KTM marka bisiklet hakkında düşünceleriniz?

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Gösterdiğiniz model euro kuru yüzünden bence pahalı oluyor salcano'ya bakmanızı öneririm

Scudo

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Salcano kullandım yıllarca ve halen kullanıyorum sıkıldım artık :) çok sorun çıkarmaya başladı.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KTM 1934 yılında kurulan Avusturya kökenli esasında motor üreten bir markadır. Yaklaşık 50 yıldır bisiklet de üretiyorlar. Bana göre çok başarılı ve kaliteli bir marka geçen ay CNR'da gerçekleştirilen fuar da hem motor hem de bisiklet ile katılmışlardı tüm modelleri başarılı idi. Düşündüğünüz model fiyatına göre iyi bir donanıma sahip diğer Avrupa markalarında bu donanım yaklaşık 3500-3750 civarına geliyor.
Avrupai markalarda en iyi f/p oranına sahip marka diyebilirim. Yerli marka düşünürseniz, KTM ile aynı fiyata satılan şu model var, donanım olarak biraz daha üst bir model. ((link))
Forumda da KTM kullanıcısı az da olsa var henüz hiçbirin den sıkıntı duymadım. Mesela şu konuda ((link)) arkadaş 13.000 kilometreyi devirmiş kadroda en ufak bir problem yaşamamış. 1-2 ay içinde ben de KTM'in yol serisine geçeceğim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ERTUNGA

Abi benim de fuarda ki favorim buydu. :) Turuncuyu gerçekten çok iyi yapıyorlar. :)

http://2fmagazine.com/wp-content/uploads/2014/02/Bike_Expo_2014_35-503x400.jpg

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu makina canavar adamı öldürür Berke en az 1000cc motor var gibi duruyor bu canavara binilir ama mümkünse 40 yaşından sonra ......

Benim de favorim Honda African Twin defalarca paris dakarı kazanmış bir motordur harika bir tur motorudur kısmet emekli olduktan sonra alacağım kesinlikle ....Konunun dışına çıktık arkadaş kusurumuza bakmasın.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet abi o KTM 1000 likti çok sağlam makinaydı. :)
Tur motorlarını ben de seviyorum rahat oluyorlar mesela BMW'nin 1600 lük bir motoru vardı hayran olmuştum çok konforluydu 102.000 TL fiyatı vardı ilk günden satılmıştı.. :)
Her neyse son bir fotoğrafla konuyu noktalayalım abi arkadaş KTM'in bisikletlerinden biraz daha yorum duymak istiyor olabilir. :)

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Ktm Strada yerine gelen, Revelator serisi var; o baya ilgimi çekiyor; kullanan varsa aslında yorumları dinlemek isteriz.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bertan T.(link) forumda bulabildiğim...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bertan T.

Revelator serisi Strada serisinin yerine gelmedi önce onu söyleyeyim. Strada serisi bu sene de mevcut. Revelator serisinin farkı, karbon kadro kullanmasıdır, ayrıca bu sene çıkan bir model olduğundan daha foruma alan biri yok sanırım olsa paylaşılırdı illa ki.
Revelator 3500 modeli çok iyi, Mavic Aksium jant seti, full 105 donanım ve karbon kadro/maşa fiyatı ise 5000 lira civarı bence çok güzel bir fiyat o ayarda bir bisiklet yine diğer markalarda 6000-7000 lirayı buluyor..

Fuarda ki Revelator 3500. Arkada ki dağ bisikleti de baktığınız ultra sport 27 modeli tam çıkmamış ama... :)
http://i57.tinypic.com/aau1xv.jpg

@ERTUNGA

Abi verdiğin linteki model Strada serisi arkadaş bu sene çıkan Revelator serisinden yorum istemiş. :)

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Bende revelator serisini araştırdım bayağı ,yeni model olduğundan pek fotoğrafı yok nette , yakın zamanda 4000 modelini almayı düşünüyorum.Ktm markası hakkında ise fiyatlarına göre uygun bisikletler sattıklarını söyleyebilirim , sanırım avrupa fiyatı ile aynı satılıyor.Yine 4000 modeli üzerinden örnek verirsem fren bacakları haric full ultegra yeni seri 2000 euro.Focus yada lapierre de aynı donanım çok daha pahalı.

