağzına sağlık çok güzel bir tur yazısı olmuş...

11. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    teşekkür ederimm devamini getireceğim ilerleyen zamanlarda

Hacı Murat ŞAHİN bunu beğendi.
  12. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    çok teşekkür ederim

13. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel gezi ve anlatım. Sana ve bisikletine teşekkür ederim. Devamını bekliyoruz ona göre. :)

14. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    valla beni bu kadar gaza getiren olursa ben evde durmiycam ona göre :D

Teşekkür ederim

15. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Abdullahcım,
    Çok güzel bir gezi olmuş. Gölbaşı'da beraber olamasakta Kahramanmaraş'ta birlikteydik. Bu nedenle bu güzelliklerin bir kısmını sensiz gezdim. Çok güzel bir yer Gölbaşı.İnşallah birgün yine yolum düşer ve birlikte pedallamak nasip olur.

Gezilerinin devamını diliyoruz...

Sevgiler...

16. Hacı Murat ŞAHİN

Hacı Murat ŞAHİN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hakkı esprilerine, çektiğin fotolara doyum olmaz. Hem bu daha başlangıç. Bakalım sonrakiler nasıl olacak. Son resme kadar nerede gezdiğini anlayamamıştım, sonra da allah allah İstanbul'muş dedim. Sonrası da iyi sürpriz oldu. Tebrik ederim gerçekten güzeldi. Bu arada toplam kaç km yaptın ve ne kadar sürdü sorabilir miyim?

17. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    inşallah abi beklerim yolun düşerse geçen sefer iyi ağırlayamadım ama yine yolun düşerse gerçekten seni iyi bir şekilde ağırlamak istiyorum. tekrar bi tur yaparsın ilerleyen zamanlarda birliktede gezeriz bakarsın. teşekkürler ilgin için

teşekkür ederim murat abi. toplamda 40 kilometre küsür inan bakmadım kaç km yaptığıma. bakarsam söyleyeceğim. ama yaklaşık 2-3 arasında sürdü. asıl amacım zaten gezmek resim çekmek ve kafa dinlemek olduğundan yayıla yayıla gezdim. devamı gelecek ilerleyen zamanlarda daha uzun turlarda ve daha bol resimlerle gümbür gümbür geleceğim. teşekkürler tekrardan

18. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş, çok güzel fotoğraflar, paylaşım için teşekkürler ;)

19. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bende cevabınız için teşekkür ederim

Ercüment Özyurt bunu beğendi.
  20. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    ... biraz tatlı bi itaatkar anne isyankar çocuk tartışması yaşadıktan sonra sonunda yola çıkmaya hazırım :D

vallahi okurken baya bir keyif aldım teşekkürler abdullah kardeşim baya akıcı bir anlatım fotoğraflarda gayet güzel ellerine ayaklarına sağlık....