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba;
Öncelikle bir bisikletten beklentiniz nelerdir...Yarışa girecek veya çok zorlu dağ koşullarındamı süreceksiniz...Bunlar yapılmayacaksa ilgilendiğiniz bisiklet gayet iyi...Kanımca KTM eğerki kendine güvenmiyor olsaydı zaten bu işe kesinlikle girmezdi...Motorları dünya çapında ün yapmış bir marka sonuçta...Seçtiğiniz bisikletin üzerinde deore kompanentler mevcut ve mavic kalitesi ile jant seti var ağırlıkta 12.60 kg (pedalsız sanırım) oldukça güzel....Bence güle güle kullanın derim :)

• Beğen
Tepkiler: Antares

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akgulcemal

Yurt dışında çoktan satışta bildiğim kadarıyla.. :)
İşte Revelator 4000

http://espacevelo.fr/wp-content/uploads/2013/11/DSC01348-1024x682.jpg

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Yurtdışı sayfaların bazılarında "replacement" olarak gördüğüm için yerine gelen seri tabirini kullandım, o yanıltmış olabilir beni.

Revelator u kadroset olarak almayı düşünüyorum ama aklımda hep Venge var, bulması zor:) Ktm ise f/p olarak da tasarım olarak da güzel.
53/39 sram apex ile devam etmeyi planlıyorum. Nedeni de iyi bir kadro alıp sonradan yükseltmek düşüncemden dolayı. rs10 jantsetini kullanmaya devam edebilirim yani bir süre daha götürür.

Revelator 3500'e tekrar bir bakayım, İngiltere fiyatları da gayet uygun gibi görünüyor. Eğer Venge kadro bulamazsam Revelator alabilirim.
Canyon outlet ve Specialized outlet'e baktım aradığımı bulamadım. Başka fikri olan varsa dinlemek isterim.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Aynen , Türkiye'de de satışta.Fuar'a getirilmeyen bir model.Sadece bu modeli incelemeyi istediğim için fuara gitmiştim.Karaköy de bayisine sordum dükkanda yoktu ama istersen getiririm dedi.En net ve en güzel görünen fotoğraflarından biri bu zaten , her gün bir kaç kere bakıyorum :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Berke

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
@İlker_Yılmaz

Teşekkür ederim halen araştırıyorum fakat almış kadar oldum :)

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Yurt dışından alma şansınız varsa eğer Alman kalitesi ile aşağıdaki bisikletleri önerebilirim :)

(link)

(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İlker_Yılmaz

Şu Canyon çok kaliteli bir marka bir süredir araştırıyorum ancak bu bisikletleri buraya getirmek sıkıntı olmuyor mu? 1000 euro fiyat var vergisi falan uzun bir süreç ve gümrük sıkıntıları oluyormuş siz daha önce yurt dışından alışveriş yaptınız mı?

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Merhaba;
Neredeyse tüm alışverişlerim yurtdışından oluyor fakat henüz bisiklet almadım daha çok kompanentler ve giyim üzerine yaptım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım...Fiyat konusuna bakınca 1000 euro tutarındaki bisiklet burada 2000 euro ve üzeri civarında satılıyor bu aradaki farkı gümrük vergileri ne kadarını eritir bilemem...Yalnız şöyle bir durum var yurtdışına çıkacak birisi bisikleti alıp geldiğinde herhangi bir vergi ödemeden sınırdan geçirebiliyor...Canyon markasına gelince oldukça kaliteli ki bu sene Movistar ve Katusha takımları bu firma ile anlaşmış durumda ve buradan muhakkak ileride bir bisiklet almayı istiyorum...